Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam jogosan kapja a...

Anna-Lara kérdése:

A kisfiam jogosan kapja a "kenyike"jelzot?

Figyelt kérdés
A kisfiam juniusban lesz keteves-az apa feloli nagymama ritkan van itthon az orszagban es amikor legutobb is itthon volt a kisfiam gyakrann elnyekeregte magat-abban az idoszakaban van hogy elkeseredik hirtelen ha valami nem ugy tortenik es nyafogni fog.Mindezek ellenere ugy gondolom hogy nem kell a fejehez vagni a gyereknek ezert nevetve tobbszor is naponta a kenyike jelzot egyreszt mert a gyerek nagyon receptiv mar es meg a vegen elhiszi magarol hogy kenyes addig hallja ez igy mukodik,masreszt rosszul esik nekem mint anyanak es legvegul:miert nam tud mar akkor kellemes,pozitiv epito jellegu jelzot intezni hozza ha ugyis mondd valamit.Nemtudom hogy hozzam a tudomasara hogy ne vegye tamadasnak mert a parom edesanyja es nem igazan jovunk li jol egymassal-de szomoru hogy egy idosebb holgy hogy nem tud rajonni sajat maga az ilyesmire...

2017. ápr. 24. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Azért ne dramatizáld már túl a dolgot. Semmi baja nem lesz a 2 éves fiadnak mert a nagyi kenyikének hívja. Nem is érti a fiad a lényeget. Tényleg bolhából elefántot csinálsz, már csak azért is mert ez a kenyike név, jövőre már nem is lesz. Emlékezni sem fog rá. A fiad nyafogós korszaka ha jól neveled elmúlik majd. ( persze ha ráhagyod, akkor 15 évesen is nyafogni fog)
2017. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Hàt nem is tudom... nekem személyszerint nem sérült a személyiségem attól, hogy rám szóltak, hogy ne nyafogjak.

Ettől függetlenül az a nagymama aki nagyritkán találkozik csak az unokájával, fürössze tejben-vajban (nem kell azért persze túlzásba esni) de ne b*szogassa szerencsétlen kisfiút. Főleg egy 2 évest... szerintem a maminál viszont vannak bajok fejben.

