Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan szomorú ezt látni a...

Olyan szomorú ezt látni a társadalmon nem? 16/L

Figyelt kérdés

(Lehet kicsit hosszú, de olvasd el kérlek, mert szerintem megér 5 percet)

Egyszerűen imádom a karácsonyt, és a decembert. Kiskorom óta a legkedvesebb hónap a számomra. Imádom a készülődést az ünnepre(díszítés, sütés-főzés, fa vásárlás és díszítés, karácsonyi ajándék készítés/vásárlás). Az egész ünnep feelingje annyira csodálatos. És hívő vagyok (de nem gyakorlom ) de nekem ez az ünnep nem Jézus születését jelenti legfőképpen, hanem a szeretet ünnepét. Ilyenkor mindenki lenyugszik és a szeretteivel foglalkozik, a nyugalomban és szeretetben. CSAK az a kis bökkenő, hogy alig van ilyen ember. Manapság sok emberrel beszélek, akiket az se érdekel, hogy egyáltalán van karácsony. Nem tudom, milyen megfontolásból nem szeretik és nem veszik figyelembe a karácsonyt, biztos van rá okuk, de ha az egész évben egyszer sem szeretünk tiszta szívből, nyugszunk meg és engedjük el a problémáink pár napra, hogy boldogok legyünk, akkor mikor? Így is egy rideg világban élünk, amiből lassan eltűnik a szeretet, így ráteszünk még egy lapáttal. Én tudom, higy vannak az életben nagyon szomorú sorsok, de olyan szomorú ez az emberi gyarlóság.. Rossz látni, hogy manapság sok szülő viselkedésén a gyereke felé, egy csepp szeretet sem látszik. Mindenki bunkó mindenkivel (persze tisztelet a kivételnek). Alig mosolygunk rá másokra, mert a saját problémáinkkal törődünk és nem vesszük figyelembe azt, higy egy mosoly is mennyi mindenre képes. Vagy lehet, hogy vannak emberek akik nem tudnak mit kezdeni a szeretettel?? Lehet, csak én gondolkodom még ilyen "gyerekesen", hogy az életet a szeretet mozgatja igazán, és nem nehéz szeretni. Hozzám lehet vágni, hogy "Te még gyerek vagy, nem tudsz semmit az életről.." de igen tudok. Az én családi életemben is voltak nehéz pontok, vannak és lesznek is. Mivel semmi nem tökéletes és mindig lesznek konfliktus helyzetek, DE csak a te nézőpontod kéne megváltoztatni és máris máshogy éreznél. És igen gyerekes vagyok és büszke vagyok rá.. Szerintem a gyerekektől is kéne pár dolgot tanulni a felnőtteknek , nem csak a gyerekeknek tőlük.. Sokkal másabb lenne a világ. És kérlek titeket, akik belevannak fásulva az életükbe, hogy próbáljatok találni olyan dolgokat amik boldoggá tesznek titeket és sikerülni fog felismerni a szeretet és tovább adni, mert nagyon szomorú látni, ahogy a társadalom egyre negatívabb.. és nagyon sok velem egykorú gyerek nem is akar családot alapítani azzal a címszóval, hogy "ebbe a világba minek?!". Bár én nem ezek közé tartozom, de valamilyen szinten igazuk van, csak annyiban nincs, hogy családot alapítani nem a világnak kell, hanem magunknak és a párunknak akit szertünk. Lehet, hogy tényleg ezzel feldühítek valakit, lehet, hogy valaki egyet fog érteni de engem ez már nagyon zavart és gondoltam kiadom magamból. Lehet, hogy rosszul gondolom, mert én tényleg eddig szeretetben éltem, a szüleim nagyon szerettek/nek és biztos, hogy vannak olyan emberek akik sajnos nem mondhatják el ugyanezt, úgy ahogy a szüleim se igazán de a gyerekeiket és egymást is nagyon szeretik, szóval semmi nem lehetetlen. Néhány embert eszméletlenül idegesít a pozitivitásom, hogy állandóan mosolygok, de a barátaim, a családom és az osztálytársaim is mindig megnevettetek és szeretnek. Nem tudom, ez mennyire baj,de megváltozni nem fogok, szóval lehet itt szidni, nem igazán fogom magamra venni, mert én csak a véleményem mondtam el amivel tudom, hogy sokan nem fognak együtt érteni. És a legvégére, legalább a karácsonyt töltsétek el szeretetben, csak ez a pár nap legyen szent az évben. És tudom ajánlani Ady Endre- Karácsonyi rege című versét.

