Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakiből semmit sem...

Ha valakiből semmit sem váltanak ki a horrorok, akkor nincs empátiája?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak a hatásvadász, túl mūen elkészített horrorok nem tudnak hatni rá, amit megtudok érteni.
2017. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Hát, nem mondom meg. Pedig tudom.
2017. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, mert sok horror film nagyon gagyi, és a főszereplőket néha egyenesen utálom. Ha mondjuk tényleg nagyon pszicho történet és csak meglepetés se látszik valakinek az arcán, vagy a hirtelen jeleneteknél, akkor az már viszont fura...
2017. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg inkább a komoly témákat fejtegetõ drámák, krimik szólnak az empátia keltésrõl (legalábbis az ilyen lehet gyakrabban hat rám). Ha nem komolyan vehetõ zombi/szörnyike film, akkor bár megijedhetek hangosabb 1-1 jelenetnél, de attól még nem érzek empátiát, ha nincs semmilyen mélyebb tartalma. Legalábbis én nem sok olyan horrort láttam, ami elgondolkodtató, hat a nézõre, inkább mūfaji keveredésnél lehet errõl beszélni.

Nézess meg a barátoddal komolyabb filmeket, ha az sem vált ki semmit, akkor már elhiszem, hogy nincs empátiája.

2017. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi köze a két dolognak egymáshoz.
2017. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom, szerintem a horror műfajnak pont nem az a lényege, hogy mindenféle érzelmet meg gondolkodást váltson ki az emberből. :D
2017. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy horror fan, horrorfilmekből szinte csak a Fűrész és Sikoly filmekre emlékszem. Mit ne mondjak, azok a röhejes forgatókönyvek és színészi játék maximum arra jó, hogy röhögjön rajta az ember. Szerintem épp elenkezőleg, pont azok, akikből az ilyen filmek "empátiát" tudnak kisajtolni, rémesen éretlen és/vagy manipulálható emberek.
2017. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De milyen horrorok?
2017. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!