Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sznob dolog az...

Szerintetek sznob dolog az angol nyelvet használni közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

Szereted a macskákat, 17 vagy és elolvastál már 3 könyvet:

Instagram: Poet from Hungary. Cats (mellete egy macska emoji) 17 yrs.


Facebook: Kiteszel egy képet magadról + hozzá abszolút nem illő alap nyelvtudással érthető idézet.

Pl.: If you know you are going to fail, then fail gloriously.



Most komolyan miért kell?

Be akarod bizonyítani, hogy beszélsz annyira angolul amennyire az elvárt egy átlagos középiskolástól?

Vagy úgy gondolod, hogy te annyira népszerű vagy, hogy nemzetközi viszonylatokban is muszáj helytállnod.


Nyugodtan mondjátok meg, ha hülye vagyok, de esküszöm nem értem miért kell molesztálni szerencsétlen angol nyelvet.



2017. okt. 31. 23:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Mit jelent az angol mondat?
2017. nov. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Idézőjelbe tette? mert

Cate Blanchett aranyköpése


[link]

2017. nov. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem attól függ mi a megosztott tartalom és mi a célközönség.


Van például ismerősöm aki kint élt Dél Amerikában, USÁ-ban régebben, van rálátása milyen az ha másképp mennek a dolgok. És ha hozzászól egy aktuális témához, például az oktatás szétb..szása, akkor azt kifejti magyarul, angolul is. Így több emberhez eljut a véleménye.


Viszont az ilyen csöcsös kép mellé random generált idézet dolgoknak alapból semmi értelmét nem látom, nem is követem az ilyen embereket.

2017. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%

Hát, figyelj! Nekem van holland, angol, német, szlovák, arab és mexikói ismerősöm is. Legtöbb posztom magyar nyelvű, mert kifejezetten magyarok értik úgyis csak a helyi szokások és nyelv ismeretével felvértezve, de ha több embert el akarok érni, akkor értelemszerűen angolul írok. Olyan közszereplő ismerősöm is van, aki magyar anyanyelvű ugyan, de a közönsége külföldi. Ő épp ezért magyar nyelven nem is posztol, csak angolul. Ilyen poszt alatt aztán megy a komment angolul ezerrel, és én is alkalmazkodom a többséghez. Odaírhatnék egy személyes kommentet neki magyarul, de azt meg a kommentelők nagy része nem értené, ezért udvariatlanság.


Ahogyan udvariatlanság minden olyan fórumon angolul beszélgetni, ahol ki van kötve szabályként, hogy a fórum nyelve magyar. Még itt is. Itt is udvariatlanság lenne, ha ketten nekiállnának üzbégül beszélgetni a kommentfolyamban. Ahol meg angol a kommentfolyam, ott ugyanolyan udvariatlanság magyarul hozzáfűzni valamit.


Az Instagram más tészta. Ott a képek megosztása a fő. Ott tényleg nincs értelme csak magyarul hozzáfűzni a szöveged, mert egy kép bármilyen nemzetiségűen ugyanazt mondja, és kommentelheti, lájkolhatja, később pedig ezt az elért nemzetközi közösségedet a saját üzleti céljaidra fordíthatod.

2017. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy másnak is feltűnik végre. Szerintem is tök gáz. És most nem arról beszélek, amikor valaki külföldiekkel kommunikál, hanem arról, amikor nagyon is egyértelmű, hogy csak pl. az osztálytársainak írja, amit ír. Olyan, mint amikor valaki egy normális alapmondatot se tud összerakni angolul, de már minden második szava az a bizonyos káromkodás, mert azt bezzeg tudja, és azt hiszi, attól lesz ő nagyfiú. Röhejes módon még az angoltanára előtt is képes azzal megpróbálni felvágni. Pedig egyszerűen szánalmas...
2017. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!