Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A négercsók miért nem hordoz...

A négercsók miért nem hordoz rasszista tulajdonságot?

Figyelt kérdés
A desszertre gondolok

2017. nov. 6. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért mert a néger az úgy ahogy elfogadott megnevezés tudtommal a nigg*r az amit már kevésbé tolerálnak a színes bőrűek.
2017. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A neger is serto sokaknak. Ez kb olyan mintha a feherekre azt mondanak h sapdtarcuak vagy az azsiaiakra h csikszemuek.
2017. nov. 6. 10:39
 3/11 anonim ***** válasza:
A néger angolul sértő, magyarul lehet használni. Nyilván angolul nem négercsók a neve.
2017. nov. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk én elbeszélgetnék azzal, aki ilyen nevet adott egy amúgy totál finom süteménynek. :D
2017. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es, akkor jó régre vissza kéne menned, mert a négercsók 40 éve már biztos, hogy létezik itt Mo.-n. :D


Amúgy jó kérdés, passz. Mondjuk engem nem zavarna, ha sápadtarcúnak neveznének. Nem is sértő, nem is rasszista. Úgy tudom, már van fehércsokis változata is. Bár a mostani négercsók már nem annyira finom, mint az eredeti.

2017. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Most jut eszembe, van négerfagyi is. :)

2017. nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert régi eredetű.Hagyományosan ez a neve.A hagyomány pedig sok mindent felül ír.Mint ahogy létezik olyan madár, ami a cigánycsuk nevet viseli, vagy ugyanazért, amiért Spanyolországban még mindig nem tiltották be a bikaviadalokat,holott erősen túllépi az állatkínzás fogalmát.
2017. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zgyzgy ***** válasza:

Mert a "niger" egy latin szó, jelentése: fekete, sötét színű.

Tehát aki a "néger" szó hallatán hisztizni kezd, az tudatlan.

2017. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy szó önmagában sohasem lesz rasszista, illetve nincsenek ilyen tulajdonságai.

Egy szöveg már lehet az, de nem attól lesz valami PC, hogy egyes szavakat használunk-e benne vagy sem.

Alapvetően akkor nem teljesíti egy szöveg a PC szabályait, ha egy csoportra nézve sértő, az adott csoportot méltóságában megalázó.

2017. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Miért, az "afroamerikai szájrapuszi" jobban hangzana? :-D
2017. nov. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!