Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan élesszem fel magamban...

Hogyan élesszem fel magamban a haragot?

Figyelt kérdés

A kérdés hülyén hangzik, de nagyon is komoly :)

Egész életemben két lábbal álltam a földön, önálló voltam és irányíthatatlan. Komolyan, még oviba is egyedül jártam a második naptól kezdve... Sosem voltam önző vagy irigy ember, sőt, de volt bennem egy amolyan "haragszom az egész világra" életérzés. Azt hiszem, az hajtott előre.

Kamaszkorom végén családi okok miatt több idegösszeomlásom is volt, talán valamennyire feltápászkodtam belőle, de sosem sikerült igazán visszanyernem a régi énemet.

Mára, felnőtt fejjel olyan békés vagyok, mint valami ZEN mester. Jó, jó, jó ember vagyok, kedves vagyok megértő vagyok, tök jó minden csakhogy hiányzik belőlem az erő. Képtelen vagyok bárkire haragudni, bárkit bántani, józan ésszel gondolkodom és végletekig megértő vagyok.

Csakhogy míg régen a társaság középpontja voltam, mára a legkisebb tumultusban is pánikrohamot kapok. Nem tudok, nem merek emberek közé menni, állandóan fáradt vagyok és erőtlen. Nincsenek céljaim, de ha vannak is, elérhetetlennek tűnnek.

Eddig jógával és meditációval próbáltam orvosolni a dolgot, de ma, most így visszagondolva kamaszkoromra talán pont az ellenkezőjét kéne tennem? Akkor még mentem, mint a tank. Hiányzik, nagyon is.

Szerintetek hogy a bánatban találhatnék vissza a régi önmagamhoz? Elég volt, nem akarok többet a padlón lenni, annyi minden van mélyen bennem, annyi mindenre lennék képes, de csak pislákol a tűz belül. Ha találkoznék a régi énemmel, pofán rúgna és elásna :D


2017. okt. 28. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért akarsz haragban élni? A Star Wars-ban is megmondták, hogy a harag és a gyűlölet negatív dolgokat szül, nem mellesleg ez egyáltalán nem hülyeség. Jó békességben élni és törekedni kell a harmóniára, mert igen elismerem, hogy a forrófejűségnek is van előnye de az is felemészt hosszútávon. Még simán lehetsz a társaság közzéppontja. Szerintem neked csak meg kell tanulnod magasról le$zarni az emberek véleményét, mert azok nem tények és a szorongás csak az elmédben létezik. Az nem erény, hogy haragszol valakire, engedd el, a saját békéd miatt, megbántani se kell senkit feltétlenül, de ne hagyd, hogy téged bántsanak. Értékeld magad, de ne legyél egoista, adj és kapsz. 😄
2017. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, inkább úgy mondanám, hogy kibillentem az egyensúlyból. Ha már az Erőnél tartunk, a kínaiak meg azt mondják, hogy arra kell törekedni :D

Sosem hagytam, hogy bántsanak, rögtön megszabadulok a káros emberektől, de nem is haragszom rájuk. Akkor sem, ha kics.sznek velem, mert azonnal eszembe jut, hogy volt rá indítéka, vagy valami, ami arrafelé vitte az életét, hogy gonosz ember váljon belőle. Talán úgy mondanám, hogy kiölték belőlem a szenvedélyt, mindenre csak logikusan reagálok és nem érzelmekkel. Nagyon nem jó. Semmi tűz nem maradt bennem. Nem mellesleg nő vagyok. Robotnő... :D

2017. okt. 28. 20:12
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként nálam sajnos az "adj és kapsz" hosszú ideje megakadt az "adj-nál".

Erről épp most próbálok leszokni, mert nem szeretem, ha kihasználnak. Érdekes, mióta nem ugrok rögtön magamtól segíteni az embereknek, azóta kezdték el viszonozni a szívességeket. Elképesztő :D

2017. okt. 28. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Ehhez csak annyit tudok hozzászólni, hogy még a legbékésebb, birkatürelmű ember is hatalmas haragra lobban, ha a megélhetését veszélybe sodorják. A testvéremmel jóhiszemű emberek voltunk (vagyunk is), ezt kihasználva profi csalók kisemmiztek minket minden pénzünkből és adósságcsapdába kerültünk miattuk. Volt, hogy napokig kenyéren és vízen voltunk, ezek a kutyák meg röhögtek a markukba, hogy mekkora két balekot fogtak. Az éhezés, a nincstelenség és az elkeseredés hatasára olyan tomboló düh robbant ki belőlem, hogy azt nem lehet leírni. Csak adtunk és adtunk, cserébe meg kisemmizés, szenvedés, éhezés.
2017. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mikor sírtál utoljára? Az érzelmi skála értelmében a szomorú ember sír. A depis is sír, de neki már energiahiánya is van, kedvetlen, sokat alszik. Kimozdítása ebből az álapotból az egojába taposni, az önérzetét megkaparni, de óvatosan, mert öngyi lehet, ha sikerül felpiszkálni, dühvel reagál, ebben van erő, dinamika, élet, a bikához, a koshoz hasonlítom. Pezseg benne az élet. Tehát ebből tudhatjuk, hogy a mindig dühös ember, az érzelmi skálája allatt sírás van.

Látható ez nőknél, először dühös utána jönnek a könnyei is. A férfinál nem torkollik ilyenbe, ezért hohy elviselje nőies oldalát a könnyekhez alkoholra van szüksége. Nos részeg voltam, tudod, nem kell komolyan venni, az ital beszélt belőlem. A düh után a nevetés jön az É.S.-án. Tapasztaljuk, hogy sok ember a dühöngés elöl inkább mosolyt csal arcára, mert őt nem lehet megbántani, ő csak mosolyog.

A félememről nem esett szó. Ez a szomorúság alatt van, így tudható aki szomorú túljutott egy félelmén...megyek adok a cicámnak tejcsit, hogy tudjon aludni

Szia.

2017. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el másokat okolni, illetve eleve hibáztatni (bárkit) a veled történő rossz/kellemetlen dolgokért...
2017. okt. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Érdekes, mióta nem ugrok rögtön magamtól segíteni az embereknek, azóta kezdték el viszonozni a szívességeket. Elképesztő :D"


Talán ez a karmád. :) Próbáld a hideg logikát előnyödre fordítani.

2017. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!