Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek hogy befejezze?

Mit tegyek hogy befejezze?

Figyelt kérdés

2 éve diagnosztizáltan küzdök mentális betegségekkel, mint a depresszió, és az anorexia nervosa. Sokszor vannak mélypontjaim, amikor a halálba kívánom az életemet, de szerencsére a barátaim mindig mellettem állnak, és támogatnak, miközben én magam is megpróbálok annyit tenni a gyógyulásért, amennyit csak tudok.

Van egy osztálytársnőm, akinek ez a fülébe jutott, miután egyszer véletlenül látta a vágásokat a kezemen. Félreértés ne essék, erről is minden erőmmel próbálok leszokni, és szörnyen szégyellem őket, emiatt szinte kivétel nélkül mindig hosszúujjú pulóverben vagy pólóban vagyok.

Miután megtudta ezt, és hogy jóformn éheztettem magam, hirtelen megváltozott.

Elkezdett engem utánozni, a maga módján. Ugyanolyan ruhákat hord szintr mint én, mindig mindenkinek meséli hogy mennyie szrul van, mutogatja másoknak az összekarmolt kezét, dicsekszik azzal, hogy milyen keveset eszik...természetesen párszor már rajtakaptam ahogyan egyedül éppen majszolja az otthonról hozott 2. vagy 3. nem kis adag szendvicsét csak reggelire...a legutolsó húzása az volt, hogy kijelentette, hogy szerinte ő depressziós...

Az osztálytársaim emiatt sokkal több figyelmet fordítanak neki, mint korábban, nagy eséllyel szolidaritásból.

És az a helyzet, hogy én a világért sem tudnék aggódni miatta. Ha nincs emberek közt, látszik rajta hogy minden rendben vele, és felszabadultan nevet. De a karmolásaival mindig dicsekszik és kiteszi mások szeme elé, és mielőt belép egy terembe, összeborzolja a haját, és egy rém unott arckifejezést ölt magára.


Egyáltalán nem mondom hogy irigy vagyok rá, sőt. Viszont gondolom pontosan amiatt, mert első kézből tapasztalom milyen is egy mentális betegség valójában, emiatt kapom fel annyira a vizet ezen. Míg én azon vagyok, hogy ki tudjak lépni ebből a nyomasztó valóságomból, ő szándékosan arra használja fel ezt önmagán, hogy másoknak megessen a szíve rajta.

Manapság a depresszió divat lett, és tök menő?

Épp emiatt nézik le már az emberek az ilyenekkel együtt azokat is, akiknek komolyan bajuk van. Mert külső szemmel nézve közte és köztem gondolom annyi látszik csak, hogy mindkettőnk egy durcázó tinédzser...

A fő kérdésem az lenne ezek után, hogy szerintetek mit tehetnék hogy megértessem a lánnyal, hogy a depresszió se nem jó, se nem menő, és elérjem hogy befejezze mindezt?


Előre is szörnyen hálás lennék a segítőkész válaszokért.



2017. nov. 30. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

[link] [link]


Mutasd meg neki ezt az oldalt és a hozzátartozó képeket,hátha abbahagyja. Ha nem,csak szólj! Kitalálok vmi mást.

2017. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez talán nem az a válasz amit vársz, de szerintem ne foglalkozz vele. Senki se szólhat bele más életébe. Ha bármit megpróbálnál mondani neki, azt gondolná hogy sajnáltatni akarod magad.

Keress egy példaképet, olyan embert akár a környezetedben akár híres embert aki úgy él ahogy te szeretnél élni, vagy feldolgozott hasonló problémákat, és ez segít abban, hogy tudatosítsd hogy lehet más lelkiállapotban is létezni nem csak depisen. Mert lehetséges. És ha ebből sikerül kijönnöd, hidd el hogy csak röhögni fogsz a csaj viselkedésén és nem fog érdekelni, mert már sokkal bölcsebb leszel nála.

2017. nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Manapság szerintem szinte mindenkinek vannak kisebb-nagyobb mentális/lelki zavarai. Az osztálytársnőd valószínűleg nem kapja meg azt a mennyiségű odafigyelést és törődést amennyit igényelne, és ráadásul még bizonytalan is lehet saját magában, le merném fogadni, hogy szorongást okoz benne, hogy nem találta még meg a saját identitását, a stílusát, a világnézetét. Látja, hogy neked van egy sztorid, egy életmódod. Úgy érezheti, hogy ez egy kifejezésmód, és nem biztos, hogy felfogja a valódi súlyát a dolognak, hiszen nem lát bele az életedbe. Nem tudom mennyire vagytok bizalmas viszonyban, de akkor is érdemes lenne erről beszélni négyszemközt. Hátha nem is sülne el olyan rosszul.
2017. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!