Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az, hogy a nők másként reagáln...

Az, hogy a nők másként reagálnak a hőmérsékletre annak biológiai okai vannak vagy pusztán "kényesség"?

Figyelt kérdés

Többet dolgozunk egy irodában, férfiak, nők vegyesen.

Minden huszonéves vagy a a harmincas éveiben jár.


Az iroda női dolgozóinak állandóan problémája van a hőmérséklettel.

Fűtésszezonban, vagyis mostanában állandóan tárogatnak,hogy nekik melegük van, mindig ablakot nyitnak, aztán jön be a hideg.

Legalábbis, én erre vagyok allergiás.


Nyáron pedig a klímára panaszkodnak.A távirányítót mindig dugdosni kell előlük,nehogy lekapcsolják.


De, akkor már az ablakok kilincsét is le kellene szerelni?


Az épület nincs túlhűtve és túlfűtve.

A klíma nyáron 23 fokon áll.A fűtés is 22-23 fokot csinál



Egyesek az állítják, hogy a nőknek alapból rossz a keringése, emiatt másként reagálnak a hőmérsékletre.

Mások szerint ez pusztán kényesség, flanc.


2017. nov. 24. 22:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%
Hat en megdoglenek 23 fokban. 18-20 boven eleg, aki fazik vegyen fel pulovert.
2017. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Én is sok helyen olvastam már, hogy a nők általánosságban fázósabbak, de rám például ez az abszolút nem igaz. Gyűlölöm a meleget, beltéren 16-18 foknál többre sosincs igényem. Van, aki a rossz keringése miatt tényleg mindig fázik, más viszont csak hisztizik, ebben nincs semmilyen törvényszerűség.
2017. nov. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

Irodista vagyok, magas, vékony. Hiába öltözök fel három pulcsiba, kabátba, a kezem hűl ki annyira, hogy már nem mozog gördülékenyen. Kell az a 20 fok minimum. Aki ennél kevesebben érzi jól magát, annak javaslom a klimaxoló kolléganő által bevezetett megoldást: kis ventilátor, ami csak rá fúj hideget. Ugyanígy, aki meg 26 fokot akar, annak is lehet ventilátoros hősugárzót venni (az én lábamnál is van egy), meg még egy pulcsit.

Nálunk szerintem jól kezeli ezt a főnökség, az állandó hőmérséklet 22 fok, a többit meg mindenki oldja meg magának.

Ennek az állandó klímakapcsolgatás és ablaknyitogatás, illetve az ezen való vita volt az előzménye.

(Amúgy nálunk a férfiak is ugyanilyen puncik ebből a szempontból)

2017. nov. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja, még azt hozzátenném, hogy otthon pl. én is 18 fokban érzem jól magam, csak otthon teszek-veszek, ha meg lekuporodok olvasni, akkor betakarózok. Ugyanígy, amikor raktárban dolgoztam, már húsz fokban izzadtam mint a ló. De így, hogy ülök, és csak az ujjaim vannak kinn, ami gyakorlatilag bőr a csonton, hiába próbálok hízni, ujjra nem megy; elég kellemetlen tud lenni a dolog.
2017. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!