Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha bizalmatlan...

Mit tegyek ha bizalmatlan vagyok olyan emberekkel is akikkel nincs okom?

Figyelt kérdés

Az a baj annyi rossz tapasztalatom van az emberekkel kapcsolatban 18 évesen mint masnak 2 élet alatt. És emiatt minden talalkozasnal fel kell építenek magamban azt hogy néhány emberben lehet bízni de az első félreértés utan ez elveszik. Aztan bebizonyosodik hogy én képzeltem be és benne is vagyok a mókuskerékben.

L


2017. nov. 2. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Előre ne itélj meg embereket, lehet hogy tök jó fejek és ezt ugye te képzeled be hogy nem mint ahogy mondtad.Ne képzelj be nekik random tulajdonságokat ha nem ismered.:)
2017. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És ezt te képzeled magadnak be ahogy montad*

Bocsi hogy hülyén irtam le most kijavítottam :D

2017. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A rossz tapasztalataidat ne tartsd magadban, meséld el, oszd meg másokkal. Ennek több pozitív eredménye lehet. Megértésre találhatsz, tehát nem mindenki olyan mint a történeted szereplője. De az is lehet, hogy nem értenek veled teljesen egyet, így kapsz visszajelzést, ami alapján újraértékelheted a régebbi rossz tapasztalatot. Harmadszorra, ha elmeséled másoknak, némileg megnyugszol, lezárhatod, továbblépsz.


A megbeszélés mellett nem mindegy úgy általában milyen emberekkel veszed körbe magad. Nézz körbe, vizsgáld meg az ismerőseidet. Keresd azokat az embereket, akiknek pozitív az életszemléletük, bátrak, merészek. Tőlük rád is ragad ebből valamennyi, főleg 18 évesen. A másik tulajdonság, ami jó ha megvan a környezetedben, az az egyenes, nyiltan véleményét megmondó típus. Kerüld ezek fordítottját, az állandó siránkozót, a gyakori sértődöttet, a szemből jópofizós elfordulva mást mondó alakoskodót.


Ez egy folyamat, több hónap vagy akár évek alatt szűnik meg a bizalmatlanság. Ha megpróbálod siettetni, letagadod és elnyomod az aggályos érzéseidet, azzal könnyen áteshetsz a ló túlsó oldalára, és begyüjthetsz egy újabb pofont. Valamennyi óvatosság sosem árt.

2017. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szeder Katalin ***** válasza:
Ismerd meg, értsd meg, szeresd önmagad, ezáltal őket is jobban megismerheted, és eldöntheted, méltók-e a TE bizalmadra.
2017. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!