Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj ha mindig többet és...

Baj ha mindig többet és jobbat szeretnék? Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Ha megkapok valamit/elérek egy célomat, utána már a következőt tervezem.

Meg vagyok elégedve az életemmel, de mindig van motiváció a jobbra.

Nem írigykedem másokra, inkább elismerem, és dolgozok hogy én is oda jussak, ahova szeretnék.

Nem ártok másoknak.

Szerintem ezzel nincs gond, viszont egyesek nagyravágyónak titulálnak.

Úgy gondolom, hogy vannak akik nincsenek megelégedve azzal amijük van, és hiába szeretnének többet/jobbat nem képesek érte tenni.

Aztán vannak azok, akik inkább azt mondják hogy nekik jó így is, mintha beletörődnének.

Viszont ha valaki kilép a komfortzónájából, hogy ő sikeres legyen, elérje amit szeretne, akkor egyből jön a rosszindulat a többi embertől.


2017. nov. 29. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért ilyenek mert irigyek.

Csak azt nem értem miért foglalkozol idióták véleményével.

2017. nov. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de a kérdés, hogy mennyi az elég?
2017. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem emiatt nem érdemes megítélned magadat. Ilyen vagy, és kész. Én nem ilyen vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy ez vagy az rosszabb. Csak más.


Viszont azért a saját magad szempontjából élvezd a jelent is. Nem érdemes állandóan a jövőben sem élni, hogy amint megvan egy cél, már rögtön a másikat hajszolod. Élvezd ki a sikered/erőfeszítésed gyümölcsét!

2017. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan irigykednek. Viszont nem kell foglalkozni az ilyenekkel, csak azzal törődj, hogy te elégedett legyél magaddal és az életeddel. Én inkább azt kérdezném magamtól, hogy miért zavar engem mások véleménye? Miért fontos, hogy mit gondolnak rólam mások? Talán nem vagyok megelégedve magammal teljesen? Vannak-e olyan téves meggyőződéseim, hogy csak attól vagyok értékes, ha pozitív visszajelzéseket kapok? Miért alakult ki bennem ez a meggyőződés?
2017. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De miért érdekel, hogy mások nagyravágyónak tartanak, vagy éppen irigykednek?
2017. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem így lenne akkor még mindig barlangban élnénk.
2017. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Veled nincs baj,teljesen jól gondolkozol.

Viszont az akaratgyenge lusta pr0lik mindig irigyek mindenkire,akinek 5 Ft-tal többje van,és inkább beleposhadnak a saját igénytelenségükbe,minthogy valami célért tennének valamit.

2017. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

miért érdekel mások véleménye?

meghallgatod elgondolkodsz rajta, hogy igazuk van e és kész

nem kell igazat adnod nekik, ha nem értesz velük egyet!

2017. nov. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!