Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől előírás a társadalomban...

Mitől előírás a társadalomban hogy hogy felnőttként mindenki azonos minta szerint éljen? Vagy ez csak a konzervatív gondolkodásúak dumája?

Figyelt kérdés

Annak idején mindenki Edda, Piramis meg még pár együttesen nőtt fel, lehet lázadtak maguk a zenészek is, nem is ez a lényeg. Ma hova lettek azok a fazonok akiknek végig volt szúrva fülbevalókkal a füle, hosszú hajuk volt.


Én arra tudok következtetni Apám, mintájából hogy jött a katonaság, utána meg a család/gyerek, és vége lett az "önmagamat adom" korszaknak.

Azonban nem hinném hogy az a pár év katonaság miért formálta volna át az embert? Nem lehetett hosszú haj? Ha le is kellett vágni, utólag úgyis megnőtt volna, a gyereknevelést meg miért ne lehetne összeegyeztetni a tetoválással és lófarokkal.

Szerintem hátközépig érő raszta hajjal is meglehet élni

az 50-60 éves kort, mondjuk huszonéves kortól, így pedig egy olyan jelképes dolog lenne ez amiről elmondható bárkinek ha kérdez róla "Ez végigkíséri az életem"


Nekem is mondták középkorúak akik ma szülők, hogy nem baj mit csinálsz, éld ki magad, most lázadj. Viszont én nem értem mi lázadás van abban hogy bár sima cigit nem utálom, de a füves cigit időnként, sör alkohol helyett elszívom.


Az meg hogy sok munkahelyen nézik az ember külsejét is ez is csak mese, most abban a szerencsés helyzetben vannak a munkavállalók, hogy jó eséllyel a végzettséget nézi a munkaadó mert ha hónapokig nem talál valakit, el kell gondolkodnia akár egy betanításon is, az meg hogy tetkós vagy sem mit számít, ha lelkiismeretes.


Olvastam banki dolgozókra vonatkozó szabályokat, meg hasonló pozíciókat, miután megszabják a szakáll méretét is, ki akarna ilyen pályára menni? Nyilván az szeretne max ebben dolgozni, aki amúgy is szent életű, még nő létére a haján sem sötétített vagy világosított egy árnyalatnyit sem. Magyarán karót nyelt ember mind, ezt minden bankban tett látogatásomkor direkt figyelem.


2017. nov. 9. 18:10
 1/9 piriiiii ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit felületesen nézed a dolgokat. Egészen konkrétan a külsőről beszélsz csak. Valaki attól lesz "önmaga", mert hosszú, kék rasztája van?

Nincs azzal gond, ha valaki tetováltat, pirszinget lövet, hajat fest, vagy bármiben eltért picit is a "megszokottól'. Az én hajszínem se eredeti, a barátomnak hosszú a haja és van tetoválása, nem idegen tőlem a raszta és a piercing sem. De bármelyik is igaz rám, vagy vonz ezek közül, nem azért csinálom, csinálnám, mert én ezzel valamit ki akarok nyilvánítani. Vagyis dehogynem, egyetlen dolgot akarok kinyilvánítani: TETSZIK. Rengetegen vannak ezzel így, de pont ugyanez igaz a ruhaviseletre is, a frizurákra is (egész egyszerű példával élve: valakinek hosszú a haja, de levágatja... mert neki ez tetszik. És kész). Viszont rengetegen csinálják ezeket a dolgokat, rengetegen alakítják magukat direkt valamilyenné, csak azért, mert ezzel tartozni akarnak valahová, mert azt hiszik, hogy ezzel kinyilvánítanak valamit, ami egyébként nem is feltétlenül érthető, sokan saját maguk sem értik, de valami nagyon halovány fogalmuk alapján szeretnek a semmiről beszélni)

A hatvanas évekre jellemző hosszúhaj, hippikorszak, békeveled, legyél laza, de lázadj a rossz, az erőszak és a háború ellen a HATVANAS évekre igaz valójában. Bár nyilván alapvetőnek kellene lennie, hogy az ember ellene legyen a rossznak, erőszaknak és békében akarjon élni, de ebben a formában ez a jelenség a hatvanas években volt valóságos, mert akkor volt olyan a társadalmi helyzet, a vietnámi háború, stb, stb. És én iszonyú erőltetettnek és néha gyomorforgatónak látom, ahogy fiatalok elő akarják hozni ugyanazt a feelinget, miközben az már elmúlt, s csak a felületes külsőségek maradnak.

Én erőteljesen művészkörökben mozgok, ahol aztán ez pláne jelen van... A legkülönfélébb kinézetű emberek, akik azt hiszik, ettől válnak értékes művészekké, értékes emberekké. Vagy ez alapján fognak munkát találni, mert az út túloldalán is látható, hogy ők MŰVÉSZEK. De közben azt se tudják, mihez kezdjenek ezzel.

Mondjuk igazából nem teljesen értem az alapvető kérdésedet. Mi a problémád?

2017. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Attól, hogy kultúrált formában jelensz meg nem leszel konzervatív.


A katonaság betöri az embert (bár a magyar pont nem annyira), rájön, hogy hosszú hajjal senkit sem vesznek komolyan, mindig könnyű célpontnak nézik majd az úton is mondjuk (ha hosszú hajad van, biztos neked is heti szinten beszólnak/akarnak verekedni veled az úton, csak emiatt engem rántottak már be sikátorba:)), meg a baráti köre is leszűkül, mert nem szívesen mutatkoznak egy rockerrel az átlag emberek, egy családapa meg már nem kockáztat sem egy kórházi látogatást, sem egy társaságmentes életet, mert megérett már annyira, hogy belássa nem attól lesz önmaga, hogy szétvereti a képét.

