Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy divat...

Csak én érzem úgy, hogy divat lett utálni a karácsonyt? Szerintem nincs baj a karácsonnyal, és kicsit sznobság lett utálni.

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy utálják a karácsonyt, megy hogy ez csak a pénzköltésről szól, és a black fridayes videókat mutogatják, ahol amerikai emberek tapossák egymást egy tv-ért. Meg hogy az egész arról szól hogy idegesen futkosnak a boltban. De hát ez az ő hibájuk, hogy idegesen futkosnak, mi a f//szért hagyják a végére az ajándékokat. Én már megvettem mindenkinek a dolgokat, sőt, be is csomagoltam őket, tök kényelmese.n Mindenkinek olyat vettem, aminek örül, és ez szerintem igenis jó, hogy odafigyelünk egyámásra. Persze lehet ajándék nélkül is, meg szerintem is jobb élményt ajándékozni, mint ajándékot, de pl. a bátyám mindig tök frappáns dolgokat ad mindenkinek, tökre látszik hogy jól ismeri az embereket, és átgondolja, ki minek örül. Vagy összevág egy családi filmet rólunk, és azt együtt megnézzük. az persze tényleg sz**r amikor hozzávágsz valakihez egy 100. nyakkendőt meg Nivea-csomagot, mert fingod sincs mi érdekli. Meg a munkahelyi ajándékozás, meg a nagy rokonság körben történő ajándékozás szerintem se jó, mert butaság arra költeni a pénzt, hogy valakinek vegyek valamit, aminek úgyse örül.De ha igenis tudod, ki minek örül, az szerintem jelzi, hogy ismered és odafigyelsz rá. És ezzel nem azt mondom hogy kötelező ajándékozni, mert vannak, akik nem ajándékoznak, csakhogy szerintem az sem ördögtől való, ha valakik ajándékoznak. De sokan úgy állítják ezt be mintha ajándékozni kizárólag csak birka módjára lehetne. Azon kívül az adventi koszorút, a sütiket, a díszeket stb. lehet együtt csinálni, ha pl. valakinek van kisgyereke, ez tök jó családi program, és kézművességre tanítani a gyereket igenis tök jó, meg lehet saját készítésű adventi naptárat csinálni meg ilyenek. Én nagyon szeretem a karácsonyi fényeket. Amikor 100.x is lejátszák a last christmast a rádióban, az persze engem is zavar, de azzal speciel semmi bajom, hogy az üzletek már novemberben nyomatják a dolgokat, mert sokkal jobb nem a tumultusban vásárolni. És a black fridayes videók: azok tényleg döbbenetesek, amikor az van rajtuk, hogy emberek özönlenek be a boltokba, és lökik félre egymást, és kiverik egymás fogát. De ilyen Magyarországon nincs is, és feltételezem, hogy más európai országban sincs. Ez ilyen amcsi baromság (nyilván ott is vannak értelmes emberek amúgy), de mi közöm hozzá? Magyarországon a black friday egy sima leárazás, nem egy pusztító embertömeg, még ha sokan is vannak. Megjegyzem: az más, ha valaki magányos, vagy meghalt valakije, vagy gyerekkorában éhezett a családja, és sose volt karácsonyfájuk se stb. De most nem erről beszélek.
2017. nov. 26. 15:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége a magány miatt nem szereti a karácsonyt. Továbbá sokan a családi konfliktusok miatt amik ilyenkor elő tudnak jönni...
2017. nov. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is értem. De az általam felsorolt okokat sorolják nagyon sokan, és én most arra reagáltam leginkább.
2017. nov. 26. 16:11
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem az lett divat, hogy utáljuk a karácsonyt, hanem az lett divat, hogy így felfújták. Hogy mindenki ajándékot emleget, meg szeretetet, hogy a tv-ből és rádióból ez folyik, hogy már novemberben mindenhol ezt látod-hallod. Hogy kit hogy szeress, kinek mit vegyél. Ráerőltetik az emberekre, lenyomják a torkukon. Aki eddig szerette már sokan megutálták, mert SOK.

Kb mint ez a "zaklattak" dili. Az első nagy szó volt, és nagy szó volt az itthoniak közül is az első. A nyolcvanhetedik meg már nem, és mindenki utálja és senkit nem érdekel.

Az a baj, hogy nincsenek határok. Nincs limit, mindenből dömping van.

Nézz körül itt: az emberek fele eret vág magán mert tök egyedül van a világban, a másik fele meg fanyalogva kérdezi, hogy mi a francot vegyen az osztálytársának, faterjának, tesójának, a barátja unokatestvérének a hugának.... Erőltetés.

