Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pesszimista, rossz gondolkodás...

Pesszimista, rossz gondolkodás ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagy segítségre lenne szükségem. Elég mély pesszimizmussal küzdök... Megpróbálom minél rövidebben felvázolni.


Tudni kell, hogy három éve élek párkapcsolatban egy csodás nővel, amennyi önbizalmam jelenleg van, azt mind neki köszönhetem. Ő épített fel bennem mindent, amit eddig mások leromboltak, habár nem tudom pontosan megállapítani, de úgy érzem, a volt barátnőim miatt alakulhattam ilyenné, mint most (tudniillik, mind megcsalt, és elhagyott), és valőszínűleg a szüleim keze is benne van a dologban (úgy is elb*szod az életed, úgy sem sikerül, stb.stb.).


Sajnos folyamatosan azt érzem, hogy a jelenlegi páromnak nem tudok megfelelni, hiába bizonygatja szegény már 3 éve... Egyszerűen ilyen vagyok, és nem tudom miért. Folyamatosan félek, hogy egyszer elhagy egy olyan pasiért, aki jóképűbb, sikeresebb, több pénze van, népszerűbb, stb. estig sorolhatnám, amik úgy érzem bennem nincsenek meg. Sokszor félreértek 1-1 mondatot, amit mond, és ilyenkor is képes vagyok rá hogy magamba forduljak, és emésszem magam, ahelyett, hogy szólnék neki arról, hogy én hogy értelmeztem ezt, és mondja el, hogy Ő mire gondolt...


Félek, hogy ha nem változok, rámegy a kapcsolatunk, és nagyon szeretnék megváltozni, de egyszerűen nem megy. 2-3 napos változások vannak, aztán "visszaesek". Érzem, hogy szeret, de egyszerűen még mindig bennem lappangnak azok a dolgok, amiket az exeim mondtak/tettek, és félek hogy egyszer csak Ő is átcsap ilyenbe. De ez nem azt jelenti, hogy hozzájuk hasonlítom Őt, csak egyszerűen félek hogy rájön hogy nekik volt igazuk és egy nagy 0 vagyok... Nem tudom meglátni magamban a jót, a pozitívat, a szépet, csak a rosszat... Hiába bizonygatja, hogy számára én vagyok a főnyermény, és a tökéletes pasi, egyszerűen nem tudom elhinni neki...


Nagyon szeretnék megváltozni, és tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek... Aki esetleg járt hasonló cipőben, vagy ismert ilyen embert, esetleg szakember olvassa ezt, kérem írja le, mit tehetnék, hogyan tudok segíteni magamon... Semmire sem vágyok jobban, csak arra, hogy végre teljes lehessek... Ha szükséges, akár még orvoshoz is elmennék...



Egy kétségbeesett 21/F



2013. szept. 17. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
5%

tipikus jódolgodba nemtudod micsinálj pasiszindróma.

ha nem sportolsz, akkor kezdj el sportolni, de ne sakkot, hanem olyat ami tényleg jól megmozgat.

vezesd le az energiáidat ahelyett, hogy a negatív gondolatokba tereled őket.

olvass önismereti könyveket, nézz ilyen témájú videókat, stb.

és a csajodat ne traktáld ezekkel a hülyeségekkel, mert ezért fog elhagyni ha elhagy. legyél férfi ne nyávogjál mint egy kiscica. mások a te korodban karddal-pajzzsal mentek háborúba.

2013. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy jó dolga van, de azért kérne segítséget, mert az agyával felfogja ezt, de mégsem érez így..
2013. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez csak hiszti.

Úgy látom, ez a nyavalygás itt mostanában elég nagy divattá vált... Mindenki azt várja, hogy a lelkét ápolják.

Főleg fiúktól (férfiaktól!) elég szánalmas dolog ez!

2013. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ameddig semmit sem tudtok rólam ezen a pár soron kívül, nem kell ítélkezni, és sepregessetek a saját házatok táján... Normális válaszokat várok, nem olyanokra van szükségem akik nem fogják fel amit leírtam. Köszöntem.
2013. szept. 17. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kisebbségi komplexusod van a múltbeli sérelmeid miatt, egy pszichológus nagyon sokat tud segíteni ezen. (Legjobb barátnőm volt hasonló helyzetben, őt is megcsalta 2 barátja is, ráadásul a családjától sem kapott mindig jót, sokszor beszélt nekem ilyenről, hogy fél, hogy megcsalja majd a barátja, mert úgysem ér semmit. Elment pszichológushoz, azóta semmi baja nincsen.)

Remélem megoldódik! :)

2013. szept. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hmmm, én pont a fordítottad vagyok:

Van pénzem, stabil családi hátterem, elég jó és ritka végzettségem, még csak csúnyácskának se mondanám magam.


És mit látok?


Hogy rengeteg gyönyörű, kedves és okos lány egy hozzád hasonló, picsogó balf___ok oldalán feszít évek óta! Én pedig a saját korosztályomban nem találok normális nőt, mert a normálisabbak már 20-21 éves korukra "elkelnek", és csak a "maradék" marad a 25-ös (és afeletti) korosztálynak, mármint a motiváltabb részének.

Amíg valaki 18-25 éves korában keményen küzd egy szebb jövőért, addig a balfékek elhalásszák jobb nőket...


Elrontott egy világ ez, én mondom!

2013. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem a kérdező tehet róla, hogy nincs nőd. Meg arról sem tehet, hogy a sok rossz dolog miatt ami vele történt kialakult egy negatív gondolkodásmód. 3 éve együtt vannak, biztos nagyon szeretik egymást és boldogok.

Magadban keresd a hibát ha nem találsz magadnak nőt, a válaszodból sok kiderül! :)

2013. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: De oda is ki akartam lyukadni, hogy a kérdező abszolút nincs olyan helyzetben, ami a rinyálást indokolná...
2013. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nincs. De ő ezt nem így érzi a pesszimizmusa miatt. Elmegy pszichológushoz és ezt ő is tudni fogja. De hidd el, a rossz emlékek nagyon befolyásolni tudják a jelent és a gondolkodást.
2013. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, a keményen küzdést elhiheted hogy nem kell bemutatnod... És szívesen leülnék veled beszélgetni, hogy mit jelent neked a "szebb jövő" építése. Örülj, hogy van családi háttered, mert sajnos van akinek el kell tartania magát 14-15 éves korától kezdve, és épp emiatt sosem lesz neki "jó és ritka" végzettsége. De te is csak egy okoskodó, nagyszájú "lazagyerek" vagy, épp úgy, mint az előtted kommentelők.
2013. szept. 18. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!