Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is utáljátok a karácsonyt?

Ti is utáljátok a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Hányni tudnék tőle
2017. nov. 28. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi bajod vele? A marketing meg ajándékozási kényszer + csóróknak kölcsönfelvétel hogy karácsony alkalmából szükségtelen szarokat vegyenek része engem hidegen hagy, egyébként meg szép és kellemes időtöltés a szeretteinkkel..mert szerintem eredetileg ez a lényege, csak az emberek elfelejtették és ehelyett karácsony előtti utolsó nap idegbetegeskednek a teszkóban hogy találjanak ajándéknak valót. Felesleges stressz. Mi nem is adunk egymásnak semmit. Ha valami kell azzal meg sose vártak szüleim karácsonyig, egyből megkaptuk. 23f
2017. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja
2017. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ünnepet nincs okunk utálni, maga a kérdés is eléggé fura.


A karácsony az, aminek mi megéljük, amit mi magunk beleélünk és ami belőlünk fakad. Annyi karácsony van, ahány ember. És minden ünnep, de bármilyen esemény olyan, amilyenné tesszük.


Ha én szeretem önmagamat, van önbecsülésem és önértékelésem, akkor a szeretet ünnepét nem fogom borúsan látni és pont lezsarom, hogy más emberek milyen kényszerességektől vezérelt drámákat visznek bele. Aki "hányni tudna" a karácsonytól, annak azon érdemes elgondolkodnia, hogy mi váltotta ki benne ezt az ellenszenvet. A karácsony önmagában semennyire sem jó vagy rossz. Ez egy ünnep, mindenki másképp éli meg. De ha az ember pozitívan gondolkodik, akkor nem fogja utálni. Az utálat mögött szerintem valami csalódás vagy belső konfliktus van.

2017. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elég cudar hetek várnak rád, barátom... :)
2017. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A karácsony egy szeretetteljes ünnep. A lényege a szeretet, odafigyelés, törődés. Gondolkozz el azon, hogy Téged mi zavar benne. Lehetségesnek tartom, hogy a készülődést negatívan éled meg, frusztrálhat a stressz, mert nem tudod milyen ajándékkal lepd meg a szeretteid, esetleg az adja a probléma gyökerét, hogy zavar a boltokban a tömeg...

A karácsonynak mélyebb mondanivalója van annál, mintsem bármi miatt bojkottálni kívánd...

2017. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A karácsonyt manapság egyre nagyobb divat utálni, és én nem szándékozom beállni ebbe a sorba.

Nyilván látom, hogy az utóbbi években mennyire "elüzletiesedett" ez az ünnep, és engem is nagyon le tud fárasztani, amikor már október közepén kipakolják a csokimikulásokat a boltokban. Azt is el kell ismernem, hogy így felnővén már nem igazán tudom magamnak visszahozni azt a régi varázst, ami nekem egykor a karácsonyt jelentette. Hisz amióta nyilvánvalóvá vált, hogy nem létezik se a Mikulás, se a Jézuska, és hosszú évek óta még hó se nagyon esik decemberben, így már tényleg csak az ajándékozás jelenti a karácsony központját.

De szerencsére nekem a gyerekkoromból rengeteg szép karácsonyi emlékem van, és ezek minden évben tudnak annyi erőt adni, hogy jó érzéssel álljak hozzá ehhez az ünnephez, és ha nem is tudom visszahozni a gyermeki lelkesedésemet, legalább törekedjek rá.

2017. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva úgy érzem, hogy utálnom kéne, hiszen ilyenkor egyrészt mindig rengeteg a kiadás, meg látni is kell a családomat, ami személy szerint nekem elég kellemetlen és kínos élmény minden évben, és alig várom, hogy vége legyen; arról meg nem is beszélve, hogy mindenhonnan ömlik az agyonnyálazott karácsinyi giccs, amivel érzelmileg bele akarnak manipulálni abba hogy vásárolj - de valahogy mégsem tudom utálni...

Minden giccs és kellemetlenség ellenére megvan a maga hangulata a karácsonynak az 1000szer leadott filmekkel, karácsonyi vásárokkal és a mindenhol ott lévő ünnepi dekorációval, ami valahogy visszahozza azt a fajta izgalmat és melegséget, ami gyerekkoromból bennem maradt, és az azóta eltelt évek sem tudnak kiölni.

Mondjuk nem is bánom.. :)

2017. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak részei, amiket megpróbálok kizárni, amennyire lehet.

De egyáltalán nem utálom, hiszen az ünnep végsősoron olyan lesz, amilyennek mi megteremtjük.

Igyekszem az ünnepet a saját egyéniségemre szabni, az utóbbi években egy sok új szokást vettem fel, másokat meg teljesen elhagytam, és így évről évre jobb lesz:)

2017. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Persze, az a nagy felhajtás, ami a kereskedelemben, médiákban övezi, idegesítő tud lenni, de azért a Karácsony nem erről szól.
2017. nov. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!