Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Angol mondattanban...

Angolosok! Angol mondattanban van ugye a S (ubject) -O (bject) -V (erb) dolog. Mit jelent a többi betű?

Figyelt kérdés
A többi dolog jelentésére vagyok kíváncsi. Vannak még ilyenek:S-O-V-A; S-V-Cs.. stb

2016. nov. 30. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az S az subjective: alanyi, az O meg objective: tárgyi.

V: verb - ige

adj.:adjective - melléknév

noun- főnév


De nagyon sok van,de ezek aszótárak elején ki szoktak enni írva.

2016. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

S-V-Adjective

S-V-Complement

S-V-Clause

S-V-Adverb

2016. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

"S-V-Cs..."


Nem S-V-SC? :)

2016. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 chtt ***** válasza:
61%

az A-nak a szórendben az adverb/határozószót illene jelentenie, mivel a melléknévnek nincs állandó helye, a jelzett szó elé tesszük (hátravetett jelző esetén meg mögé) -- én Adv.-nek szoktam rövidíteni a biztonság kedvéért.

S-V-Cs-vel még sohasem találkoztam. Hol láttad?

2016. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 chtt ***** válasza:
67%

Sztrogoffnak leszen igazsága, SC lesz az...

[link]

2016. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Ezért hát megkaptad te is a lepontozást, mint én. :D
2016. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 chtt ***** válasza:
61%
Igen, úgy tűnik, a jó válaszoknak az esetek többségében lepontozás a sorsuk. Sebaj, ennek is megvan az előnye, legalább tudom, hogy jót írtam. :D
2016. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz (legalábbis tőlem :D )!

Az S-V-C és a C után egy icipici s betű, azért nem is naggyal írtam. De köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!! :)

2016. nov. 30. 21:20
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Hm. Sir Randolph Quirk használja úgy az SC-t, hogy Cs, C mint Complement, és s mint alsó indexben a subject. Ennek megfelelően Co-t is használ, míg mások azt meg OC-nek jelölik.

Ugyanerre a sémára Do-t és Di-t használ, míg mások ezt meg kissé logikátlanul DO-nak és IO-nak jelölik.

2016. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanerre a sémára Do-t és Di-t használ"

Késő volt már... :D O mint object, és d vagy i indexben, mint direct vagy indirect.


Az A-ban is különböznek, van, akinél (Quirk) az A Adverbial, van, akinél (Budai) Adjective.

2016. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!