Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez korrekt dolog volt a tanár...

Ez korrekt dolog volt a tanár részéről?

Figyelt kérdés

Előre kell fizetni az órákat, megvolt beszélve egy időpont, de én nem tudtam bemenni reggel, mert előző éjszaka dolgoztam és reggel elaludtam. Tudom sajnos túl vállaltam magamat.

De akkor is nem az lett volna a korrektebb, hogy kapok egy másik időpontot?

Azért van ez így állítása szerint, hogy ne lógjanak az iskolások az órákról.

De én egy felnőtt ember vagyok, lehetne kicsit elnézőbb, mert így kb egy napig ingyen dolgozok...



2017. jún. 20. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Magánórákról beszélünk?

Nézd megállapodtatok ebben is előre, gondolom. Tehát el kell fogadnod, hogy ez a szabály. Pont az ilyen esetekre van a díj előre beszedése: a tanár készül, otthon ül, téged várva, te meg alszol. Majdnem mindenki így szedi az óradíjat már. Ha neked ezek a feltételek nem megfelelőek, keress mást.

2017. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre meg volt beszélve, teljesen jogos, várt téged, nem mentél. Ha tudtad, hogy éjjel dolgozol, bele kellett volna kalkulálnod. A gyári munkás is kéri a bérét, még ha egy órára elromlik a gép vagy elmegy az áram. A tanár miért ne kérné?
2017. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra az időre tudott volna mást vállalni. Azért mert te alszol, ne károsítsd meg! Ő meg ebből él. Vettél egy időpontot. Hogy nem mentél el, az nem az ő hibája.
2017. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, korrekt volt.

(Ha valamilyen el nem hárítható okból nem tudtál volna menni, pl. baleset ért volna vagy reggelre letepert volna a ragály vagy valami, az más lenne. De sajnos ez kizárólag a te sarad volt.)

2017. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Trevor. ***** válasza:
100%
Ha feketén csináljátok, akkor nincs mit tenni. Ha hivatalosan, szerződés szerint, akkor lehet reklámálni az alapján, ami benne áll.
2017. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában úgy szokták csinálni, hogy 24 órával előtte még le lehet mondani, de ha nem jelensz meg "kötbért" kell fizetni.

Amennyiben ezeket az első órán elmondta korrekt volt, ha nem tudtál róla akkor nem volt az.

2017. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Akármi volt az indok, és akárhogy is nem volt ez előre tisztázva, ő rendelkezésre állt, így az úriemberség alapvető követelménye lett volna előre mondani, hogy természetesen ezt te fizeted. És akkor lehet, hogy azt mondta volna, hogy hagyjuk, de legközelebb gondosabb legyél, vagy azt, hogy felezitek a dolgot, stb. És ha elfogadta volna, akkor meg nyeltél volna egyet, mert úgy volt a jogos (legfeljebb nála hibázott volna az úriemberségből 15% ettől). De mivel ilyesmiről az est leírásában szó nem esett, feltételezem, azt gondoltad, hogy az, hogy fáradt voltál, és elaludtál, az elég indok volt - ettől a tanár meg kissé megkeményedett, és tanított.
2017. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Magántanárként ugyanezt a módszert alkalmazom. Ha tudnád, hányszor volt, hogy fél órát, háromnegyed órát feleslegesen készültem, nyomtattam, fénymásoltam, anyagot gyűjtöttem, vagy épp rohantam haza a városból, és a diák arra se méltatott, hogy egy sms-t írjon... Hányszor volt, hogy 30-40 perc késéssel akart beesni és nem értette, miért nem fogadom. Hányszor kellett újraterveznem a napom csak mert valaki nem szólt, elfelejtette, elaludt. Hányszor volt, hogy az óra végén közölték, hogy nincs náluk pénz, én meg az aznap esedékes gázdíjat akartam rendezni belőle. Hányszor volt, hogy elaludt, a buli miatt nem tudott felkelni, vagy egyszerűen meggondolta magát és nem méltóztatott még utólag se legalább bocsánatot kérni.


Az ilyen előzetes óradíjszedés ezeket az eseteket előzi meg. Arra van, hogy a diákban is ébresszen némi felelősségérzetet. Ha előre fizettél, akkor nem tojsz bele, nem vonod meg a vállad, mert érdeked fűződik ahhoz, hogy megjelenj. Már kifizetted. Vis maior esetén az óradíj visszajár, illetve ha minimum 12 órával előtte lemondod, egyébként nem. El se hinnéd, ez a módszer mennyire lecsökkentette az elpazarolt időt, amit várakozással, hívogatással töltök. És a diákok közül tényleg csak az maradt meg, aki nem unalmában járt hozzám, hanem tényleg eltökélt.

Te most ebbe beleszaladtál. ha le volt kötve előre ez a szabály, akkor korrekt, ha csak most közölte, nem az.

2017. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
#8, a befejezéssel agyoncsaptad az előtte leírtakat, mivel előtte megmagyaráztad, hogy így logikus. :) Így az inkorrektség nem tud szóba jönni.
2017. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Már miért csaptam volna agyon? Elmondtam, mi a módszer lényege, ha esetleg az lenne a helyzet, hogy a kérdező szimplán nem ért egyet ezzel, vagy magát a módszert nem tekintené korrektnek. De ezt minden diákkal előre tisztázni kell. Ha nem volt tisztázva, amit nem tudhatok, mert végülis a kérdező nem írta, akkor nem korrekt a díj megtartása.
2017. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!