Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Adhat egyest a tanár ilyeb...

Adhat egyest a tanár ilyeb esetben?

Figyelt kérdés

Gimis végzősként etika órára az a házi, hogy a választott foglalkozásom etikájáról kell írni egy 1 oldalas beszámolót.


Mivel utálom az ilyen hülyeségeket, ezért szórakozásból a közmunkásokról írtam és tele raktam szarkasztikus, cinikus, előítéletes poénokkal, melyeket belesződtem egy komoly szövegkörnyezetbe. Formailag, határidőileg rendben volt, de a tanár azt írta emailben, hogy ezt nem osztályozza hanem csináljak köv. órára 10 perces kiselőadást valami általa megadott témában.


Felteszem a kérdést, hogyha én elkészítettem a házi feladatomat akkor ő milyen alapon határozza meg, hogy mi poén és mi nem, mi igaz és mi nem? Teljesen szubjektíven állt a fogalmazásomhoz, pedig a feladatot teljesítettem, nem tudhatja, hogy tényleg közmunkás akarok-e lenni vagy hogy tényleg van-e a közmunkások között szintlépés és pontgyűjtés mint egy MMORPG-ben (pl ezt is beleírtam).

Sosem álltam ki magamért, mert nem érdekel, gyűlölöm ezt az iskolát, de ha egyszer elvégeztem a feladatot, akkor osztályozza, épp úgy mint mindenki másét, ne adjon extra feladatokat a saját véleménye alapján.


2017. nov. 29. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja
2017. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

“szórakozásból a közmunkásokról írtam és tele raktam szarkasztikus, cinikus, előítéletes poénokkal”


Emiatt adhatott volna. De a jelek szerint nem adott egyest, csak egy újabb esélyt. Használd ki és csináld meg rendesen. Nem szivatni akar, sok dologhoz neki sincs kedve, de sajnos ha ez van a tanmenetben, akkor ezt kell csinálni.

2017. nov. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Az a baj, hogy megteheti...

Bár szerintem elég hülye dolog a tanár részéről, az etika, énekóra, meg a többi hasonló tantárgy csak tölteléktantárgyak, nem kellene szerintem ennyire véresen komolyan venni ezt az egészet. Ráadásul végzősként van sokkal fontosabb dolgotok is szerintem, mint az etika óra :D

Én a helyedben leszarnám, hadd írja be az 1-est, nem hiszem, hogy az egész éves átlagodat egy db rossz jegy annyira lerontja.

2017. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Azért adott "extra" feladatot, mert valószínűleg nem akart egyest adni az általad beadott irományra.

Ha te olyan kemény vagy simán írd meg neki (tiszteletteljes hangnemben ha nem akarod megütni a bokád), hogy nem érdekel a jegy, leadtad és azt osztályozza.


Mennyire tartod valószínűnek, hogy közmunkásoknál van szintlépés? Szerinted a tanárod hol él, hogy ez számára hihető kéne legyen? Ami neked poénosnak vagy szarkasztikusnak tűnik nem biztos, hogy másnak is az. Meg lehetett volna csinálni akárcsak a közmunkás témát is tisztességesen, mert ott már eleve a témaválasztás ironikus és megfelel a lázadás kategóriának is, de az hogy mindenféle hülyeséget összeírsz és utána csodálod, hogy nem akar erre neked jegyet adni az azért érdekes.


"Utáltam mindig az iskolát. Elb@ssza az ember kiskorát. "

2017. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem végezted el a feladatot, mivel nem humoreszket kért tőled.

Ne háborogj, vedd komolyan az iskolát ("csak" a jövőd függ tőle) kapd össze magad a második lehetőséggel.

2017. nov. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Ebben az esetben én örülnék annak, hogy ad javítási lehetőséget. Gondolom, az írásodból látható volt, hogy nem készültél fel a témából (én sem voltam még közmunkás, de tuti nem szerepjátékszinten van köztük pontgyűjtés)... ez olyan, mintha egy dolgozatra nem készültél volna fel, de írtál volna vmi baromságot, aminek köze nincs a témához meg hülyeségek vannak benne. Az is karó, akármennyire is leírtad az X oldalt.
2017. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Adhat, már csak azért is, mert a közmunka nem igazán "foglalkozás".
2017. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
48%
Etikát èn is tanítottam, mindig a törisekre verik rà, ha nincs etika szakos tanár.Hàt mit mondjak.Jobban utàltam szerintem mint a diàkok.Nem kellene nehezíteni a helyzete, nem tudom mi szüksèg van rà.ìrsz valamit aztàn jòl van.èn legtöbbször vègig sem olvastam,ràírtam az 5-t ès kèsz.Persze ezèrt meg az igazgatò szokott cseszegetni.
2017. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Igen, adhat, ugyanis a feladatot nem végezted el. Persze, azon lehet vitatkozni, hogy tényleg kit érdekel az etika, és hogy a tanár miért nem lazább. De ha ettől elvonatkoztatunk, és csak azt nézzük, hogy adhat-e vagy sem, akkor igen. Adhat.


"Mivel utálom az ilyen hülyeségeket, ezért szórakozásból a közmunkásokról írtam és tele raktam szarkasztikus, cinikus, előítéletes poénokkal, melyeket belesződtem egy komoly szövegkörnyezetbe."


Szerinted erre a tanár nem jön rá? Nagyon is érzékeli a szituációt, vagyis hogy te a feladatot nem vetted komolyan, azaz nem azt csináltad, amit ő feladott. Ilyen alapon teljesen jogos az egyes. És nagyon el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy ha formailag rendben van, akkor már valamilyen görbülő jegyet fogsz kapni. A forma és a határidő az semmi. Ha a tartalom egyes, mert nem a feladatnak megfelelő, akkor az egyes. Mégis, szerinted mit kéne értékelnie? A tanár világosan látja, hogy szándékosan hülyeségeket írtál, azaz teljesen jogosan mondhatja, hogy nem készítetted el AZT a feladatot, amivel ő megbízott.


"Felteszem a kérdést, hogyha én elkészítettem a házi feladatomat...."


Nem készítetted el.


"...akkor ő milyen alapon határozza meg, hogy mi poén és mi nem, mi igaz és mi nem?"


Olyan alapon, hogy ő a tanár. Ha ő azt mondja, hogy márpedig nem készítetted el, mert ő nem halandzsát kért és poénkodást, akkor ez úgy van és kész. Főleg úgy, hogy mindketten tudjátok, hogy neki van igaza, te is bevallottad.


Egyébként ha nálam elkezdenél ezek után még pattogni, még szaktanárit is kapnál tőlem, mert ez a viselkedés már a szemtelenség és a pofátlanság kategóriáját is kimeríti. Mindig is utáltam az ilyen kis szarrágókat, sajnos egyre több ilyen van, mint a fajtád.


Tanulság: ha normálisan megcsinálod, amit a tanár kér, akkor ad rá valamilyen jegyet és ügy lezárva. Ha viszont elkezdesz szándékosan marhaságokat csinálni, utána ne te akarjál már még pattogni, hogy mit csinálhat a tanár, és mit nem! Vállald, hogy hibáztál, és ne azon rugózz, hogy a tanár adhat-e egyest vagy sem. Tipikus szarrágó...

2017. dec. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!