Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért engedélyezik az ilyen...

Miért engedélyezik az ilyen sértő, nevetséges keresztneveket?

Figyelt kérdés

Ezekre az anyakönyveztethető nevekre gondolok:

===============

Orália

Beokád (fiúnév)

Leokádia

Hadúr

Manó

Szodómia (a Bibliában a szexuális perverzió elnevezése)

Balzsam

Immakuláta

Kandida

Orfika (lánynév)

Kurszán

Dömper

Manó

Tarzan


stb.

Ezek mind anyakönyveztethető nevek Magyarországon. De miért?


Mit gondoltok ezekről a nevekről?

Nektek nem sértőek vagy nevetségesek? Én sosem nyomorítanám meg a gyerekemet ezekkel...egyes szülők mégis megteszik. De miért vannak ezek egyáltalán engedélyezve?



2017. nov. 23. 13:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Akit olyan gyoker szulokkel aldott meg a sors, hogy ilyen nevet adnak a gyerekuknek, annak a neve lesz a legkisebb problemaja az eletben:(
2017. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
A Kurszán ha jól rémlik egy ősi magyar név, vagy rang volt. A többi tényleg röhej. De én pl az ilyen Oláh Kevinkéktől is röhögőgörcsöt kapok. 😂
2017. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nálam eddig a Beokád viszi a prímet. Nem hittem a szememnek, hogy létezik ilyen.
2017. nov. 23. 14:07
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Attól hogy a mi nyelvünkön félreértelmezhető egy név, alapvetően nem biztos hogy mindig is az volt. Az "Immakuláta" például latin eredetű, és benne van a jelentése is: szeplőtlen (-> makulátlan, tiszta). Ez pedig egy meglehetősen "szép" jelző valakire illetve.


Buta emberek nevetnek/csúfolódnak/mérgelődnek olyan dolgon aminek nem tudják a jelentését. Az pedig elég gyerekes gondolkodás, hogy ha valakinek a nevében benne van a "fika" (Orfeusz -> Orfika becézett alakban) az sértő. Skandiván országban ugyanaz a "fika" szó egy kultúrális tevékenységet jelent ami egy életérzésnek fogható fel.

2017. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%
És a Radiátor meg a Színes..?Én sem értem különben,hogy mi ez a bolondéria manapság a nevekkel...Itt tart a színvonal.😕Majd 20 év múlva lesz igazán érdekes, mikor felnőttként fog itt "szaladgálni" a sok Kevinke meg Leokádia.
2017. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
A Bolondéria nagyon jól hangzó név, mehetne a többi közé. :D
2017. nov. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Kevinke doktor úr. xD
2017. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk én azt gondolom, hogy többnyire szülői hülyeség, ha olyan nevet adnak a gyereknek, amivel később probléma lehet.

Szerintem azokkal a nevekkel is épp elég gond van, amit fonetikus írásmóddal magyarítanak, és magyaridegen is marad. Szóval pl. az én keresztnevem francia eredetű, de nem hangzik idegenül, még egy Kevin név is beidomulhat szépen a magyarba. De például ott vannak az olyanok, hogy Dzsenifer, Dzsasztin, Dzsesszika, amiket többnyire kisebbségiek szájából hallok, nem az a baj, hogy kisebbségi, teszek rá, de ezek a nevek idegenek ettől a nyelvtől. Eredeti formájukkal egyébként semmi bajom, még azzal sem, ha valaki azért viseli (eredeti írásmóddal), mert az egyik szülő abból az országból származik, ahol ezek hétköznapi nevek, de szóval, na mindegy...

Azért kíváncsi lennék, hogy a most olyan cuki pár éves Eperkék és Málnák közül hányan fognak nevet változtatni felnőttként...

2017. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Igazából bármilyen keresztnévbe bele lehet kötni (próbáld ki, minél többször ismételsz el egy szót, értelmét veszti). Azok a nevek amik mondjuk 20 éve teljesen idegennek hangzottak ma már tömegesen adják a gyerekeknek, és megszokottá válik mert beépül a köztudatba (pedig lehet ugyanúgy bele lehetne kötni: Emese - benne van hogy mese, haha. Péter - éter, Mária - ária, Hanna és Panna miért nem csak Anna, stb...). A felsorolt nevek is csak addig érdekesek míg a fülnek idegennek hangzanak.
2017. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Beokád és Leokádia ideális lenne ikrekhez :D :D.


Nevetségesek a fenti nevek többsége, a Manó kivételével. Ez aranyos, de nem választanám.


Nohát, nézelődtem a neten, mert nem hittem el, hogy ezek létező nevek...és tessék:

[link]


Itt már majdnem szerkesztheted a gyereked nevét :D.

2017. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!