(A kérdés kivan rakva ünnepek a kategóriába is, de rájöttem, hogy ezt inkább ide kéne besorolni😕) Boldog Karácsonyt mindenkinek előre is!😊🎅🎄❄☃🎀



2017. nov. 18. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Elolvastam, és rájöttem hogy 16 évesként látod ezt a helyzetet, teljesen másként mint a társadalom jó része. Tudod a felnőtteknek nincs idejük a szeretetről se Ady Endrét olvasni, mert éppen az a bökkenő hogy próbálnak megélni...a mindennapokban. Elhiszem téged ez kiborít és zavar hogy nem a karácsonyi feeling járja át mindenki környezetét. Vannak akik éppen azon vannak legyen egész télire tüzelő, vagy éppen azon fáradozik hogy hazatudjon majd menni karácsonykor (mert ugye dec 24.-e is munkanap). Szóval a világ nem ilyen egyszerű mint leírtad és nem mindenki boldog, és nem biztos nincs az embereknek 100 problémájuk.
2017. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

#1: Szerintem pont az ilyen emberekről ír a kérdező, amilyen te is vagy. A munkának élsz és nem tudod, hogy lehetne másképp is felfogni a dolgokat. Sajnálom, hogy így megnehezítitek a saját életeteket. Ugye "az élet nehéz, a munka egy szükséges rossz".

Kérdező te pedig maradj ilyen, ne hagyd, hogy az emberek belefolytsanak a szürkeség be. Épp elegen élnek már benne.

2017. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

#2: "A munkának élsz és nem tudod, hogy lehetne másképp is felfogni a dolgokat. Sajnálom, hogy így megnehezítitek a saját életeteket."


Értem hogy így látod, hiszen téged is eltartanak mint a kérdezőt. Nem azért szeretnek sokan dolgozni köztük én sem mert szeretem...hanem azért hogy legyen belőle ennivalóra és másra.

Ha már így személyeskedsz hogy az én életemet sajnálod, én is a tied hogy érv nélkül kötekedsz.

2017. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 Én tudom, hogy milyen ez az egész élet és tudom, hogy nagyon nehéz megélnie sok embernek, DE karácsonykor, csak karácsonykor engedd el a problémáid. Élj azoknak akiket szeretsz, beszélj velük nevessetek együtt és engedd el a problémákat pár napra. Teljesen fel leszel töltődve. A szüleim is azért bírják ezeket a dolgokat, mert itthon minden este kieresztik a gőzt, mindig sokat nevetünk mialatt elmeséljük a napunkat. És hidd el lehet, hogy gyerek vagyok de tanulóként ugyanannyira levagyok sújtva és rengeteg dolgom van mint nektek dolgozó felnőtteknek. Igaz tudom, ti azért dolgoztok, hogy megéljetek de mi is azért tanulunk, hogy dolgozzunk és meg tudjunk élni. Nem tudom mennyire vagy jártas a mostani oktatási rendszerben, de hidd el nekünk sincs időnk kb. semmire mert az állam olyan jó oktatási rendszert épített ki amiben gondolkodás képtelen robotokká vállunk.. rengeteget tanulunk, nagy rajtunk a nyomás és levagyunk fárasztva. És hidd el tudom miről beszélsz anyukám kereskedelemben dolgozik, apukám Svájcban, hogy megtudjunk élni. Az évben jó ha összesen 2 hónapot itthon van, de még is van idejük megállni.

#2 Köszönöm! Nem is hagyom, hogy belerángassanak. Világ életemben optimista voltam és a jó dolgokat vettem észre a világban mint egy gyerek😊 Előre is kívánok neked és szeretteidnek kellemes, békében és szeretetben gazdag ünnepeket ahogy mindenki másnak is aki ezt olvassa!😇😊

2017. nov. 18. 14:47
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

"rideg világban élünk, amiből lassan eltűnik a szeretet, így ráteszünk még egy lapáttal"


Sajnos ez az igazság. Én azt látom hogy az emberek legnagyobb része frusztrált, besavanyodott, életunt és egyetlen "szórakozásuk" az hogy keresztbe tehetnek másoknak.


