Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek szemtelenség volt...

Szerintetek szemtelenség volt a részemről, hogy nem kérdeztem meg az évfolyamtársnőmtől, hogy mennyivel tartozom az útért, hanem odaadtam neki az autóbuszjegy árát?

Figyelt kérdés
Hétvégi főiskolára járunk,ő ajánlotta fel,hogy áthaladnak a településemen és felvesznek autóval.Néhányszor utaztam velük.Első alkalommal odavissza irányba utaztam velük és kevesebbe jött ki az út odavissza,mint egy irányba az autóbuszom.Akkor kicsit többet adtam neki,mert még így is jól jártam.Második alkalommal csak hazafelé jöttek abba az irányba,akkor mekérdeztem mennyivel tartozok és habozás nélkül rávágott egy összeget,ami több volt mint a buszjegy ára egy irányba.Most utoljára egyik reggel rám telefonáltak,elindulta,-e mert ha nem feltudnak venni.Amikor odaértünk az előadásokra odamentem hozzá kiszámoltam a buszjegy árát két irányba és odaadtam neki megkérdeztem,lehet inkább kijelentés is volt benne,hogy jó lesz ha a buszjegy árában számolunk el,mondta igen.Visszafelé is rákérdeztem akkor rendben vagyunk-e,azt mondta igen,de úgy vettem észre rajta nem annyira tetszik neki.Nekem úgy nem gazdaságos utazni,ha többe jön ki az út mint az autóbusz.Azt az árat amit a jegyre költök odaadom,mert az igy is ugy is elmenne az útra-szerintem még így is plusszban jól jár az illető.Ha meg többet kér el az már nyerészkedés.Persze a többi utasának az lehet megfelel,nem gond nekik az ár.Sajnos jelenleg nincs munkám,így minden forint számit.Neki van korrekt munkája és kereste.

2017. nov. 14. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem teljesen korrekt, hogy a buszjegy árát adod oda. Te így nem spórolsz semmit, viszont kényelmesebben utazol, meg ugye háztól házig.

Szerintem neki is jó, hiszen úgyis arra megy, és neki egyébként is ennyibe kerülne. Csak jól jár, hogy kap valamennyit tőled.

Én egyébként nem kérnék semmit sem, ha tényleg pont útba esik az illető és nem kell elmenni érte sehova. Inkább majd a másik is segítsen nekem valamiben.

2017. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ahogy csinálod. Korrekt. Ő is mondta jó, ne azon pörögj, hogy így érzed, hogy gondolja, meg úgy érzed, hogy gondolja..

Szól, ha nem tetszik neki valami, vagy majd nem ajánlja fel. Amíg felajánlja, addig csináld így. Korrekt vagy, minden oké, ne pörögj rajta tovább!

2017. nov. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Háztól házig nem visz,mert van egy találkozási pont ahol felvesznek.Azt nem is várnám,hogy ingyen vigyen,mert 25 km az út egy irányba,nekik meg 55km,mert távolabbról jönnek.A másik évfolymamtársnőm aki ugyanbból az irányból utazik,nem kér semmit,mert mikor kisbabája volt rengeteg kidolgozott jegyzetet odaadtam neki,hogy utolérje magát,és hallani se akar róla,hogy fizessek neki.Egyik héten egyikük, másik héten a másikuk a fuvaros.Aki pénzt kér nem is mindig jön ebből az irányból, csak ha nem jön egy barátnője aki más irányból utazik akkor arrafelé mennek.De ha ő nem jön mindig az én irányomba utaznak,mert erre szélesebbek és jobbak az utak, és ilyenkor felvesznek engem is.
2017. nov. 14. 11:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Arról te nem tehetsz, hogy ő 55 kilométerre lakik, még így is jól jár, hogy beszállsz a benzinköltségbe, mert így is, úgy is elköltené az útra a pénzt, ha egyedül vezetne, akkor is. Nem? Teljesen korrekt a buszod ára. Mondjuk én nem is kérnék semennyit sem, ha neki nem kell kitérőt tenni, max. egyszer megállni felvenni téged.
2017. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!