Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol vannak azok az idők...

Hol vannak azok az idők amikor az emberek még igényesek voltak?

Figyelt kérdés
Manapság úgy látom nincs igény szép munkára, működő, tartós dolgokra, a lajhárság és a komolytalanság, igénytelenség a nyerő.

2017. nov. 30. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottál még a villanykörte összeesküvésről? Tervezett elavulás? Ha veszel egy mosógépet és egy életre jó lenne akkor mindenki venne egyet és azután bezárhatna a gyár..ehelyett direkt úgy tervezik hogy egy idő után tönkre menjenek. Ezzel fenntartva a ciklikus fogyasztást. Én ismerek embereket akik igényesek a munkájukra, pl én is. De én hentes vagyok, a munkám gyümölcsét megeszik úgyhkgy nem tartós.
2017. nov. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Meg pl a telefonoknál is fokozatosan újitanak, hogy vedd meg a szart is és ha egy kicsit jobb jelenik meg akkor vedd a kovetkezot..ha egyből kidobták volna a mai legfrissebb iphonet akkor nem tudták volna drágán adni, vagy a tégla nokia lett volna szinte ingyen ha kellett volna egyáltalán valakinek..
2017. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tervezett elavulás, bizonyám. Ha minden cucc egy életen át - vagy tovább - bírná, mint régen, akkor nem vennéd meg mindig a legújabb szériát és nem pörögne a piac.

Neked hiába lenne igényed rá, sajnos manapság minden a pénzről szól, és hogy hogyan tudják az utolsó bőrt is lehúzni rólad.

Szerinted a cégek miért fizetnek súlyos pénzeket olyan alap adatokért, hogy mikor mit szoktál vásárolni?

2017. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Régen is volt igénytelenség, ezért is emlékszem a befőttkonzervbe ott volt a kukac, de nem tudtam hova vinni mert akkor nem volt NÉBIH. Na de azt sem felejtem mikor megvette anyám az első Hajdú mosógépet a családba és a forgótárcsa konkrétan második mosásnál kijött.

Ennyit arról milyen "igényesség" volt régen.

2017. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Hát, nálunk viszont ott áll a konyhában a kb. 25 éves Lehel hűtő, sosem volt szervizelve, sosem volt javítva, teszi a dolgát :)

Azután üzemeltük be, hogy a harmadik mai, csúcsszuper csúcstechnológiás, márkás hűtőnk ment tökre kb. 3 év használat után.

Látok még bőven Hajdú mosógépeket is :) Anyukád pont kifogott egy gyártási hibásat, az régen is bőven előfordulhatott, de a tények attól még tények maradnak: anno a minőségre mentek, most a mennyiségre.

2017. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Az igényesség, pláne az emberek igényessége azért nincs feltétlenül szoros összefüggésben a használati tárgyak tartósságával.

Főleg, hogy marketingesek között régóta közismert tény, hogy két hasonló termék közül abból vesznek többet, ami külsőleg is megnyerőbb.


Az viszont igaz, hogy sok termék tartósságával gondok vannak. Nem feltétlenül kell összeesküvésekre gondolni egyből, elég, ha logikusan végiggondoljuk. Kivételesen ne a villanykörte legyen a példa. ;)

Nézzük mondjuk a hűtőszekrényeket vagy a mosógépeket!

A szomszédon régi szovjet hűtője még mindig működik. Igaz, hogy olyan a hangja, mint egy munkagépé, de működik, és rendesen hűt. Pedig már túl van a 30-on. De a régi forgótárcsás mosógépünk is még megy, pedig az is kb. velem egykorú. Viszont ezek felvetnek két kérdést. Egyiket fogyasztói szemmel: nem lenne praktikus lecserélni azon eszközöket, amiknél már egy lényegesen jobb is elérhető? (Jelen példában a mosógép.) Illetve gyártói szempontból egy kérdés: nem lenne több hasznunk (mármint a gyártónak), ha időnként újabb, hasonló eszközt vásárolna a fogyasztó?

Könnyű belátni, hogy ha 10 évente veszek egy mosógépet vagy hűtőt, azzal sokkal több haszna van a gyártónak, mint ha 20 évesen vennék egyet, és az kitartana nyugdíjas koromig.

Ebből már elő is állt a képlet: ne arra törekedjünk, hogy minél tartósabb legyen valami, hanem arra, hogy minél többen vegyék. Persze, a tartósságra törekvés hiánya azért két élű fegyver, mert ha valami látványosan hamar tönkremegy, az masszív visszatetszést kelthet a vásárlókban, és azzal meg a konkurencia jár jól... de igazából felesleges annál az időnél többre tervezni egy eszközt, mint ami idő múlva úgyis felmerülne a vásárlói igény egy modernebb modell iránt.

2017. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

#5: Mivel Jászberényben lakom évtizedek óta így nem kell bemutatni a Lehel hűtőt, de azt sem hogy mennyi energiát fogyaszt!

Ha anno a minőségre mentek volna akkor nem lett volna sok olyan selejt amit el lehetett adni az oroszoknak és keleti államoknak, azért az "idő mindent megszépít" dolog látom egykét embernél megmaradt... de felőlem nyugodtan elővehetitek a Videoton tv-t (tudod azt a jót ami robbant, keress rá ha fiatal vagy) és nyugodtan kitehetitek a számítógépet és telefonokat és éljetek mint régen anno mikor minden "minőségi" volt szerintetek.

2017. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Még csak annyit: "régen" nem volt piacgazdaság. A keleti blokkban nem. Így aztán nem érte őket piaci hátrány abból, hogy extra erőforrásokat fordítanak a tartósság növelésére. Ellenben el lehetett vele büszkélkedni, hogy mi életre szóló termékeket gyártunk.

Egyébként nekem is jobban tetszik, ha valami tartós, félre ne értsen senki.

2017. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek ma is igényesek, kérdező. Pontosan azért veszik meg az újabbnál újabb modelleket, azért cseréli az autójukat (ha megengedhetik maguknak), azért vágynak szép, élhető környezetre, stb.

Amiről te beszélsz, az a piacgazdaság.

2017. nov. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7-,es még mindig nem egyről beszélünk :)

Akkor elmondom még egyszerűbben, hogy te is megértsd: régen olyan alkatrészeket használtak, úgy tervezték a készülékeket, hogy egy életre szóljon. Voltak hibásak bőven, mind tervezésben, mind kivitelezésben: mert akkor még nem volt hozzá ekkora technikai háttér és nem volt olyan kifinomult - ha volt egyáltalán - a már legyártott termékek ellenőrzése, mint most. Sokkal több volt a kézi munkaerő, így a hibaarány is magasabb volt.

Ettől a tény tény marad: régen inkább túlméretezték a cuccot, de olyan alkatrészeket raktak bele, ami elbírta a terhelést. Ma már mindenbe a legsilányabb, "tartson ki két évet oszt' jólvan" alkatrészek kerülnek. Minél olcsóbb, minél gyorsabb legyen a gyártás, minél szebb és kisebb legyen, a hülye meg majd úgyis vesz másikat.

Te nem érzed viccesnek, hogy egy öreg, kisebb technikai háttérrel rendelkező műszaki cucc élettartama kb. tízszerese - ha nem több -, a mai fejlett technológiával készülő termékekhez képest?

Amúgy lehet mégsem az idő szépíti meg a dolgokat, a robbanó Samsung cuccok kicsit frissebbek, mint a Videoton tv-k, mégsem azokat említetted :D

2017. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!