Leginkább elszomorító az a zsigeri gyűlölet ahogy mindenki a másikhoz áll. Ezt érezni az utcán, a buszon, a munkahelyen, a családokban. De elég csak ide feljönni. A kérdések és válaszok 90%-a nem azért születik mert választ várunk, vagy mert segíteni akarunk. A többség folyamatosan csak a konfliktust keresi, mindenki "majd én megmondom" hozzáállással válaszol.


"Szerintem a gyerekektől is kéne pár dolgot tanulni a felnőtteknek , nem csak a gyerekeknek tőlük.. Sokkal másabb lenne a világ."


Ezzel is egyet tudok érteni. Komolyan mondom, sok dolgot gyerekként sokkal tisztábban és objektívebben láttam mint most. Persze a felnőttek megmondták hogy "majd megtudod milyen a világ" meg "te még burokban élsz". Holott pont a felnőttek többsége az, aki felépít maga köré egy burkot, hogy a világ szar, a munka kötelező rossz amit csak utálni lehet, és mindenki aki létezik azt gyűlölni kell. Ha jobb élete van akkor azért ha rosszabb akkor azért, ha ugyanolyan akkor meg azért.


Ráadásul én az ilyen "tudod felnőttként nincs idejük" kioktatásokat sem tudtam soha hova tenni. Oké hogy napi 8-10 órádat elviszi a munka, de mellette ott marad egy csomó kihasználható idő, ami pont azért van hogy magunkra fordítsuk. Csak sokkal egyszerűbb azt mondani hogy nincs hozzá kedvem, időm, energiám mint nekiállni és csinálni valamit.


Azt meg szintén bírom mikor azonnal megkapja az ember hogy "Látom téged is eltartanak". Mintha dolgozó emberként már soha nem is lennél boldog. Na meg itt is a gyűlölet jelenik meg azonnal, hogy a k..va anyját mindenkinek aki nem szenved napi 8-10 órában mint én.

2017. nov. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Végtelen sok probléma van a társadalomban, ebből leírtál 1-et. Amikor az emberek megőrülnek az elkeseredettségtől és rohannak mindig, szétmanipulálják őket és kapják megállás nélkül a sok negativitást amitől egész nap paráznak nincs idejük ilyenekre figyelni.


"és nem nehéz szeretni."

Valakiknek nehéz. Ahhoz hogy képes legyél másokat szeretni, önmagad is szeretned kell. Az emberek hogy tudják önmagukat szeretni, ha megállás nélkül elvárásokat helyeznek eléjük és nem tudják őket teljesíteni?


Az embereket agymossák hogy negatív érzelmekben éljenek, ez megy médián keresztül ezerrel, oktatási rendszerben, stb. Mindenhol. A te kis cuki pozitív posztod egy weboldalon nem ér sokat ahhoz képest, nem fog senki megváltozni miattad. Ha változást akarsz hozni, nagyban kell gondolkodnod, mert ezzel majdnem annyit érsz hogy a falnak beszélsz hogy a világnak jobbnak kéne lennie.


" És kérlek titeket, akik belevannak fásulva az életükbe, hogy próbáljatok találni olyan dolgokat amik boldoggá tesznek "

Szerinted aki full mély depresszióban van nem próbál kijutni? Ők szenvednek a depressziótól legjobban, nincs szükségük arra a mondatra hogy álljanak talpra, mert ha talpra tudnának állni rég megtették volna.


Mintha egy kés beléjük lenne szúrva, és te odamész hozzájuk és mondod hogy húzzák ki, mert fájdalmas. Pontosan tudják.


" Lehet, csak én gondolkodom még ilyen "gyerekesen", hogy az életet a szeretet mozgatja igazán,"

Gyerekesnek lenni a legjobb. Maradj az örökre.

Jól írtad, a szeretet mozgatja igazán.


" nem is akar családot alapítani azzal a címszóval, hogy "ebbe a világba minek?!""

Gondold el hogy van egy gyereked, akit a legjobban szeretsz a világon, és a legjobbat akarod neki. Utána iskolában megverik, kiközösítik, tönkreteszik, öngyilkos akar lenni és nem tudsz sokat tenni ez ügyben mert nem vagy pszichológus hogy megértsd őt valamilyen szinten egyáltalán.


"Szerintem a gyerekektől is kéne pár dolgot tanulni a felnőtteknek , nem csak a gyerekeknek tőlük."