2017. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Eloszor nem tulajdonitottam nagy jelentoseget neki,de amikor 6 honapbol kettot van itthon es naponta otszor hatszor hallom hogy mondja neki hogy kenyike kisse zavar mar mert a kisfiam nem tud beszelni nem kenyes csak ugy ker valamit hogy hummog nyekerek es mutogat...es korabban is voltak mar gondok mert allandoan belekotott valamibe hogy nem e tulsulyos,azt is hatszor elmondta naponta meg hogy nem beszel meg kisfiam...stb.Tehat 10-bol ha egy dolog volt ami pozitiv es anyai fulnek kellemess tehat jogosan rosszul esik;drama nelkul..raadasul soha nem hozott semmit kulfoldrol neki es a kisfiam az egyetlen unokaja-egyszer talan valami kinott ruhacskakat de nem ugy ahogy illenne hogy gyumolcsot hozna a gyereknek legalabb ha latogatoba jon es en megsem mondogatom a gyerekemnek hogy fosveny nagymama megjott.Mondjuk amikor megszultem a kicsit es korhazba feljott latogatni meg az olebe sem vette es nekem szaraz rizstallert hozott es pufit hogy jojjon meg a tejem...pedig nem artottsm neki soha.Sajnalom de le kellett irnom ezeket meg ha kibeszeles is hogy eztbis vegye figyelembe az aki valaszra meltat.
2017. ápr. 24. 10:05
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Az emberek elég nagy része sajnos nem jön ki jól a párja felmenőivel (eggyel vagy többel). Mások a szokások, más az intimitás mértéke, érzelmek kifejezése, és sokszor más a vicces vagy felháborító is. Őt nem fogod tudni megváltoztatni, így csak arról dönthetsz, te miképp viszonyulsz hozzá. Neked kell mérlegelned, hogy a gyermekednek mi a jó példa: egy félve várt, eltűrt, háta mögött kibeszélt nagyi vagy egy hiányzó, kiutált nagyi. Ha egyik se, szerintem nagy levegő és lépj te először - haragtartás, hatalmi játszma és sérelmek gyűjtögetése helyett - legyél rögön őszinte az ilyen szituációkban (pl. "Kérlek, ne hívd így a gyereket, nekem rosszul esik"), de próbálj olyan kedves lenni, amit te várnál el tőle (pl. kérdezd meg, apa milyen volt gyerekként és sorold el, a kisfiad már miben ügyes - esetleg hozzá teheted, hogy az internet szerint ez ebben a korban szuper).
2017. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem bármilyen becenév lehet olyan, ami nem tetszik az anyának. Szólni kell és megkérni szépen, hogy ne hívja így, nem szereted ezt hallani. Van neve, azért választottad azt, hogy így legyen szólítva és kész.
2017. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Arra nem gondoltál még, hogy tényleg kényes a kölyköd ? Te rózsaszín szemüvegen keresztül látod, de más nem biztos. Sajnálom szegény gyereket, hogy férfi helyett nebáncsvirágot nevelsz belőle
2017. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem kenyes a kolkom szerintem,mert:ha leesik rogton felkel leporolja magat,mindenkivel bator,kezet ad integet megvarja amig feloltozunk csendben,barmit megeszik,nem nyafog boltban es megerti hogy nem hozhat el dolgokat onnan csak amit megveszunk,na meg azt is megerti ha elmondom pl hogy nem lehet tobbetbhintazni azaz eleg stb.Hangsulyozom:csak akkor nyafog amikor otthon mondogat valamit es mutatas kozben hogy alig varja hogy odaadjuk..pedig mondogatom es nyugtatom kozben hogy adja anya varj stb.szepen.De eleg gyakran ker dolgokat es ilyenkor nagyi el a lehetoseggel...en realista vagyok szo sincs kenyeztetesrol es nebancsviragrol..bator a kisfiam onalloan eljatszik egy orat is es elrakja a cipojet stb. De ettol meg faj hogy csak negativot hallok attol akitol leginkabb kedves szavakat kellene hallani leginkabb ugyhogy megfogom tobbszorosen kerni ra hogy ne tegye persze szepen es tisztelettudoan nem tamadaskeppen.
2017. ápr. 24. 11:40
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Én meg kis szarosnak hívom az unolaöcsémet, és akkor mi van? Túldramatizálod...
2017. ápr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó te jóindulattal mondod, nem csúfolod.


A szülő igenis álljon már ki a gyerekéért, ha csúfolják. Akár rokon, akár idegen. Egy beszélni nem tudó gyereket csúfolni undorító.


Senki nem mondja gondolom a nagyinak, hogy szottyadtka, pedig vicces lenne. Annak aki mondja.


Szólj rá a rokonra, hogy ne csúfolja, védd meg a gyereket.


Egyébként én is hívom az enyémet mindenhogy, de jóindulatból, nem azért, hogy rávilágítsak egy kevésbé vonzó tulajdonságára. Amúgymeg egy 2 évesről van szó az istenért, hogy lehetne már kényes?

2017. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kivancsi hogy hogyan kell elfogadjam hanem hogy tehetnek e azert ha nem szeretnem hogy igy szolitsa es mit...vegulis az en gyerekemrol van szo es szolhatok ha zavar ugygondolom drama ide vagy oda.Es nebancsviragos kommentelo:-valaki jol megirta neked -meg annyi a hozzafuznivalom:koszonom a rosszul megitelt velemenyalkotast,egyaltalan nem sajnalnivalo a gyerekem ha ezt tudnad nem igy nyilvanulnal meg:dokitol is diplomat kapott amit nagyon bator es okos gyerek kap,baratsagos mosolygos elettel teli kedves gyerkocom van es szivvel lelekkel gondoskodom rola es szeretgetem,-teret hagyva neki egyedul jatszani felfedezni tapasztalni es boldogulni egyedul egyarant.
2017. ápr. 24. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!