Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell viselkedni étterem...

Hogyan kell viselkedni étteremben?

Figyelt kérdés

Szégyen vagy nem, én csak kisgyerekkoromban voltam étteremben, azóta sem. És fogalmam sincs a szokásokról. Most viszont egyedül megyek vacsorázni, így nincs is, aki segítsen. Pár kérdésem lenne: Tehát ha bemegyek, kinek kell szólnom, hogy van asztalfoglalásom? Aztán először kell italt rendelni, majd utána megkapom az étlapot? És ha választottam, akkor azt hogyan tudom jelezni a pincérnek? És ha kihozták az ételt, és én elfogyasztottam, akkor hogyan tudok szólni, hogy fizetni szeretnék? És mennyi borravalót kell adni, én úgy tudom, hogy 10%-ot. De azt hogyan? Odaadok egy 10 ezrest, aztán azt mondom, hogy csak 6000-ből kérek vissza, ha mondjuk 5400 volt a vacsora?

Köszönöm előre is a válaszokat, és bocsánat a bugyutának tűnő kérdésért.


2008. okt. 26. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia..Hogyhogy egyedül? Ha esetleg mégis ffival, akkor tudnod kell, hogy a pasinak kell előre mennie.

Szóval, valszeg lesz ott valaki, amikor bemész, esetleg egy pincér, vagy hostess...de mindegy kinek szólsz, mert ha az illető nem is tudja, úgyis szól az illetékesnek..

Szóval ha ez megvan ,akkor a helyedre kísér, és biztos megkérdezi, hozhat e valamit ( bár ezt én sem értem, hisz még le sem ültünk, meg sem néztük az itallapot, de már kérdeznek)....

Én ilyenkor mindig ásványvízet szoktam kérni, addig amíg kihozzák pedig átnézem az étlapot!

Ha átnézed az étlapot, és megvan, mit választottál, akkor egyszerűen csak összecsukod, és leteszed, ők úgyis figyelnek, és látni fogják, hogy válaszottál...

Amikor befejezted a vacsit, akkor ugye leteszed a villát, kést egymás mellé...ezt is látni fogják...ha odamegy, közlöd vele, hogy fizetni szeretnél..

Ha nem, akkor csak intesz neki, esetleg egy fejbiccentés, és akkor mondod neki!

Igen, valóban 10%ot szoktak...mondja a végösszeget, pl. 6000 ft, és akkor nem muszáj pontosnak lenni, attól is függ, hogy meg vagy e elégedve...én ilyen esetben 6500-at szoktam mondani, vagy esetleg 6800-at, attól függ...

remélem tudtam segíteni

Bagatel

2008. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha belépsz, általában ,jobb helyeken odamegy a fogadópincér( ha nem megy oda, a pultoshoz, vagy a legközelebbi pincérhez fordulsz) és neki rögtön mondhatod, hogy xy névre van asztal foglalva. megmutatja,leülsz.

Megkérdezik , ha nem akkor te kéred el az étlapot. Amikor odaadják, akkor általában megkérdezik, hogy milyen italt hozhatnak. Azt megrendelheted, és kiviszik.

Amíg böngészed az étlapot, általában addig nem mennekda, ha behajtod, vagy becsukod kissé, akkor odamennek, és felveszik az ételrendelést.

amikor megetted, ugyis odamennek leszedni az asztalt, akkor szólhatsz, hogy fizetek, vagy a számlát kéred.

készítsd ugy a pénzed , hogy mindenféle bankjegy legyen nálad, és nem kelfejben kalkulálnod a visszajárót, ha 5400 volt, akor adsz egy 5 öst, meg egy ezrest,egy hangos köszönöm kíséretében, ebből tudja a pincér, hogy nem tartasz igényt a visszajáróra.

2008. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát én lennék a legboldogabb, ha férfivel mehetnék, de a dolgok sajnos nem mindig klappolnak.

Még egyszer köszönöm a válaszokat! Csak tényleg nem akartam beégni.

2008. okt. 26. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szívesen ,és ne parázz, legyél természetes,kellemes kikapcsolódást!Nehogy egyfolytában azon járjon a fejed, hogy el ne ronts valamit,amugy sincsenek "szabályok",ha valaki kalapban szeret enni akkor abban egyen, ha a levest a kávé után akarja enni akkor ugy kéri!

én amugy mindíg leállítom , ha a pincér okoskodik, hogy pl. valami húshoz jobban illene a másik köret, hát én had döntsem már el, mit mivel akarok enni.Vagy szárnyash után ha vörösbort kérek ne akadjon fel a szeme!

Az megint más, ha megkérdezem, hogy mit ajánl, akkor meghallgatom, persze..Na, ezzel csak azt akarom mondani, hogy te vagy a vendég, légy magabiztos.

2008. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!