Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen nagy a negativitás...

Miért ilyen nagy a negativitás a mai világban?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mint ahogy az a kérdésben is elhangzott, kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok erről.

Szerintetek az iskolások körében miért jó a kiközösítés, miért jó bántani a másikat? Régebben is, de manapság egyre gyakrabban lehet hallani a kiközösítésekről, bántalmazásokról, és természetesen saját élményem is van, és még most sem tudom az okát, hogy ugyan ez miért jó.

Kérdésemhez tartozik még az is, hogy az emberek miért ítélkeznek ok nélkül, miért nézik le a másikat, és ehhez hasonló dolgok. Egyszerűen nem tudom összerakni a fejemben a dolgokat, hogy manapság egyre nagyobb a negativitás az emberek között. Bántalmazások, kiközösítések, lenézések, ítélkezések... ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?



2017. nov. 16. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha valaki rosszat mond rád, bánt téged, vagy ok nélkül ítélkezik, az mindig azért van, mert önmagával nincs rendben. ez egyszerű pszichológia..nem akar gyenge lenni/gyengének tűnni, ezért mások kritizálásából merít erőt, mert ha érezteti magával, másokkal, és az adott személlyel, hogy ő felsőbbrendű nála, akkor egy idő után el is hiszi, és ebből tud önbizalmat meríteni.
2017. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Ez a kérdés messzire vezet. Véleményem szerint nem kapják meg a gyerekek a szülői mintát, rengetegen csak 1 szülővel nőnek fel. A színvonaltalan TV, a közösségi média nevel. A gyerekek az Éjjel Nappal Budapestből és alpári valóság showkból kapják a viselkedési mintákat.

Azt hiszik hogy nem a tanulás, hanem a menőség ami előre visz. Aztán a tescoban találják magukat, meg szallag mellett és ez frusztráció, amit így vezetnek le.

2017. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak mellékesen jegyezném meg, hogy az iskolák kezéből kivettek néhány lehetőséget az elmúlt évtizedekben, ez pedig nagyban hozzájárul ahhoz, hogy például a suliban jobban merik piszkálni egymást a gyerekek, mert úgysincs következménye, mert a pedagógust/iskolát hurcolják meg, ha akár csak egy kicsit is csúnyán néz anyuci-apuci rosszcsont szeme fényére...
2017. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1. - Elég szomorú, ha az emberek így szereznek maguknak önbizalmat.

#2. - Ebben van némi igazság, és hogy őszinte legyek, az ilyesfajta tv műsorokat nem is értem. Sok embernél tapasztaltam, láttam, akik azt hiszik, hogyha “menőséget” sugároz az emberek felé, akkor nagy ember lesz belőle. És igen, azt hiszik, hogy ez viszi őket előre...

#3. Igen, sajnos ez így van!! Ahova én jártam az iskolába, volt egy verekedés, kéztörés lett a vége - aki által keletkezett a verekedés, kéztörés, csak kapott egy ejnye bejnyét, mert a szülők meg voltak győződve róla, hogy a gyerek nem tehet semmiről...

2017. nov. 19. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Rengeteg oka van, még felsorolni is fárasztó lenne. Hogy csak egyet említsek, olajakat eszünk zsírok helyett. Az olaj görcsbe rántja a vater papillát, ahelyett, hogy kinyitná, mint a zsír. Így aztán nem ürül az epe, hanem besűrűsödik, és az ember kolerikus hangulatú lesz. (Kole=epe. Kolerikus=epés.)
2017. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!