Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagynéném jelenleg is az...

Nagynéném jelenleg is az utcán van, és bármennyire tudom hogy meg kéne bocsájtani és segíteni egyszerűen gyűlölöm. Gonosz vagyok? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Anyám nővéréről van szó.

Nagyon régen összeveszett anyukámékkal. Engem a nagypapám és anyám nevelt fel. Őket ki nem állhatta nagynéném és fordítva. Mindennek elhordta mindkettőt. Ezért nagyon haragudtam rá alapvetően, mert olyan rendes, becsületes erős és önzetlen embereket mint nagyapám volt és mint amilyen anyukám nagyon keveset ismertem.


Mikor nagyapám meghalt, engem nagyon megérintett. Apám helyett volt ott mindig, és vele mindig bármit megoszthattam. De még fel se foghattam mi történt, nagynéném már beállított azzal hogy kéri az örökségből a részét. Nagyon megharagudtam rá. Ide se bagózott, nem is törődött soha a saját apjával. Akkor meg volt képe beállítani és kiűzni minket a házból amiben laktunk.


Évek kemény munkájával középsuli mellett vettem egy nem akármilyen autót. 4 évig minden nap dolgoztam érte általában heti 1 nap pihenővel suli mellett. Tényleg az egy olyan dolog volt addig az életemben hogy egyszer valamire igazán büszke lehettem. És úgy is kezeltem.

De elkövettük azt a hibát hogy nagyapám nevére írtuk a kocsit. Olcsóbb volt így a biztosítás. Így nagynéném miatt ezt is adhattam el, mikor azzal tisztában volt hogy mennyi mindenen mentem keresztül miatta.

El kellett költöznünk abból a házból amit addig otthonomnak hívhattam, mehettünk albérletről albérletre. Messzi helyre az iskolámtól és a munkahelyemtől. Még apámnál is rosszabb volt, az legalább csak lelépett és nem járt vissza még belénk rúgni egyszer-kétszer.

Már csak az hiányzott hogy az egyik kutyát elkérje magának a kettő közül.

Nem elég hogy itt hagyott az egyik ember a kettő közül akikre számíthattam és akik egyedül törődtek velem. Még ez a szemétláda kihúzott alólam mindent ami az addigi életemet meghatározta és amit biztosnak hihettem.

Nagyon megutáltam. Értem én hogy joga van hozzá, de ahogy a saját apjával és mindenki mással viselkedett az számomra megbocsájthatatlan.


Ez történt már jó pár éve. Jelenleg vezető beosztásban dolgozok egy kereskedelmi cégnél. És a hét elején felkeresett hogy tudok-e neki kölcsönt és munkát adni, mert már sok embernek tartozik, és az albérletből is ki fogják tenni. Én meg bunkó módon megmondtam neki hogy egy telefon hívásba kerülne nekem és holnap már kezdhetne is. De eszem ágában sincs, és az se érdekel hogyha utcára kerül és meghal. A könyörgését ezután ráhagytam, de miután elmentem hívogatott telefonon is. Egyszerűen nem vettem fel.


Viszont most elgondolkoztam hogy lehet tényleg utcán van, és lehet miattam fagy majd halálra. Egy részem azt mondja hogy meg is érdemelné. Látni se akarom mert csak elfog a gyűlölet ha rágondolok. De mellé meg hatalmas bűntudatom van.


2017. nov. 5. 23:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanezt tettem volna, annyi különbséggel, hogy én még jobban megaláztam volna, és egy percig sem érezném rosszul magam. Ó, bárcsak én is megérhetném, hogy könyörögne nekem az, aki szemét volt velem! Úgy, de úgy megkapná a magáét! Nekem nincs ekkora mázlim, mint neked...
2017. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
94%
Érthető hogy gyűlölöd.Gonosz lennél?Azt nem hiszem.Én azt tenném csak annyit segítenék neki hogy ne legyen az utcán legyen meg neki a minimum de ne több,és akkor megnyugodna a lelkiismereted.Segítenék rajta de nem tudnék megbocsájtani.
2017. nov. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gonosz. Inkább túl empatikus. Szerinted ő törődne azzal, hogy élsz-e vagy halsz? Élvezd ki, hogy most bűnhődik!
2017. nov. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt nő. Megoldja! Ne érezd rosszul magad emiatt.
2017. nov. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Őt sem érdekelte mikor kirakott a házból hogy mi lesz veletek. Viszont ha mégis segítenél megmutatnád hogy jobb vagy nála. Neked kell eldönteni mit fogsz tenni.
2017. nov. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De ha segítesz is, semmiképpen ne engedd a munkád közelébe, nehogy valahogy keresztbe tegyen. Nálunk is történt a családba olyan, hogy az egyik kedves rokon ki akarta rúgatni apámat.
2017. nov. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon aljas, szemét módon viselkedett veletek, de halgass a szívedre és segíts neki, de csak úgy, hogy nem zavar be az életedbe.
2017. nov. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom valami szar alkoholista lehet, hiszen elvette a házatokat és most mégis az utcán van!

Minek segítenél neki? Úgyis csak elissza és ugyanitt fog tartani.

2017. nov. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

miért miattad fagyna halálra?

egye meg amit főzött! itt nem te leszel a hibás

2017. nov. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút nem segítenék neki semmit.

Őt érdekelte, hogy mi a jó nektek? Egyáltalán nem.

Őt érdekelte, hogy elveszi tőled életed egyik nagy munkáját (kocsi)? Egyáltalán nem.

Őt érdekelte, hogy ti lehet a híd alá kerültök és megfagytok? Egyáltalán nem.

Őt érdekelte, hogy nagyapáddal mi van? Egyáltalán nem.


Minden egyes tettét az önzés vezérelte, meg az, hogy utál titeket.

Most pedig undorító módon kuncsorog, mert arra számít, hogy hátha megesik rajta a szíved, és segítesz neki. Biztosíthatlak, hogy amint összeszedi magát, ismét belétek rúg egyet, aztán fájhat a fejed, hogy segítettél neki, és megint hátba döfött. Nagyon jól tetted, hogy megmondtad neki, hogy az sem érdekel téged, ha az utcán döglik meg. Megérdemli. Tőlem még nagyobbat kapott volna.

Éld az életedet, most már sínen vagytok, a nagynénédre meg tegyél magasról. Saját hibája, ha utcára kerül. Felnőtt ember, majd megoldja, ahogy akarja. De ezek után, amiket csinált veletek, bolond lenne az, aki még segítene neki. Úgyis csak kihasználna titeket.

2017. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!