Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen vendéggel hogy lehet...

Az ilyen vendéggel hogy lehet viselkedni az étteremben?

Figyelt kérdés

Egy étteremben vagyok gyakorlaton szeptembertől. Nagyon megszerettem a helyet, a vendégek is megkedveltek.

Viszont van egy család aki jár rendszeresen ide enni, de borzasztóak. Főleg a nő. Volt hogy megkérdeztem mit kérnek inni,mondták hogy mentes vizet,citromkarikával. Kivittem nekik, aztán visszaküldték hogy ők igaziból csapvizet kértek. Aha..

Ma is szintén jöttek. Egy felszolgáló vette fel a rendelést, és mondta nekem hogy vigyek ki nekik 1 vizet. Kiviszem, kérdezem hogy kinek adhatom. Erre elkezdenek jó hangosan röhögni hogy ők négyet kértek. Úgy szégyelltem magam. A nő sosem köszön, ha lerakom a poharat, direkt flegmán átpakolja a másik oldalra. Megértem ha nem vagyok nekik szimpatikus de folyamatosan megaláznak, kiröhögnek a többiek előtt, és úgy alakítják a dolgokat mintha direkt hibáztam volna, vissza meg nem szólhatok.

Mit lehet így tenni? Már görcsben van a gyomrom ha meglátom őket. Nem hiszem el hogy valakinek ez a szórakozás.

23N


2017. nov. 6. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok surmó ember van. Sajnos én is tapasztalom, szintén emberekkel dolgozom.

Vagy át tudod passzolni másnak a munkát, megmondod, hogy te őket nem, vagy pedig ne mutasd jelét, hogy rühelled őket. Van pár ilyen gyökér, kommunikációt le kell redukálni minimumra, aztán menjenek dolgukra.

23F

2017. nov. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, megvárod amíg elmegy.

Nem hiszem hogy a kollégáid ez alapján fognak megítélni. Ha nem lennének megelégedve mennének máshova. Vedd le őket, ha tudod

2017. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Senkinek nincs panasza rám, igyekszem megfelelni. Persze hibáztam főleg az elején, de belejöttem mostanra.

Viszont nagyon zavar hogy valakik direkt ezzel szórakoznak. Sosem mutatom ki hogy nem kedvelem őket. Ma is miután visszaküldtek még 3 pohár vízért, mosolyogva raktam le nekik. A nő meg forgatta a szemét hogy nem tud enni mert leraktam a poharat és flegmán átrakta a másik oldalra. Igaziból tudom hogy nekik pl soha semmivel nem tudnék megfelelni.

Köszi a válaszokat! Mentek a zöldek!

2017. nov. 6. 17:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz velük mit csinálni, kiszolgálni és remélni hogy minél gyorsabban eltakarodnak.

Egyébként sosme értettem az ilyen embereket: nem kell 120+ IQ ahhoz hogy ha letesznek eléd ételz, italt, evőeszközt egy étteremben, akkor azt az ember MEGKÖSZÖNI.


Kérdés: főnökökkel milyen a viszony? Ha jó, érdemes lenne jelezni nekik, mint problmás vendéget.

Tudod a mondást: másik vendéget könnyebb találni, mint másik alkalmazottat.

2017. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

A vendéglátóiparban ez elöfordul, ha a vendég bunkó, akkor elkönyveled magadban, hogy ö ilyen és ennyi.

Ha visszaküldenek valamit, akkor visszaviszed, azon meg végképp nem kellene problémázni, hogy a vizet/poharat átteszi máshová. Egyszerüen elengeded magad mellett ezt a viselkedést, mert nem ök lesznek az egyedüli ilyen vendégek és ha mindegyik miatt ekkora stresszt csinálsz maganak, akkor nem sokáig maradsz ezen a pályán!

2017. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
jééézusom, tipikus komplexusos szánalmak az ilyen emberek, akik azt hiszik hogy a pincér alárendelt ezért kiélhetik a mocskos hatalomvágyukat. én tuti felrugnám de előtted le a kalappal!!
2017. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egy útszéli kocsmában is megköszöni az ember, ha kiadják elé a pultra amit kér... (#4 voltam)
2017. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Intézd úgy hogy ha belépnek neked akkor a raktárban van dolgod vagy bemész a wcbe sokáig, ha kérnek mások valamit ott velük elidőzöl és kiviszed nekik azokra meg rá sem gondolsz . De felvenném direkt vidire az egészet meg a hazudozásaikat aztán a neten videómegosztókon leadnám ...
2017. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

"De felvenném direkt vidire az egészet meg a hazudozásaikat aztán a neten videómegosztókon leadnám ..."


Aztán járhatnál a bíróságra meg fizethetnéd a büntetést személyi jogok megsértése miatt!!!!

2017. nov. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#4: Szerintem is alap megköszönni a dolgokat, de ha nem is teszi, legalább hagyja békén az embert. Jó a viszony a főnökkel. Családi vállalkozás ez az étterem. Mindenki megkedvelt. Árulkodni nem akartam, max akkor a többi felszolgálónak szólok ha lesz még ilyen.


#6: Én is ezt gondolom magamban amit te tennél de mivel tanuló is vagyok, plusz a vendég az első, így nekik van igazuk :)


#8: Ez jó ötlet! Mármint hogyha jönnek akkor addig kimegyek másik asztalhoz, vagy bemegyek a konyhára/raktárba. Legalább elkerülöm őket.


Mindenkinek ment a zöld! Ne pontozgassátok le egymást mert minden válasz hasznos :)

2017. nov. 6. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!