2017. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Vágd le a hajad tetoválás meg hülyeség mert a börtönökben rabok csinálnak tetoválást.Normális ember nem akkar bünözökre hasonlitani hanem kicsinálná mindet de akkor nem lenne jobb és inkkáb bezárja öket.Ja meg voltak hipik ök nem háboru ellen tüntetek csak rájötek hogy, nem kel dolgozni mert vannak gyarmataik.Amint láták milyen jó fogyasztonak lenni el is dobták az elveiket.
2017. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

3-as... a tetoválás egy tradícionális testdíszítés, ami évszázadokra, talán évezredekre nyúlik vissza a történelemben, és amit rengeteg kultúra civiljei csináltak maguknak/egymásnak... de igen, esélyes dolog, hogy a rabok kezdték el a Tököli börtönben... akkor ne is egyél, mert hát ők is esznek... micsoda logika.

A hippikről való téves tudásod 1 mondatba való összesűrítése ellen pedig egy regényt lehetne írni... Darwin díj esélyes vagy, készülj az átadóra.

2017. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
De ma mit jelent a tetoválás a mai világban pl:japánban .A hipik-röl meg igaz amit irtam szerinted miböl vettek drogokat,fesztiválok nem ingyen voltak.De amit rájötek hogy, 3 terepjárot és 5 személy autot vehetnek ha átmenek fogyaztoba már el is dobták az elveiket.De lehet te még naiv vagy és elhiszed hogy, irakba teroristák miatt mentek és nem olajért.A fülbe valos emberkék meg azért nincsenek meg bulizos parti arcok mert nevetséges.Ma már erre 10 évesen rájönek a gyerekek .
2017. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon irritáló, amikor valaki nem tud helyesen írni, de a te szöveged legalább még értelmezhető volt 5-ös.

Először is, szerintem nem Japánban élünk, vagy igen? Itt kb. minden 6. embernek van tetoválása élete végére, és semmi köze sincs a börtönhöz, ez egy kicseszett művészeti ág...

A marist termeszteni is lehet, egy jobb növényből 100 gramm lejön, ha csak 5 növénye volt minden hippinek, simán el tudták cserélni egyéb drogokra, így kereskedhettek. :)

Az iraki téma nem tudom hogy jött ide, az meg végképp nem fér a fejembe, hogy miből gondoltad, hogy nem vagyok annyira racionális, hogy tisztában legyek az olajtémával, de ez is csak azt bizonyítja, hogy gőzöd sincs arról, amiről beszélsz.

Az utolsó előtti mondatod értelmezése problémát okozott, mert nem tudtam eldönteni, hogy csak a nyelvtani helytelenség miatt volt problémás, vagy szimplán egy kő alatt élsz 20 éve. Miért ne lennének fülbevalós "partiarcok"? Én minden éjszaka látok nem egyet, pedig bulizni sem járok...

Ma már 10 évesen képesek az anyanyelvükön összefüggő és értelmes mondatokat írni a gyerekek. :)))

2017. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát igen ha meglátok egy tetovált embert mai világban elsőre az jön le igen ez művészet.Japán meg tudod miért érdekes mert most már multi cégek vannak bármikor jöhet egy japán vevő vagy más országból ahol ugyanúgy előítéletesek a tetoválással.Szóval a bankban ezért nem ülnek tetovált emberek a cég ami alkalmaz annak is lesznek vevői.És elég naiv gondolkozásra vall mert Magyarországon még nem így állnak hozzá így is fog maradni.Arról nem is beszélve hogy, Ázsiában elkezdet megjelenni a középosztály már minden gyártási technikát átvetek a multiktól jó piac lesz a jövőben amit senki nem kerülhet el.A tetoválás csak hátrány semmi előnye nincs mert a mai világban már nincsenek kis családi vállalatok ahol elnézik mindenhol multi cégek vannak amiknek vannak előírásai.Meg te is előítéletes vagy aki bankban dolgozik az karót nyelt ember.Szerinted ha tetoválást látnak meg rajtad mindenkinek a művészet lesz első gondolata mert te is jó megítélést adtál a banki alkalmazottaknak első benyomásra.
2017. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bankokban azért nem engedélyezett, mert a tetoválás általában elárul valamit az illetőről és annak személyes életéről, ami az üzleti világban nem éppen előny. Csak multik vannak? Hol? Más munkahelyek nem léteznek, mint a bankok? Gyárak sem léteznek, amik a szalagmunkások mellett irodai alkalmazottakat, takarítókat, mérnököket és oktatókat is alkalmaznak? Rendőrség sem létezik? Tűzoltóság sem? Kórházak sincsenek? Iskolák esetleg? Kisboltok, büfék, butikok, egyéb üzletek? Informatikai cégek? Hírből sem ismersz ilyeneket? Oh és az, hogy a tetoválás nem lehet előny... hmm... esetleg egy tetoválónak nem előny, ha tele van varrva? Ki bízik meg egy olyanban, akin egy sincs? :D Vagy párkeresésnél nem jelenthet előnyt, ha egy bizonyos közösségből akar valaki párt találni? Esetleg egy biztonsági őrnél nem kelt megfélemlítést, ha még a nyaka is szét van varrva? Annyira szűk látókörű vagy, hogy az hihetetlen.
2017. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szerintem egy embernek nem azert kell az eleten es kinezeten valtoztani, hogy masoknak jo benyomast keltsen. Ha valakinek nem tetszik a tetko ami rajtam van..Hat leszarom. Magadert elj, ne masokert. Szard le mit gondolnak masok. Ne te felelj meg nekik.
2017. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!