Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is előfordult már...

Mással is előfordult már ilyen általános/középiskolában, vagy csak én vagyok ennyire érzékeny?

Figyelt kérdés
Nem köntörfonalazok, bevallom, hogy tegnap este nem készültem fel eléggé egy témazáró dolgozatra. Este még úgy különösebben nem is érdekelt, illetve még annyira reggel sem. Viszont amint beértem az iskolába iszonyatosan el kezdtem stresszelni miatta. Azt sem tudtam melyik oldalt olvasgassam, mivel tegnap kb. csak 2 leckéig jutottam el. Aztán a 4.órában már olyan szinten voltam, hogy konkrétan sírtam is, de próbáltam takargatni a hajammal az arcomat, nehogy valaki észrevegye. Éreztem, hogy már annyira ideges vagyok, hogy azt is elfelejtettem, amit eddig megtanultam és egyszerűen semmi több információ nem ment az agyamba. Ekkor úgy döntöttem, hogy óra után haza megyek, mert én ilyen lelki állapotban biztosan nem fogok tudni 1-esnél jobb dolgozatot írni. Szerintetek nagyon túl reagáltam ezt az egészet és akkor is inkább ott kellett volna maradnom és megírnom, ha nem tudtam volna semmire a választ? Tudom, így utólag már tökmindegy, csak azért kérdezem, hátha fogok még ilyen helyzetbe kerülni.

2017. nov. 16. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Én furcsállom a leírásban azt, hogy aznap pár ora alatt akartad megtanulni. Ha nem akartál rossz jegyet kapni és nem is készültél elöző nap, akkor lehet számítani rá, hogy nem sikerül, így érthető, hogy hazamentél (habár nem tudom milyen probléma származhat ebből a sulitokban, mennyi a megengedett hiányzási arány)

Az biztos, hogy túlreagáltad, meg felelőtlennek is tűnsz. Ha nem tanultál, akkor minek sírsz?? Senki sem kényszerít, de a saját tetteidnek csak te vállalod a következményeit. Ha pl. én nem tanultam, akkor nem sírok, hanem kacagok magamon egyet, hogy mennyire lusta voltam. Minek sírjak? Az elég álszent lenne, hiszen én felelek az eredményeimért, én idegeskedéssel semmit sem oldok meg.

2017. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Teljesen igazad van. Belátom, hogy nem volt értelme sírnom emiatt és ennyire a lelkemre vennem, de sajnos alapból nagyon érzékeny vagyok. Hát, remélem, hogy többször ilyen nem fordul elő.
2017. nov. 16. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tulreagaltad, igen. Hanyag voltal, igen. De valljuk be; ha nem orarol orara tanultal es meg doga elotti delutan akartad volna atvenni az anyagot se jott volna ossze. Maskor keszulj rendesen😀
2017. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De miért nem írtál puskát?

Simán egy négyest összetudtál volna hozni, nem kell emiatt így kiakadni.

2017. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem szeretek és nem is nagyon merek puskázni. Igaz, azon kevés alkalmakkor mikor mégis megtettem még egyszer sem buktam le, de nem merek kockáztatni. Nálunk a tanárok többsége kiszúrja az ilyesmit.
2017. nov. 16. 19:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem rengetegszer előfordult, hogy nem készültem egy dolgozatra, nem voltam példás tanuló. Ettől viszont nem stresszeltem, ráírtam becsülettel a nevemet az üres lapra az egyesért. Rosszul esett körbenézni, mert mindenki írt, én meg semmit sem tudok, de ekkor már késő volt. Esti iskolában szereztem érettségit, volt olyan vizsgám, amikor az osztálytársak a vizsga előtt 5 perc alatt verték belém az anyagot. Tudtam ki volt a tanulósabb, mégis mindenki jó jegyet kapott, mígnem egyszer egy vizsgán jobban szétnéztem. Mindenkinek ott volt a jegyzet vagy a telefon amiből puskázott, így én is felbátorodtam. Az érettségi előtti utolsó vizsgámra viszont nagyon készültem, sokkal nehezebb volt, mint az érettségi. Ezen a vizsgán esett ki az osztály fele.
2017. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó tanulópénz volt, tanulság: ha tudod, hogy témazáró lesz, tanulj, hogy elkerüld ezt a helyzetet! Szívatnak eleget úgyis a bejelentetlen dogák keretében, hagyd meg ezt akkorra:)
2017. nov. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem most egy életre megtanultam a leckét. A jövőben jobban fogok igyekezni.
2017. nov. 18. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!