2017. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
64%

nekem is volt ilyen ismerösöm aki ezt gondolta és ö azzal indokolta hogy kicsit már tul van pörögve mert már a plázákba is karácsonyfadisz lóg novemberben

és hogy ö inkább azt szretné hogy ne legyen ajándékozás hanem csak legyünk együtt és örüljünk(ez egy kicsit álszentnek hangzik de nem ilyen az illetö)

szóval ö inkább ezt mondta

de én ugy ahogy te nagyon szeretem a karácsonyt es szeretek rá készülödni

2017. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én azóta kezelem fenntartásokkal a karácsonyt, hogy a H&M-ben voltam diákmunkán, és 12 órában hallgattam ugyanazt a másfél órás karácsonyi tracket végtelenítve.

Az ajándékot muszáj vagyok utolsó pillanatra hagyni, egyrészt, mert decemberben kapunk bónuszt, és egy nagyobb értékű ajándékot abból fogok megvenni (mondhat bárki bármit, hogy nem a pénz a lényeg, mindenki sokkal jobban jár, ha én nem kezdek el kézműveskedni, mert a végeredmény jobb esetben csak ronda, rosszabb esetben még véres is).

De szívesen ajándékozok, nagyon, viszont tényleg őrült nagy tömeg van ilyenkor a boltokban, egészen novembertől.

A karácsonyt meg tulajdonképp nem szeretem, csak az a része jó, amikor mondjuk előző héten már mindenkinek karácsonyi hangulata van, és tényleg a barátaimmal ünneplünk. Karácsonyra haza "kell" menni, a szenteste még talán szép is, de nekem nincs olyan kapcsolatom a rokonaimmal, sajnos még a szüleimmel se, hogy három napot kibírjunk egymás mellett, de azért haza kell mennem, mert mit gondolnak majd a szomszédok. Én vagyok az egyetlen kb., aki önként jelentkezik a két ünnep közötti napokra dolgozni. De erősen gondolkozom azon, hogy idén nem megyek haza, hanem magamban ünneplek a bérleményemben, és eltöltök otthon három nyugodt napot.

És megkockáztatom, hogy másnak sincs végtelenül csodás családja, mert ha lenne, akkor nem kérdés, hogy szívesen megy haza hozzájuk... Csak nem mindenki mondja ki, ha nem lenne névtelen az oldal, én se írtam volna le.

2017. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én szeretem a karácsonyt, de nekem az adventtel kezdődik, ezért igenis, zavar, hogy már november elején ezt nyomatják mindenütt! Mert hát a kereskedelemben eladni akarnak, és semmi köze az egésznek az ünnephez, csak a vásárláshoz.

Ennyire korán még nem veszek ajándékot, mert könnyen lehet, hogy a "célszemély" megszerzi máshonnan az adott dolgot (vagy megveszi addig magának), de kitaláltam, kinek mit adok majd, és hol fogom megvenni.

És igen, bosszant, amikor tök személytelen ajándékokat kapok a távolabbi rokonoktól, mert hiába emlegetjük őszintén, hogy ne legyen ajándékozás nagyobb körben, egyszerűen kényszert éreznek, hogy adjunk "valamit", még ha az a "valami" tulajdonképpen sértőbb is, mintha nem adnának semmit.

Meg az is bosszant, amikor kb. egy évben kétszer "összejön a család", és az alatt a 2-3 óra alatt is a fiatalabbak szinte kivétel nélkül a telefonjukat nyomogatják, és képtelenek 5 percig a rokonokkal foglalkozni - semmi baj, ha nem érdeklődnek, de akkor ne jöjjenek.

A legjobb az lenne, ha csak a szűk családban lenne karácsony:), csak az "illem" nem engedi...

2017. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez nem divat kérdése, a sznob kifejezés meg nem is értem hogy kerül ide, semmi köze az egészhez. Én is utálom tini korom óta. Nem azért mert divat, és nem is a tömeg miatt, egyszerűen hidegen hagy az egész. Kiskoromban nyilván imádtam, hogy végre megkaptam amiket kinéztem, de mióta kinőttem a babákat nekem kínszenvedés a karácsonyozás. Főleg az ország másik felén lévő rokonainknál, ahová 1x járunk le évente jópofizni meg zokni+níveacsomag kombót ajándékozni egymásnak. Egyszer nem mentem mert nagyon nem volt humorom hozzá, erre az egész család megsértődött rám, mintha a nevemen kívül tudnának rólam valamit... Persze aki nagyon jóban van a családdal, meg imádja ezt az ünnepet azt nem nézem le, csak nem értem miért kell ráerőltetni olyanra aki nem szereti, és kényelmetlenül érzi magát ilyen szituációkban.
2017. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Lazy Lover ***** válasza:
0%
3 nál a pont! felesleges dolgok pénz költés meg kamu szeretet másról nem szól
2017. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbben az előtte levő hajcihőt nem szeretik, amikor már október végén rakják ki a mikulásokat, meg hogy össze vissza vegyen mindenki ezt azt, főleg az utolsó karácsony előtti napokban őrület, ami a boltokban van.

