Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért keverik az emberek az...

Miért keverik az emberek az introvertáltságot a szociális fóbiával?

Figyelt kérdés
Itt gyakorin rengeteg intovertáltsággal kapcsolatos kérdésbe belefutottam már, de a legtöbb esetben nem is arról, hanem a szociális fóbiáról írnak. Az emberek fejében valamiért ez a kettő dolog egy és ugyanaz, pedig jócskán vannak különbségek. Persze, az introvertáltság jobban hangzik, mint a szociális fóbia, és azt is aláírom, hogy az introvertáltak között nagyobb eséllyel lehet találni szociális fóbiást. De ez nem jelenti azt, hogy minden introvertált szociális fóbiás lenne. Mit gondoltok, szerintetek miért keverik ezeket ennyire?

2017. nov. 21. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert egyszer valaki elkezdte a többi meg megy utána.


Ha megfigyeled, mindig van egy-egy divatos pszichikai zavar, amit mindenkire rá akarnak húzni.


Régebben - amikor kezdtem az oldalt olvasgatni -, a paranoia volt minden, a hozzászóló szemében negatív ember betegsége, utána a tudathasadás volt a standard diagnózis (természetesen nem hozzáértö emebre részröl), késöbb a narcisztikus személyiségzavar, ezután az autizmus meg az introvertált személyiség.


Akik ilyeneket mondanak, azoknak fogalma sincs ezekröl a fogalmakról, csak hallottak valamit, ami szerintük jól hangzik és utána ezt mondják mindenkire, aki nem úgy él/viselkedik, ahogy szerintük kellene.

2017. nov. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Amiért a depressziót a hisztivel.

Vagy amiért a skizofréniát a hasadásos elmezavarral.

Vagy amiért a szociális fóbiát az antiszociális viselkedéssel.

Tájékozatlanság.

2017. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Ja, meg az aszociálist az antiszociálissal.

Régebben én is kevertem, aztán rájöttem, hogy én valóban extrovertált vagyok, csak kissé aszociális és szorongó, amin viszont lehet javítani.

2017. nov. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Egy pár éve az OCD volt a menő, akkor mindenki OCD-s volt.

Most az introvertáltság az.

Remélem legközelebb az AIDS lesz.

2017. nov. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

Nem mindenki pszichológus!

Nekem is van valamelyik és gőzöm nincs róla, hogy melyik a kettő közül. Meg aztán nem tök mindegy, minek hívjuk? Szar, és nem lehet ellene tenni semmit.

2017. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Kedves utolsó, éppen azért tettem fel a kérdést, mert nagyon nem mindegy melyikről van szó. Az introvertáltság ugyanis egy személyiségtípus, ami nem feltétlenül számít negatív dolognak. Mégis, ha valaki nem szeret emberek között lenni, egyből ráaggatják magukra/másokra az introvertált jelzőt. Pedig az introvertált ember igenis szereti a társaságot, és emberi kapcsolatokra is szüksége van, csak nem olyan minőségben, mint egy extrovertáltnak.


Azt, hogy az ember feszült és rosszul érzi magát mások között, a szociális fóbia okozza, ami a személyiség zavara, nem pedig az introvertáltság. Mégis az emberek 90%-a szerint a két fogalom kb.egy és ugyanaz.

2017. nov. 21. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Mert sok ember akar nagy szavakat használni, és nem érti a jelentését. És sajnos pont emiatt veszi át csomó más ember is, és sokan azt hiszik, hogy jaj, az introvertált az kuka társaságban, nehezen barátkozik, szocfóbiás... höhö, az én koromban ezt annak hívtuk, hogy gyökér életképtelen-e vagy nem, vagy nem tanították meg szocializálódni...


Én emiatt lehet, tartanék minden gyereknek egy alapvető pszichológiai fogalmak órát.

2017. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy írod, mintha az introvertáltak egyáltalán nem akarnának kevesebb barátot, és ugyan annyira igényelnék a társaságot, mint az extrovertáltak, csak nem akarnak felszínes barátságokat. Az igaz, hogy nem akarnak felszínes barátságokat, de az is igaz, hogy nem akarnak annyi barátságot és nem igénylik annyira a társaságot, mint az extrovertáltak.
2017. nov. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért (is), mert egy szociális fóbiával küzdő ember lehet szükségképpen introvertált, de fordítva már nem:D

Olvastam hasonló témában, hogy az introvertált ember nem szorong. Tehát a szociális fóbia abban nyílvánul meg, hogy valaki pánikol társaságban, rosszul érzi magát. Szerintem emiatt néha szükségképpen igényli a magányt és kevés társaságot (mint az introvertáltak).

Én pl. egyszerre tartom magam mindkettőnek, mert elég rosszul érzem magam MINDEN közösségben kiskorom óta, szorongás környékez emberek között, és egyben nem igényelem a társaságot az előbb leírtak miatt. Öszintén szólva akkor sem túlzottan, ha kicsit jobban is érzem magam másokkal. Egyedül jobb.

2017. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az előbbi válaszomra hivatkozva, szerintem azok "keverik", akik egyszerre mind a kettőt megélik, miért ne? Attól, hogy szociális fóbiáról írnak, nem lehetnek introvertáltak (is)? Attól, hogy te introvertált vagy, ők nem lehetnek azok a szoc. fóbiájuk miatt?


Nekem úgy hangzik a kérdésed, mintha azt kérdezném, hoy miért keverik az anorexiát a soványsággal? (mintha egy anorexiás általában nem lenne sovány), vagy miért keverik az éjszakai baglyokat az alvás zavaros emberekkel? (mintha nem lene hasonlóság a kettő közt)

2017. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!