Kár hogy a felnőttek nagyrésze olyan arrogáns segg, hogy ha már idősebbek akkor kijár nekik azonnali tisztelet a semmire.


"Néhány embert eszméletlenül idegesít a pozitivitásom,"

Azért mert irigyek.

Nem te idegesíted őket, hanem ők saját magukat. Az zavarja őket, hogy ők nem tudnak olyan boldogok lenni.

Magukra dühösek, nem rád.

2017. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen egyetértek veled kérdező.

Szívből kívánom, hogy maradj mindig ilyen pozitív. Ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak.

Sajnos a legtöbb ember tényleg szürke burokban van és nem tudja kihasználni még azt a kis időt se ami akad neki, hogy egy kicsit jól érezze magát, boldog legyen. Rossz látni, hogy a többség ilyen ez tény és való, de ha már vannak olyanok , akik így gondolkodnak mint te már az is nagy dolog.

És pont azért leszel sikeres az életben mert ilyen pozitív vagy.

2017. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem olvastam el a sok kommentet és bevallom őszintén a kérdésed végét sem, de az elejére annyit reagálnék, hogy örülök, hogy így látod és nem vagy egyedül.


A mi munkahelyünkön én vagyok a karácsonyi manó. Imádom az ünnepet, a készülődést, azokat a dolgokat, amit felsoroltál, pedig már rég felnőtt vagyok. Ez van. Tekintettel vagyok másokra, nem hallgatok odabenn karácsonyi zenét, ha van ott valaki.. de pl a múltkori vitában én voltam az egyetlen aki megvédte a az adventi vásárt, amiért az ilyen korán kezdődik. Igen, talán még nagyon korai, de aki nem szeretne menni ne tegye, én viszont szeretem, ahogy a karácsonyi teát, a nagy sálakat, a forralt bort, a sült gesztenyét, a fenyő illatot, a mikulás csomagokat, az ajándék ötletelést..mindent :)

2017. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm. Remélem soha nem változok meg, már annyi beszólást kaptam az életben, hogy már magamra se veszem, azoknak a véleményével foglalkozom, akiket ismerek és ők is engem és akiket szeretek. Pedig tényleg napiszintem a tanáraimtól megkapom, higy szálljak le a földre, ne álmodozzak, én bolond vagyok, sárga házba való stb. De annyira nem érdekel, olyan szomi, hogy még a boldogságot is irigylik az embertől.. csak sajnálni tudom őket igazából. És remélem a céljaimat is elérem majd egyszer😊❤

8# Úristen, mintha engem írtál volna le. Egyszerűen imádom, már novemberben feldíszítem az egész lakást, már múlthéten mézeskalácsot sütöttem, sőőőt én már júniusban is karácsonyi zenéket hallgatok. A megszállotja vagyok, jobban szeretem, mint a szülinapom. 😇😂 Én kifejezetten örülök annak, ha hamarabb kezdődik az adventi vásár, és tényleg akinek nem tetsuik, annak nem kell oda menni. Én személy szerint imádom, kürtöskalácsot zabálok akkor tucat számra szóval ugyan ezt tettem volna mint te.😊😆

2017. nov. 18. 16:15
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Engem nagyon idegesít, hogy már most megy a karácsonyi "lehúzás" mindenütt. A karácsony nekem adventtel kezdődik, de addig is hetek vannak még hátra. Én is szeretek készülődni az ünnepre, amíg az ünnep igazi ünnep, és nem egy "kirakat"-valami, mert úgy nem sokat ér az egész.

Én azt látom, hogy sokan arra hivatkozva, hogy nem hívők vagy arra, hogy nem akarnak ajándékozni ("nem az a lényeg" = "nem akarok a családomra költeni") már egyáltalán nem tartják a karácsonyt, lelkiekben sem élik meg: sem a szeretet ünnepeként, sem sehogy. Sőt, egyre több keresztény többségű országban ma már "nem lehet" megünnepelni a karácsonyt (pl. főtereken, munkahelyeken, iskolában stb.), mert akkor nem vagyunk elég befogadóak a nem keresztényekkel szemben:S - elég groteszk (Épp ma hallottam valakinek a szájából: "eltörölték a karácsonyt"). Lassan valami "fenyő-ünnepé" üresedik az ünnep - már aki hagyja...

2017. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!