Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A zuhanyvizet hogyan lehet...

A zuhanyvizet hogyan lehet állandó hőmérsékletre hozni? Mi felelős azért, hogy hirtelen lehűl, nehezen melegszik?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon kiborít a zuhanyzás. Kismamaként sajnos rá vagyok utalva, nem opció a fürdés. A víz hőmérséklete a közepes csapálláson lenne ideális, viszont kb 20 másodperc múlva lehűl, kénytelen leszek picit a meleg felé csavarni. Ekkor gyorsan felmelegszik arra a szintre, viszont ez túl forró ahhoz, hogy kényelmes legyen, így vissza kell csavarnom a normál középszintre. És indul a mese újból. Legújabban pedig azt csinálja, hogy kb. két perc zuhanyzás után egyszerűen elfogy a meleg víz és hiába csavarom fel maximumra legalább 1-másfél percet várnom kell dideregve a hideg vízsugár mellett, amíg ismét meleg víz jön.


Panelben élünk, kombi gázkazánunk van, a lakással együtt vettük. Gondoltam, hogy a fűtés miatt lehet gond, ezért a zuhanyzás idejére kikapcsoltam, hogy maradjon csakis a vízmelegítő funkció, de ugyanúgy fennáll a helyzet. A gázkazán tökéletesen működik, a múlt héten jött a szerelő a kötelező kétéves ellenőrzésre, mindenben jó értéket mutatott a gépezet.


Mi felelős azért, hogy egy adott hőmérsékleten legyen állandóan a víz? Hol lehet a hiba? Mit tudnék tenni?


2016. okt. 9. 23:01
 1/7 anonim válasza:
100%
Nállunk is állandóan ez volt,amig kombi gázkazánunk volt :( Aztán költöztünk,és az uj házba már villany bojlert vettünk,igy ez a probléma meg is oldódott :) Nagyon jó kellemes egyenletes melegvizet biztosít!
2016. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

valószínűleg a víznyomás változása miatt hol be, hol kikapcsol a rendszer. Akár egy sima átfolyós gázvízmelegítőnél. Nem tudom, hogy külön lehetne e állítani a lángot a HMV-nél, de jó volna, mert akkor rendesen beállítható, hogy teljesen kinyitva a vízcsapot, a lán megfelelő mérete, a kívánt hőfokra fűtse a meleg vizet.

Mert jelenleg amint kinyitod a hideget, változik a nyomás, és szép lassan kikapcsol a melegvíz fűtés. Mindez inkább beállítás kérdése. Tudakold meg a szerelőnél, hogy lehet e ezt, és mennyire befolyásolja a fűtést, nehogy azzal legyen gond. tehát a fűtéshez és a melegvízhez jó volna 2 különböző láng teljesítmény.

2016. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pontosan így tapasztalom a jelenséget!


Leellenőriztem, lehet állítani a lángot, külön a meleg víznek és külön a fűtésnek. Mindkettő maximumra van állítva jelenleg.

2016. okt. 10. 09:14
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Nálam ugyan ez volt a helyzet.

Én 2 kisgyermeket akartam volna tusoltatni, de idegőrlő volt, hogy egyik pillanatban hideg a víz, másikban forró.

Vettem egy termosztátos csaptelepet, beállítom a kívánt hőfokot és a csaptelep folyamatosan szabályozza a keverést.


Mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyságrendekkel komfortosabb lett a tusolás. Arról nem beszélve, hogy a vízszámla is érezhetően csökkent, mert nem kell hiába folyatni a beállítás ideje alatt.

2016. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet! Utánanézek én is! Köszönöm.
2016. okt. 10. 11:15
 6/7 kovpet ***** válasza:

Nehéz belőni, de be lehet azért.


A változók: a láng erőssége, a bekapcsolási tömegáram és az összes csapnál egyenként a tömegáram.


Ezeket kell összehozni úgy, hogy állandósult állapotban egyenletes legyen a hőfok.


Ajánlom, hogy játssz vele kicsit. Hint: a csapoknál a fali elzárókat is piszkáld, az szokott segíteni.


De tényleg nem egyszerű, mert a folyamat lassú és ha valamit állítasz, akkor annak sok másodperc vagy akár fél perc után lesz hatása.


A villany tényleg kényelmesebb, ha nem zavar valakit, hogy kb háromszorosa lesz a költség.

2016. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam úgy lett beállítva, hogy csutra kinyitva a meleg csap, aztán a láng be lett állítva, hogy a kívántnál kicsit melegebb folyjon, és egy kis hideggel kompenzálom ki, így jó az egész családnak, csak kicsit kell játszani, azt is a hideggel. A meleg pedig teljesen nyitva.
2016. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!