Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélnek el engem az...

Miért ítélnek el engem az emberek emiatt?

Figyelt kérdés

H elmondom az embereknek azt, hogy az én célom hosszú távon nem az hogy fillérekért robotoljak egy vállalatnak életem végéig, hanem az hogy saját vállalkozásom legyen amiben örömömet lelem, és fejlődök általa egyszerűen annyira lenéznek emiatt mintha valami élősködő lennék, mert nem akarok keményen napi 8 (+ kifizetetlen túlórában) órában 40 évet ledolgozni egy vagy több cégnél, hanem saját kis vállalkozást akarok.


Miért néznek le, már-már kiközösítenek emiatt a felfogásom miatt, mikor én senkit nem nézek le és nem fölényeskedve mondom a gondolataimat?



2017. okt. 31. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak rosszindulatú emberek, nem kell velük foglalkozni. Én nem ítéllek el, meg sokan mások sem.
2017. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, engem inkább erre bátorítanak és én is ezt szeretném. A gondok inkább ott kezdődnek, hogy milyen vállalkozás legyen az.
2017. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz túlságosan azzal, hogy másoknak mi a véleménye a jövődet illetően. Ha te ezt látod jónak és vágyott célnak, akkor hajrá, valósítsd meg, erre koncentrálj.
2017. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Èn vèdő mechanizmusok. Ezzel mindent elmondtam.
2017. nov. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet látják rajtad, hogy majd meg is tudod valósítani és ezt irigylik egy kicsit.
2017. nov. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mem szabad beszélni a céljaidról lúzerelnek, mert maguk közé akarnak rántani, és mindent elleneznek.
2017. nov. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért, mert prolik.


Röviden tömören ennyi. Bővebben kifejtve:

- Ők nem vitték semmire az életben és bántaná az egójukat ha valaki más aki az ő szintjükön van az fentebb emelkedne a társadalmi ranglétrán. Az ilyen emberek sokszor még a saját gyereküktől is sajnálják a jólétet és bántja őket hogy mi az hogy a gyerek többre viszi náluk.


- Sokan úgy élnek, úgy vannak nevelve, úgy gondolkoznak hogy a munka csakis 8 órás robotolás lehet amit kötelezően csak gyűlölni lehet. És nincs ember aki szereti csinálni, nincs olyan hogy azt csinálod amit akarsz mert hát a munkának nem erről kell szólnia. Sok ilyen ismerősöm volt. Már 14 éves koruktól arra nevelték őket, az volt a gondolkodásmódjuk hogy "most éld ki magad, mert később csak a munka lesz". Gyakorlatilag fiatalon, konkrétan gyerekként leírják magukat. Beletörődnek hogy az élet annyi hogy élvezed 18 évig majd mész a gyárba robotolni hogy ne halj éhen, legyen annyi nyugdíjad hogy ne halj éhen amíg meg nem halsz...


- Az ilyen emberek úgy gondolkoznak, hogy ők a szerencsétlen áldozatok, akik nem tehetnek róla hogy oda jutottak ahova. És ők a kizsákmányolt robotok. Ebből kifolyólag mindenki aki vállalkozó az csak gonosz kizsákmányoló lehet így eredendően utálni kell azt aki vállalkozó akar lenni.


- Plusz ott van a paradoxon helyzet, az "Én mindent megteszek, de nem lehet előre jutni". Felállítják maguknak ezt az egyenletet, aztán borul az egész mert valaki más mégis csak előre jut, akkor mégis csak előre lehet jutni, de az nem lehet hiszen ők sem jutnak előre. És ennek a paradoxon helyzetnek a kimagyarázására jön a "Biztos lopott, csalt, hazudott, biztos örökölt, biztos benyalta magát" szöveg. Ezzel újra helyreállítják a saját világjuk rendjét, hogy hát igen, nem lehet előre jutni...

2017. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elöször ezt meg is kéne valósitani, sok pénz kell egy vállalkozáshoz és a kezdetekben semmi hasznot nem fog hozni csak a pénzt nyeli el ha jól csinálod akkor majd egy idő után hasznot is hoz, nagyon sok adót meg még isten tudja mit be kell fizetned magad után ráadásul, és itt is ugyanúgy dolgozni kell nem fogsz nulla munkával pénzt keresni itt is simán kell annyit dolgozni mintha alkalmazott lennél és önállónak kell lenned szívósnak és talpraesettnek nem egy leányálom ez se, szerintem azért néznek le mert csak mondod a magadét de nagy valószínűségel nem fogod tudni megvalósítani, még ha van is tőkéd nagy esélyel elbukod, szokták is mondani az okosak mire valakiből sikeres vállalkozó lesz addigra minimum 1-2 vállalkozást csődbe visz, nagyon ritka az olyan ember aki elsőre sikeres vállalkozó lesz, tudsz te egyáltalán bármit is a vállalkozásokról vagy csak álmodozol??
2017. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát, ha ezért lenéznek, akkor nem benned van a hiba.
2017. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!