Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik önzetlenség?

Létezik önzetlenség?

Figyelt kérdés
Egy ideje foglalkoztat már engem ez a gondolat. Egyszerűen felelevenítem a tetteimet, amiket a múltba csináltam. Legyen szó a cpőm bekötéséről vagy egy ezres átnyújtása egy hajléktalannak. Gondoljunk bele miért segítünk másokon? Mert nem bírjuk MI nézni a szenvedését? Mert nélküle rosszabb lenne a MI életünk? Mert ezáltal jobbanéreznénk MI magunkat? Vagy netán azért teszünk ilyen dolgokat, hogy kiegyenlítsük a karmánkat vagy isten kedvére tegyünk, hogy ne történjen velünk rossz csak jó, mint életünkben mint halálunkban. Mielőtt bárki válaszolna gondolkozzon el azon, hogy mi volt az a cselekedete az életében amit nem saját magáért tett. Gondoljatok bele! Miért vagyunk szerelmesek? Hog kiegészítsük mint az érzelmi mint a szexuális vágyainkat? Hogy ne legyünk egyedül? Ha ez is értünk van akkor mit is nevezünk szeretetnek?

2017. nov. 28. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Publikus válasz: létezik...:D
2017. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon összetett dolog, de nézzünk egy teljesen hétköznapi példát: hány kérdést teszel fel ezen a weboldalon (és duzzogsz, ha nincs válasz) és hányra válaszolsz? Utóbbiakat önzetlenül teszed, vagy csak szeretsz szerepelni?
2017. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik. Ha adok hajléktalannak pénzt, azt inkább csak magam miatt teszem mert hogy "a mai jócselekedet megvolt" tudom hogy úgyis elissza, vagy valaki beszedi tőle, stb. De ha pl barátomnak születésnapja van és szeretnék neki venni valamit, nem érdekből teszem hanem azért hogy örömet okozzak neki. Persze van mögötte egy indíttatás, de minden mögött van.
2017. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik.

Nem akarom magam fényezni, de eddig mindenkinek segítettem valahogy, ahogy tudtam. Legutóbb elég emlékezetesre sikerült.

Soha nem gondolkoztam el rajta, hogy miért teszem. Illetve de. Legutóbb egy síró kislányhoz mentem oda az utcán, akkor az volt az indíttatásom, hogy fejezze be a sírást és Ő érezze jobban magát.

Nem minden szentnek csak maga felé nyúlik a keze.

2017. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az önzetlenség létezik. Előfordul, hogy mások segítése kedvező hatással van ránk. Engem például a lelkiismeretem sem hagyna nyugodni, ha egy bizonyos szituációban félrenéznék, ahelyett, hogy segítő kezet nyújtanék.

Lelkileg felemelő érzés amikor valakinek jobbá tesszük az életet egy számunkra apró, ám a segített fél számára igencsak meghatározó gesztus által.

2017. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem létezik, az emberek nem segítenek másokon ha az nem jó nekik (még akkor se ha mondjuk direkt büntetik magukat, mert akkor az számít jónak).

Sokféle érzést nevezünk szeretetnek, kezdve attól amit akkor érzünk amikor valami csak egyszerűen fontos nekünk, azon át, amikor nem csak fontos, de törődünk is vele (semleges, baráti szeretet), addig amíg fontos nekünk és mondjuk az ellenkező nembe is tartozik (heteroknál) és úgy is tekintünk rá, viszont nem gondolunk rá törődéssel (és ilyenkor vagyunk szerelmesek). Amúgy azért vagy szerelmes, hogy családot alapíts és így nagyobb legyen az esélye az utódjaidnak a túlélésre.

2017. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon unatkozhatsz, ha ilyeneken töprengsz. A kérdésbõl látszik, hogy nincs semmi komolyabb problémád ezzel, csak kis semmiségeken filózol.

Ha létezne is õnzetlenség, te nem értékelnéd azt, személyes okokból, de van aki képes értékelni, mert már megtapasztalta a saját bõrén, hogy mi az az önzõség.


A kérdés, hogy mi a frásznak akarod nevezni? Az önzetlenség ellentétje az önzõség. Tehát akkor most a képébe vágod valakinek, hogy önzõ, aki valami jót tett neked? Elég eszelõs lehetsz. Ha te nem tudod valamilyen okból értékelni a segítséget, az a te bajod.


Önzetlennek neveznek minden olyan embert, aki különösebben nem használ ki, nem ejt át másokat, nem rosszindulatú hangsúlyosabban, stb. Nem kell ezt túlgondolni, aki segít neked, az nem gondolkodik ennyit azon, hogy miért is teszi, épp ez a lényege. Lehet, hogy csak te gondolod bele.

2017. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez pont olyan “mély” gondolat, mintha azt kérdezném “létezik intelligencia??” és elkezdeném az emberek legapróbb hibáit sorolgatni, miközben bölcsebbnek érezném magam Einsteinnél is. Vagy “létezik kedvesség, élet, bármi pozitívum?”

Nagyon “mély” vagy kérdezõ. (szarkazmus)

2017. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha pénzt adok egy hajléktalannak, az is önzetlenség, hiszen ha magamra költeném, az csak nekem lenne jó, ha meg neki adom, az neki és nekem IS.
2017. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
Istennek nincsenek érzései, mégis szeret, és segít nekem. Én is szeretem őt. Olyan nincs, hogy valaki érdekből szeret. Egy gonosz is gondolhatná, hogy érdekében állna Istent szeretni, csakhogy ez lehetetlen. Gonoszok nem képesek szeretetre.
2020. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!