Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az, hogy a nők másként reagáln...

Az, hogy a nők másként reagálnak a hőmérsékletre annak biológiai okai vannak vagy pusztán "kényesség"?

Figyelt kérdés

Többet dolgozunk egy irodában, férfiak, nők vegyesen.

Minden huszonéves vagy a a harmincas éveiben jár.


Az iroda női dolgozóinak állandóan problémája van a hőmérséklettel.

Fűtésszezonban, vagyis mostanában állandóan tárogatnak,hogy nekik melegük van, mindig ablakot nyitnak, aztán jön be a hideg.

Legalábbis, én erre vagyok allergiás.


Nyáron pedig a klímára panaszkodnak.A távirányítót mindig dugdosni kell előlük,nehogy lekapcsolják.


De, akkor már az ablakok kilincsét is le kellene szerelni?


Az épület nincs túlhűtve és túlfűtve.

A klíma nyáron 23 fokon áll.A fűtés is 22-23 fokot csinál



Egyesek az állítják, hogy a nőknek alapból rossz a keringése, emiatt másként reagálnak a hőmérsékletre.

Mások szerint ez pusztán kényesség, flanc.


2017. nov. 24. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszem, hogy ez azért lenne mert különböző neműek vagytok. Inkább egyénenként változik hogy ki hogy szereti a dolgokat. Csak hogy egy példával éljek, én gimis vagyok, az épület egy rakás fos, az ablakokat 60 éve nem cserélték és rohadt hideg van. Fűtés sincs mert minek is, szóval mindenki kabátban üldögél órán. Mégis van egy gyerek, aki szent kötelességének érzi hogy minden teremben kinyissa az ablakot, mert neki melege van. Hangsúlyozom, hogy fiú.. Szóval szerintem csak mindenkinek más a kellemes, ennyi az egész.
2017. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Végtelen sok dolog vesz minket körül a világban, ebből mindenkinek az agya szelektál, mit lát meg, mivel, milyen aggodalmakkal van tele a feje, és mi az, amit észre se vesz, le se jut a tudatáig. Férfiak és nők sok ilyenben különböznek. Például transzneműséget hamar fel lehet ismerni ilyenekből. A nőnek (mint gyereknevelő fél) valószínűleg jobban oda kell figyelnie ilyenekre, különben a kisgyerek megfázik, megbetegszik, meghal. A férfi (mint vadászó/felfedező fél), ha ilyen "vackokon" fennakadna, akkor nemhogy Amerikát nem fedezték volna még fel, de egy ház betonalapját se tudták volna még kiásni, mert ma esik, holnap meg erősen süt a Nap. Persze, egy férfi is érzékeli a hőmérsékletet, de amíg nem szólnak neki, eszébe se jut, hogy ő most épp fázik. Mással van tele a feje. Persze aztán 10 évvel hamarabb is halnak, mert tesznek az egészségükre.


Szóval a hőmérséklet az egyik tipikus dolog, amivel a nőknek állandóan tele a feje épp. Ha már fél fokot elcsúszik a hőmérő, kész lelki horror van, muszáj cselekedni.

2017. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nyáron sok nő vékony, esetleg ujjatlan ruhában, szandálban megy dolgozni, míg a férfiak nagyrésze ekkor is hosszúnadrágban, ingben és zárt cipőben van ... a légkondi pedig sokszor erősen egy irányból vagy esetleg az ablaküvegről is visszaverődve a lengébb öltözetűeket zavarja. Én mondjuk nő létemre pont hogy utáltam, mikor a kolleganők egy része állandóan kinyitotta az ablakot, hogy leálljon a légkondi.

A téli ablaknyitogatást viszont én nem tapasztaltam ... max az állott levegő miatt volt rendszeresen szellőztetve.

Amúgy szerintem van különbség a férfiak és nők hőháztartásában. A férjem itthon szívesebben lenne 17-18 fokban maximum, és elég sokat izzad pl alvás közben is, míg én a 21-22 fokban érzem jól magam. A kinti hőmérsékletingadozást is jobban viseli a férjem, én 15 és 25 fok között érzem kellemesen magam és 25 fok felett már rendesen szenvedek.

2017. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

A klímát annyira nem dugdosnám előlük, mert emiatt igen gyorsan tönkre mehetnek az ember ízületei, és ha velem történne ez valami nyomorék miatt a munkahelyemről, levadásznám...

Amúgy meg nem azt írtad te is, hogy te meg a nyitott ablakra vagy kényes?

2017. nov. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem csak az tűnt fel hogy barátnőm olyan forró vízben zuhanyzik, hogy majdnem meggyulladok alatta. :D


Mondjuk titon mindig szoktam rajt picit állítani, akkor már úgy sem az szokott a elgfontosabb lenni.

2017. nov. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
titkon
2017. nov. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

Vacak vérkeringésük van, menstruálnak, összevissza változik a hormonszintjük, ez meg vérnyomás emelkedést, süllyedést okoz, 40 fokban képesek megfagyni, 20 fokban meg izzadnak mint a ló.

Ez még hagyján, de az ezekkel járó hisztirohamaik, sértődések, nyűgösködések, stb.

De a feministák meg tüntikéznek az egyenlő munkabérekért...

2017. nov. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerűen hülyeség csak a nőkre szűkíteni ezt a témát. Mindenkinek más a hőmérséklet igénye és még egyénenként is változó hogy mikor mit érzünk jónak.


Nekem például a 22-23 fok már pont az a hőmérséklet amit kezdek soknak érezni télen.

2017. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy nyáron szerintem a 23 fok nem a legoptimálisabb, főleg ha kint 35 fok van. Plusz pl én is utálom, ha télen nincs szellőztetve és nincs normális levegő, meg lehet fulladni.
2017. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Látom, van akinek nagyon agyára ment valami. Ha ennyire utálod a nőket, ott a balkezed :D Amúgy senki se tüntikézik drága, így is te keresel többet, hogy ennyi eszed van...
2017. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!