Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagynéném jelenleg is az...

Nagynéném jelenleg is az utcán van, és bármennyire tudom hogy meg kéne bocsájtani és segíteni egyszerűen gyűlölöm. Gonosz vagyok? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Anyám nővéréről van szó.

Nagyon régen összeveszett anyukámékkal. Engem a nagypapám és anyám nevelt fel. Őket ki nem állhatta nagynéném és fordítva. Mindennek elhordta mindkettőt. Ezért nagyon haragudtam rá alapvetően, mert olyan rendes, becsületes erős és önzetlen embereket mint nagyapám volt és mint amilyen anyukám nagyon keveset ismertem.


Mikor nagyapám meghalt, engem nagyon megérintett. Apám helyett volt ott mindig, és vele mindig bármit megoszthattam. De még fel se foghattam mi történt, nagynéném már beállított azzal hogy kéri az örökségből a részét. Nagyon megharagudtam rá. Ide se bagózott, nem is törődött soha a saját apjával. Akkor meg volt képe beállítani és kiűzni minket a házból amiben laktunk.


Évek kemény munkájával középsuli mellett vettem egy nem akármilyen autót. 4 évig minden nap dolgoztam érte általában heti 1 nap pihenővel suli mellett. Tényleg az egy olyan dolog volt addig az életemben hogy egyszer valamire igazán büszke lehettem. És úgy is kezeltem.

De elkövettük azt a hibát hogy nagyapám nevére írtuk a kocsit. Olcsóbb volt így a biztosítás. Így nagynéném miatt ezt is adhattam el, mikor azzal tisztában volt hogy mennyi mindenen mentem keresztül miatta.

El kellett költöznünk abból a házból amit addig otthonomnak hívhattam, mehettünk albérletről albérletre. Messzi helyre az iskolámtól és a munkahelyemtől. Még apámnál is rosszabb volt, az legalább csak lelépett és nem járt vissza még belénk rúgni egyszer-kétszer.

Már csak az hiányzott hogy az egyik kutyát elkérje magának a kettő közül.

Nem elég hogy itt hagyott az egyik ember a kettő közül akikre számíthattam és akik egyedül törődtek velem. Még ez a szemétláda kihúzott alólam mindent ami az addigi életemet meghatározta és amit biztosnak hihettem.

Nagyon megutáltam. Értem én hogy joga van hozzá, de ahogy a saját apjával és mindenki mással viselkedett az számomra megbocsájthatatlan.


Ez történt már jó pár éve. Jelenleg vezető beosztásban dolgozok egy kereskedelmi cégnél. És a hét elején felkeresett hogy tudok-e neki kölcsönt és munkát adni, mert már sok embernek tartozik, és az albérletből is ki fogják tenni. Én meg bunkó módon megmondtam neki hogy egy telefon hívásba kerülne nekem és holnap már kezdhetne is. De eszem ágában sincs, és az se érdekel hogyha utcára kerül és meghal. A könyörgését ezután ráhagytam, de miután elmentem hívogatott telefonon is. Egyszerűen nem vettem fel.


Viszont most elgondolkoztam hogy lehet tényleg utcán van, és lehet miattam fagy majd halálra. Egy részem azt mondja hogy meg is érdemelné. Látni se akarom mert csak elfog a gyűlölet ha rágondolok. De mellé meg hatalmas bűntudatom van.


2017. nov. 5. 23:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva történet!


Egy percig se legyen lelkiismeret-furdalásod anyud nővére miatt, menjen a hajléktalanszállóra. Ott nem fagy meg, ételt is kap.


Egy valamit nem értek, mert erről nem írtál: hogy a manóba tudta elvenni tőletek az egész házat, a kocsit és még egy kutyát is?

Anyud is örökös volt, mivel tudott benneteket így kisemmizni?

2017. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
A saját cégemnél nem biztositanék neki munkát. Ha segitenék is neki,lenne annyi befolyásom takaritónői vagy valamilyen alacsony beosztású állást szereznék neki,hogy megtudjon élni de távol tőlem.Utána nyomatékosan megkérném,hogy ne follyon bele az életembe,maradjunk egymástól tisztes távolságra.Ilyen módon egyszeri segitséget nyujtanék neki,utána meg találja fel magát.Gondolom ameddig jól ment sora egyáltalán nem keresett benneteket.A születésnap,ünnepnap nála biztosan csak fogalomként létezett.
2017. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiben sem segítenék neki. Ez így nem fair.

Undorodom az ilyen gusztustalan férgektől, akik annyiszor rúgnak bele valakibe, akárhányszor csak tudnak, de ha megszorulnak, egyből hányingerkeltő módon elkezdenek az illetőnek kuncsorogni.

