Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hülye tudja, hogy hülye?

A hülye tudja, hogy hülye?

Figyelt kérdés
2017. okt. 30. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
tudod, hogy hülye vagy? > egyből megkapod a választ
2017. okt. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja, sőt okosnak hiszi magát. Nem is kell messzire menni, elég a Gyakorin olvasgatni.
2017. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A hülye azt hiszi okos. És az okost nézzi hűlyének.

Ezért felesleges hülyékkel vitatkozni.

2017. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A hülyét és a butát sokszor egy kalap alá veszik. A hülye nem tudja magáról, hogy az, a buta viszont igen. (Valójában a hülye a buta butább formája :D).
2017. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy hülye vagyok :D
2017. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért itt először meg kéne határozni a hülyeség fogalmát. Buta? Rosszindulatú? Érzelmileg „sánta”? :)

A saját fogalmam szerint értelmezve (nem túl intelligens, viszont nagyon magabiztos abban, amit „tud”) szerintem azért nem tudhatja ezt magáról, mert nem lát ki a saját világából. Az intelligens emberek hamar rájönnek, mennyi mindent nem tudnak/értenek a világban, látják a saját korlátaikat, míg a hülyék meg vannak győződve róla, hogy mindentudók.

2017. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok hülye nem tudja, hogy hülye, ahogy már írták az okost nézik hülyének. De ez a gondolkodás miatt van. Ez tipikus az az eset, hogy az okos nem tudja megértetni egy buta emberel azt, hogy neki van igaza, mert a buta nem bírja felfogni amit mond.
2017. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A jelenségnek (miszerint a hozzá nem értők a legmagabiztosabbak abban, hogy fantasztikusan okosak) a neve Dunning–Kruger-hatás. Az alábbi (angol nyelvű) videó szemléletesen elmagyarázza, miben is áll ez:

https://www.youtube.com/watch?v=pOLmD_WVY-E

2017. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!