Magát a karácsonyt én szeretem, mindig olyan hangulatos, meg megvan egy szertartása, hogy feldíszítjük a fát, csinálunk halászlét meg rántott halak, a karácsonyi sütik, töltött káposzta. Meg maga az esti vacsora is mindig olyan hangulatos.

De persze ez is családfüggű, anyum mindig mesélte, hogy a szüleinél csak kín szenvedés volt, nagyapám nagyanyámat állandóan szapulta hogyan csinálja a pontyot, meg káromkodott a fa befaragásánál stb. nyilván van akinek hasonló rossz emlékei vannak.

Amit én nem szeretek, ami a karácsony, meg a szilveszter után jön, januárra mintha elvágták volna az egészet, amire majdnem két hónapon keresztül megy a nagy készülődésdi, jön az újév, a sötét szürke január, lehet visszamenni dolgozni, suliba...

2017. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

" Nem az lett divat, hogy utáljuk a karácsonyt, hanem az lett divat, hogy így felfújták. Hogy mindenki ajándékot emleget, meg szeretetet, hogy a tv-ből és rádióból ez folyik, hogy már novemberben mindenhol ezt látod-hallod. Hogy kit hogy szeress, kinek mit vegyél."


De ez miért baj? Szerintem érdemes novemberben vásárolni. Vagy legalábbis nem tartom hülyeségnek. Az se rossz, ha ötleteket adnak. Befolyásolni meg úgyse tudnak: nem fogok plüsstigrist venni senkinek, ha nem örülne neki, és ha valakit így befolyásolnak a reklámok, az szerintem magára vessen.


"Kb mint ez a "zaklattak" dili. Az első nagy szó volt, és nagy szó volt az itthoniak közül is az első. A nyolcvanhetedik meg már nem, és mindenki utálja és senkit nem érdekel. "


Én ezzel kapcsolatban is azt látom, hogy sokan nem utálták/unták meg. Azok az ismerőseim, akik harapnak erre a témára, továbbra is támogatják, akik meg nem, azok unták mindig.


"Nézz körül itt: az emberek fele eret vág magán mert tök egyedül van a világban, a másik fele meg fanyalogva kérdezi, hogy mi a francot vegyen az osztálytársának, faterjának, tesójának, a barátja unokatestvérének a hugának.... Erőltetés."


Úgy gondolom, ezekre válaszoltam a kiírásomban. A nagy családnak, rokonságnak hülyeség vásárolni. Ide tartozik mindenki, akinek nem tudsz mit venni. Mi a rokonsággal megbeszéltük, hogy csak összegyűlünk, de nem ajándékozunk. A családi körben viszont igen. Mindenki azzal beszélje meg, akivel neki kell.


" nekem is volt ilyen ismerösöm aki ezt gondolta és ö azzal indokolta hogy kicsit már tul van pörögve mert már a plázákba is karácsonyfadisz lóg novemberben "


Értem, hogy erőltetés, de miért baj? Ha ettől megvesz valamit, ő a a hülye. Ha meg nem, mit érdekli?


" Én azóta kezelem fenntartásokkal a karácsonyt, hogy a H&M-ben voltam diákmunkán, és 12 órában hallgattam ugyanazt a másfél órás karácsonyi tracket végtelenítve. "


"És megkockáztatom, hogy másnak sincs végtelenül csodás családja, mert ha lenne, akkor nem kérdés, hogy szívesen megy haza hozzájuk... Csak nem mindenki mondja ki, ha nem lenne névtelen az oldal, én se írtam volna le."


Ezeket megértem.


Rendben, elfogadom a válaszokat, hát nálunk ilyen nincs, hogy utáljuk a családtagokat. Van pl. egy unokatesóm, akit nem kedvelek, de nem utálom, csak sok dolgát nem pártolom. És ilyen telefonnyomkodás sincs (s mi családunkban én lennék erre a potenciális fiatal, de én se nyomkodom).


Én minden esetre nem értem, miért lenne ráerőltetés, mármint ha nem akarod, ne csináld.


Köszönöm mindenki válaszát, de egyesek vagy nem olvasták el, amit írtam, vagy csak akkor is szívesen leírták, amit gondoltak, mert pl. a zokni+nivea-csomag kombót emlegetők nem jutottak el a kiírásom felééig.


"Amit én nem szeretek, ami a karácsony, meg a szilveszter után jön, januárra mintha elvágták volna az egészet, amire majdnem két hónapon keresztül megy a nagy készülődésdi, jön az újév, a sötét szürke január, lehet visszamenni dolgozni, suliba..."


Ezt viszont én is ismerem.

2017. nov. 26. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!