Biztosíthatlak kérdező, hogy nem natúr szeretetből és megbánásból kér tőled segítséget. Egyértelmű, hogy csak kihasználni akar, azt akarja elérni, hogy megsajnáld, segíts neki. Aztán ha rendeződik az élete, akkor ismét beléd rúg, vagy felétek se köp. Egyáltalán ne legyen bűntudatod!


Velem is volt ilyen, csak unokatesómmal. Annyiszor döfött hátba, meg alázott meg mások előtt, hogy két kezemen sem tudom megszámolni. Csak aztán fordult a kocka. Jól fizető állásom van, ő meg napról napra él, tartozásokat halmozott fel, és a szülei is ki akarják otthonról tenni már. Egyszer csak felhívott, és nyálasan, hízelegve megkért, hogy adjak már neki munkát, meg hát unokatesók vagyunk stb. Na ott akkor elküldtem a halál f szára, és megmondtam neki, hogy egy aljas érdekember, ha munkát akarj, menjen kukázni. Letettem a telefont és letiltottam a számát. Azóta nem hallottam felőle. Ha rágondolok, engem a hányinger fog el.

Először nekem is bűntudatom volt, de ma már áldom az eget, hogy kiálltam magamért, és nem segítettem neki.

2017. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha bevetted volna a munkahelyedre, elkezdett volna ott téged megfúrni, összebeszélni a hátad mögött, stb.

Nagyon helyesen tetted, hogy elküldted az anyjába.

És mégis miért miattad fagyna halálra? Felnőtt ember, felelős a tetteiért! Akármi történik vele, az a saját felelőssége, a saját hibája. Nem vagy te az anyja vagy a gyámja, és ő nem kisgyerek. Engem ezek után abszolút nem érdekelne, mi lesz vele. Őt sem érdekelte egy fikarcnyit sem, hogy veletek mi van, vagy hogy vagytok. Hisz leírtad, kipaterolt titeket a házból, mehettetek albérletbe.

Tudom, hogy bunkóság, de én tuti pofán röhögtem volna beolvasás előtt. Én alapjában véve nyugodt ember vagyok, de ha ez velem történt volna, kiosztottam volna a francba úgy, hogy azt nem teszi zsebre.


Tiltsd le a számát, és éld az életed! Teljes mértékben megérdemli, ha felé se köp senki. Ha ilyen aljas szemét volt, akkor megérdemli, ami rá vár.

2017. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nyugi nem fog megfagyni, aki ennyire gerinctelen hamar kap egy balekor akit kihasznalhat.

Igazabol egy takarot adnek neki, nehogy megfagyjon most, tudjon szenvedni jovo telen is.

2017. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Na kérdező, lett valami azóta?

Mellesleg mi a sógorommal jártunk így.

A fél rokonságot megrövidítette a kölcsönkéregetéseivel, összesen nincs 10 év munkaviszonya. Egyik közeli rokonunk beajánlotta valamilyen munkahelyre, a sógorom meg egyből kibeszélte őt a háta mögött az összes munkatársának, akiknek azért volt gerince, és elmondták a rokonnak, aki kezeskedett róla, hogy még azon a héten kirúgják a sógort a francba.

A mi jóindulatunkat is sokszor, nagyon durván kihasználta és eljátszotta, volt, hogy miatta kellett több százezres tartozást nekünk kifizetni.

Ma már viszont ott tartunk, hogy a rokonságból a szó legszorosabb értelmében MINDENKI a pofájába vágta az ajtót, senki sem akar felőle hallani semmit. Nekünk is üzent, hogy az utcára kerül (sok adósság, stb.) megfagy, éhezik stb. Párom meg közölte vele, hogy sok sikert, de a temetésére sem pazaroljuk az időnket. Ezek után kiakadt, elkezdett sírni a telefonba, de letiltottuk a számát.

Ez volt két éve. Azóta csak egyszer hallottunk felőle, amikor az egyik rokon mesélte, hogy hajléktalanszállón van néha.


Őszintén nem tud érdekelni. Aki így áll hozzá a másikhoz, az megérdemli, ha ugyanezt kapja vissza. Nagynénédről ugyanez a véleményem. Nagyon sokat ártott nektek szándékosan, most meg arra számít, hogy majd megsajnáljátok. Hagyjátok a fenébe, nem érdemel semmilyen segítséget!

2017. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jól teszed. :D
2017. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Semmi baja. Talált magának egy balek csávót és most az tartja el. Nem lehet az ilyet agyonütni se. A jég hátán is megél.
2018. jún. 23. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!