Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan érzem ezt?

Jogosan érzem ezt?

Figyelt kérdés

Mindig is alacsony önértékelésű, zárkózott, önbizalomhiányos voltam. Részben ezért, részben azért, mert nem vagyok túl beszédes, részben pedig más ok (talán a külsőm?) az emberek sosem szerettek velem beszélgetni. Egyeseknek nem is vagyok szimpatikus, furcsának tartanak.

Ezt leszámítva átlagosnak mondanám magam. Ami nagyon zavar, hogy soha semmiben nem voltam igazán jó, mindig mindenben csak az átlagközepes, vagy az alatti szintet értem el.

Emiatt az egész életem átszövi egyfajta elégedetlenség önmagammal szemben, olykor mardos a bűntudat és a szégyenérzet. Ez persze rányomja a bélyegét a hangulatomra, a hétköznapjaimra, és bár nem állítom, hogy depressziós lennék, de ez a folyamatos negatív hangulat, és szorongás jellemez. Azt is észrevettem, hogy szükségem van annak állandó bizonygatására, hogy én is érek valamit, ez ad némi örömöt, és akkor jól vagyok. Szóval, ez a nagy igazság, de ez nyilván elég kényelmetlen nekem, és nem könnyű ezzel az értéktelenség-tudattal együtt élni. Ebből fakad, hogy néha túl nagy az egóm (így kompenzálok), és ezt mások is (pl. a munkatársaim) észreveszik, és nyilván unszimpátiát vált ki belőlük.


Ugyanakkor, van egy hosszútávú tervem, életcélom, és persze büszke vagyok arra, amikor teszek érte, akármilyen kis apróságot is (próbálok minden nap tenni érte). Olyankor is jobban érzem magam, és tényleg elhiszem, hogy igenis lehetek még valaki, bár könnyen lehet, hogy ez mind hazugság, és ilyen kis nyomorult senkiként fogok meghalni, mint amilyen most is vagyok.


Szerintetek van értelme annak, hogy időt, energiát, pénzt nem spórolva hajszolok egy álmot, vagy hagyjam a francba, úgysem fog sikerülni?

Én ilyenkor érzem jól magam, egyáltalán ilyenkor érzem embernek magam, ha az összes energiámat összeszedve, egy cél felé irányítva tudok haladni nap mint nap. Nekem ez kell ahhoz, hogy olyan kiegyensúlyozottan érezzem magam, mint amilyenek mások alaphangon.

De attól tartok, hogy ezzel csak átverem magam, hisz ettől még ugyanaz a nyomorult vagyok, mint aki voltam, és ez az egész csak önámítás, úgysem fogom elérni a célom sosem. Jogosan érzem ezt? Ez az igazság, amivel meg kell tanulnom együtt élnem?



2017. nov. 24. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Mintha rólam írtál volna,minden igaz rám is.Hát figyelj,én is ezt a kérdést tettem fel magamnak nap mint nap ,hogy van-e értelme nem csak önámítás kergetni az álmokat.Elszúrtam a szorongásommal egy csomó mindent,lehetőségeket is,nyomás alatt nehéz teljesíteni legyen szó akármiről.Azt kell megtanulni neked meg nekem is,hogy elkell engedni az egót.Ez ilyen felszinesen hangzik de mit értek ez alatt mi?Azt hogy el akatod érni a célt,hogy xy büszke legyen rád,hogy jobban érezd magad a bőrödben,hogy önmagad legyél de kicsit mások miatt is ,vágysz az elismerésre,a figyelemre,te akarsz valamiben lenni a legjobb felejtsd el ezeket,nekem úgy sikerül(még tanulom hogy kell)hogy kezdem elfogadni hogy néhány dolgot elbuktam,még vérrt izzadhatnék érte,de a szorongásommal újra elszúrnám.Elengedek lassan mindent pl.nem várok folyton visszaigazolást a munkámra,nem ülök felette szorongva hogy jaaj ez most hogy is jó kinek fog tetszeni,hanem betàpláltam,hogy hát igen,nincsen már semmim,csak az öröme annak hogy csinálhatom,csak élvezem a folyamatát.És azt gondolom azért még ott a remény hogy pusztán a szorgalmammal elérem amit akarom de immár rágörcsölés,egó,és nagyravágyás nélkül.
2017. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is felismertem magam az írásodban. Csak azt tudom mondani, hogy az álmodat semmiképpen se add fel. Egyébként pedig szerintem nagyon is értékes ember vagy, csak folyton hasonlítgatsz, és nem jól látod magad.
2017. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1


Igen, én is azt gondolom, ha nem lenne akkora egóm, sokkal jobban lennék. Néha arra gondolok, a személyiségem egy részét, vagy akár az egészet, el kéne pusztítani, és akkor talán minden jobb lenne.

Azután meg arra gondolok, hogy az egész eddigi életem arról szólt, hogy kényszeresen megfeleljek mindenkinek, hogy jófiú legyek, hogy soha senki ne haragudjon rám, ne legyen rosszban velem, mert ha valaki neheztel rám, az rettenetesen bántja az egóm, és fáj nekem... és mindezzel csak azt értem el, hogy egy csomó lehetőségtől estem el, ráadásul nincs már szinte senkim sem. Aztán arra gondolok, innentől fogva nem fog érdekelni semmi sem, megteszem amit meg kell a célom érdekében, ha nagyravágyó vagyok, ha nem, nem számít... csak az a lényeg, hogy sikerüljön, nem? Persze, ebben is van egy jó nagy adag egó.


#2


Nem vagyok olyan túlzottan értékes ember, sőt, szerintem az átlag alatt vagyok. De azért kösz :)

Lehet, hogy egy kicsit kishitű vagyok, vagy túl sokat várok magamtól (ezt mások mondták rám).

2017. nov. 24. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!