Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha szomorú...

Mit csináljak, ha szomorú vagyok? Csak kamasz vagyok?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor vagyok szomorú.

Szomorú vagyok, mert utálom a személyiségem,

utálom az iskolát ahová járok és, hogy nem jelentkezhetek át más gimibe.

Utálom az osztályom, hogy nem tudok beilleszkedni, hogy nem érdekel az a szak, amire járok.

Hogy edzésen nem vagyok elég jó, mostanában kicsit sem. Kevesebbet is járok az iskola miatt.

Tanulni sem szeretem a szaktárgyakat, utolsó pillanatra hagyom, ezért keveset alszok. (Pl még most sem tanultam)


Azt érzem, nagy az elvárás, és ez nem baj, de minduntalan megingok abban, hogy kell-e ez nekem?

Lány osztálytársaim is bunkók, azt hiszik viccesek, de nekem bántóak a beszólásaik, ha nem is szánták annak.

Beszélgetni nem tudok osztálytársaimmal sokáig,

minap is beszéltem egy fiúval és annyira unalmasnak éreztem magamat, inkább hagytam is a fenébe.



Mit tegyek ezek ellen? Próbálok változtatni, amin lehet, de sok dolgon nem tudok.

Csak tini dolgok?

15/L



2017. nov. 20. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem tudsz más iskolába menni? Ne mondd, hogy a szüleid nem engedik, hajtsd ki belőlük! Értelmetlen a fiatal éveidet arra pocsékolni, hogy ott rohadj évekig egy helyen, amit minden szempontból utálsz.
2017. nov. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pedig így van, ők nem engedik. Ebbe már beletörődtem, ha én átmennék másik suliba, akkor annyi lenne a jelenlegi jobb kapcsolatunknak.

Aztán az sem biztos, hogy ott jobb lenne.Ezzel nyugtatom magam.

2017. nov. 20. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Tedd fel magadnak a kérdést: valóban ezt a teljesítményt várod el magadtól, amit most nyújtasz? Ha nem, akkor adj bele többet, állíts célokat magad elé, de azok között csak és kizárólag a saját elvárásaid legyenek. Bármibe is kezdesz, ne úgy állj hozzá, hogy X-nek úgysem lesz elég jó, hanem úgy, hogy te vársz el magadtól egy szintet a képességeid ismeretében, és a legjobb tudásod szerint beleadsz mindent. Még ha X-nek vagy Y-nak nem is lesz elég jó, kit érdekel a véleményük? Még ha nem is éred el a szintet, amit kitűztél magad elé, te megtettél mindent, te a legtöbbet hoztad ki magadból, így nyugodt lehet a lelkiismereted, és újult erővel láthatsz hozzá önmagad fejlesztéséhez, hogy elérd a kitűzött célt.

Éppen elég elvárással és teljesítménykényszerrel nézel szembe később az életben, de jóval könnyebben fogod venni ezeket, ha most megtanulod, mit várhatsz el magadtól, és olyan kihívásokat keresel, amik a legközelebb állnak ezekhez.

A teljesítményed a jelenlegi negatív hozzáállásod miatt romlik, és romlani is fog, amíg ezen nem változtatsz.

Az iskola nem arról szól, hogy az ember jól érezze magát. Később az egyetem és a munka sem arról fog.


Hadd vázoljam a hozzáállásod és egy pozitívabb viszonyulás közti különbséget két mondattal, amivel pontosan ugyanazt mondom:

- Ha most hanyagolod a tanulmányaid, azt egész életedben bánni fogod.

- Ha most több energiát fordítasz a tanulásra és a legjobbat hozod ki magadból, később jóval kevesebb gondod lesz az életben.


Melyikre hallgatnál szívesebben? Arra, amelyikből üvölt a negativitás, vagy arra, amelyik bíztat, hogy csináld tovább, mert van miért? Nyilván az utóbbira, igaz?

2017. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Az iskola nem arról szól, hogy az ember jól érezze magát??? Hát dehogynem! Az iskola az élete a diáknak! Az élet pedig nyilvánvalóan arról szól, hogy boldog legyen az ember! Különben semmi értelme!

Kérdező: Milyen jó kapcsolatotokról beszélsz? Nektek kifejezetten ROSSZ a kapcsolatotok! A szüleid zsarnokoskodnak feletted, a legkevésbé sem érdeklik őket a te érzéseid, gondolataid, csak a sajátjaik. Tárgynak tekintenek, te pedig félsz tőlük és behúzod füled-farkad! Ez nem jó kapcsolat! Ennek normális esetben nem így kéne lennie! Ne magyarázd meg magadnak, hogy ezek csak tini dolgok, neked jogod van a saját véleményedet kifejezni és annak érvényt szerezni, jogod van jól érezni magad, sőt egyenesen önmagaddal szembeni kötelességed. Harcolj, ne nyugodj bele, akkor se, ha számtalan hangos konfliktusnak nézel elébe. Vállald önmagad, hogy majd felnőttkorodban is felelős érett személy legyél, nem egy rugdosható rongybaba.

2017. nov. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!