Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzek ebben nagy adag...

Csak én érzek ebben nagy adag álszentséget?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több híres embert vádolnak meg szexuális zaklatással, színészt, producert, komikust, miegymást. Csak én érzem azt, hogy az a hevesség, amivel a stúdiók, producerek, kiadók és egyéb szervezetek napokon belül végeznek az illetővel, mindenhonnan kirúgják, nem adják le a filmjeit, törlik a régieket a kínálatból, újra felveszik a vele készült jeleneteket, nem több, mint undorító álszentség?


Minden egyes ügynél elhangzik, hogy eddig is sokan tudták, az adott ember miket művel másokkal, bennfentes körökben évek, évtizedek óta ismert volt, hogy X erőszakol, Y tapizik, Z meg akármi mást csinál. Most meg mindenki úgy tesz, mintha életében nem hallott volna még ilyen csúnya dolgokról és mindenáron meg akarja mutatni, hogy neki aztán semmi köze az egészhez, sőt ő annyira elítéli, hogy Louis C.K. esetében a már felvett, elkészült filmjét sem adják le, bár abban benne van rajta kívül vagy 10 másik színész munkája, ideje, energiája és a stúdió pénze is.


Komolyan érdekel, mi van emögött? Csak a szokásos, a bevétel féltése vagy az attól való félelem, hogy ha a stúdió/cég/kiadó nem határolódik el a nevetségesség határáig, róla is azt hiszik, hogy benne volt, el akarja titkolni, esetleg még támogatja is a zaklatást? Tényleg ilyen idióták lennének az emberek, hogy ezt hiszik? Vagy ha egész más oka van, akkor micsoda?


Azt sem értem, hogy ha a stúdió nem ad le egy filmet, ami mondjuk 1 millió dollárba kerül, akkor nulla dollárnyi bevétele van. Ha leadja és a botrány miatt kevesen nézik meg, akkor van mondjuk 150 ezer dollár bevétele a várt 2 millió helyett, az pont 150 ezerrel több, mintha nem adná le. Akkor miért nem adja le?



2017. nov. 10. 19:57
 1/6 anonim válasza:
100%
ezen én is gondolkoztam már párszor. szerintem a kiadók, színházak is csak féltik a bőrüket, hagyjuk már hogy nem tudtak olyan dolgokról amik a saját intézményükben történtet. vegyük pl az eltés esetet. ott a diák volt hogy felkeresett más tanárt aki csak kb körberöhögte. tehát tudtak róla, de nem cselekedtek. Nyilvánosságra jött az ügy, egyből kirúgták azt a tanárt. elég érdekes nem gondolod? :D tehát szerintem csak attól félnek ha nem válnak meg az erőszakolótól akkor rájuk vet rossz fényt.
2017. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mondhatjuk, hogy a felelősségre vonástól félnek, mert pontosan tudják, hogy nem tették meg a szükséges lépéseket, mondjuk azért, mert előrébbvaló volt a bevétel, a gördülékeny üzletmenet, a látszat?
2017. nov. 10. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
biztos vagyok benne, hogy vannak ilyen esetek, és kár, hogy nem "nemesebb" szándék vezérli a cégeket, de még mindig jobb, mintha tovább foglalkoztatnák őket
2017. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Te abból indulsz ki, hogy az erőszakkal és a zaklatással van bajuk a studióknak. Nem, nekik a botránnyal van bajuk, és azzal, nehogy valami rossz fényt vessen rájuk.

Például nyílt titok, hogy hollywood gyakorlatilag egy marha nagy gyerekmolesztáló hálózat; több volt gyerek sztár is nyilatkozott már erről (pl Elijah Wood) de mivel senki sem mond neveket, ezért nincs is miért aggódniuk a pedofiloknak, hiszen akár a munkáltatóik szeme előtt csinálhatnának bármit, amíg ugye hozzák a bevételt. De ha egyszer valaki kimondja, hogy xy pedofil/nőerőszakoló/akármi onnantól az illető értéke minimálisra csökken, és a studiók/producerek még kaphatnak is piros pontot, ha az illető devianciájára fogják, hogy ki lett rúgva.

2017. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Mindegy, hogy mi, a lenyeg, hogy veget vessenek neki.
2017. nov. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%

Pár napja több ilyen kérdés is felkerült ide, keresd majd ki őket, érdekesek a válaszok, sajnos az emberek nagyrésze olyan, hogy fenntartás nélkül hisz az egyik oldalnak, a másikat pedig rögtön köpködi, holott pár napja még istenítette.

Bár rettentően elítélem minden formáját a zaklatásnak, ennek az undorító hatalommal való visszaélésnek, sőt, velem is történt kiskoromban egy olyan, egy mocskos tanárom által, amiről máig nem merek beszélni.

Így én teljesen megértem az áldozatokat is.

Az a tanár többeket is zaklatott, és ők is paráznak beszélni róla. Tehát szerintem nem az áldozatokkal van a baj, és nagyon jól tették, hogy nyilatkoztak.

Az intézményektől azonban ennél józanabb hozzáállást várna az ember, mondom ezt, mint áldozat...megtörtént, azóta sok idő eltelt, sajnos ezzel jóvátenni a sérüléseket már nem lehet. Mégis, én a mostanában kiállók bátorsága kapcsán elgondolkoztam, nem kellene vajon nekem is kiállni? Nagy kockázatokat vállal aki kiáll. Most levezettem Neked, az intézmény valószínű ezért áll elvtelenül melléjük. Ha korrekt az az intézmény. Nehéz ügy, és sok a rohadt bántalmazó.

2017. nov. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!