Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért engedélyezik az ilyen...

Miért engedélyezik az ilyen sértő, nevetséges keresztneveket?

Figyelt kérdés

Ezekre az anyakönyveztethető nevekre gondolok:

===============

Orália

Beokád (fiúnév)

Leokádia

Hadúr

Manó

Szodómia (a Bibliában a szexuális perverzió elnevezése)

Balzsam

Immakuláta

Kandida

Orfika (lánynév)

Kurszán

Dömper

Manó

Tarzan


stb.

Ezek mind anyakönyveztethető nevek Magyarországon. De miért?


Mit gondoltok ezekről a nevekről?

Nektek nem sértőek vagy nevetségesek? Én sosem nyomorítanám meg a gyerekemet ezekkel...egyes szülők mégis megteszik. De miért vannak ezek egyáltalán engedélyezve?



2017. nov. 23. 13:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A Kandida eredetileg fény, fényes jelentéssel bír, a gombának ehhez semmi köze, de itt uyge arra asszociál mindenki :D
2017. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
34%
Én azt tartom megdöbbentőnek, amikor egy ilyen nevű ember felnőve nem akarja megváltoztatni a nevét.
2017. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem meg lényegtelen, hogy más nyelveken miket jelentenek a nevek, meg milyen szép jelentésük van, magyarul ezek akkor is röhejesek, és senki sem a mögöttük lévő, tényleges jelentésre fog asszociálni.

De én az olyan neveket is idétlennek tartom, amik csak kisgyerekeknek állnak jól, mint a Manó vagy az Eperke, Mandula, Málna.

Egy magasabb pozícióban lévő nőt nem tudnék egyszerűen elképzelni Eperke névvel.

Ha munkáltató lennék, és beadná valaki az önéletrajzát Kiss Tarzan névvel, tuti azt gondolnám, hogy letöltött valami internetes gagyi önéletrajzmintát, csak a nevet elfelejtette átírni.


Mellesleg azokat a szülőket, akik ilyen neveket akarnak adni, kötelezném, hogy 1-2 hónapig ők viseljék ezt a nevet és menjenek valami új társaságba. Szerintem pár hét után garantáltan letennének erről a zseniális elképzelésükről.

2017. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Közel a 60-hoz elég sok idegenkedve fogadott nevet láttam beépülni a köztudatba. Ezekről a nevekről is eldönti majd az idő, hogy mennyire lesznek maradandóak.
2017. nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

Hol találtad? Mert én a 2017-ben anyakönyvezhető nevek listájában nem találtam:


Beokád

Leokád

Szodómia

Dömper

Tarzan

2017. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez a kedvencem :)


Küllikki

2017. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az én kedvencrm a Ké(n)sav :DD
2017. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Mert emberek döntenek erről, azért. Az emberi hülyeségnek meg nincs határa ugyebár.
2017. nov. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, ha én ismernék ilyen embert, akkor őt csak sajnálnám, de a szüleit tartanám baromnak.
2017. nov. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Megmosolyogtattak ezek a nevek:) (Bocsi, nem akarok senkit megsérteni!)
2017. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!