Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az emberről akinek 9-10-11 milliós autója van, de nem BMW, Merci, vgy Audi?

Figyelt kérdés

Hanem valami aminek alacsony viszonylag a presztizse... Pl. Kia.

Mi oka lehet vajon valakinek arra, hogy ennyi pénzből ilyen kocsit vegyen?


(Nem azt mondom, hogy ez rossz dolog, csak én nem értem)


2017. dec. 2. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Peldaul az hogy mindenkepp kell neki SUV de Audibol az mar 20 milla koruli lenne
2017. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát..talán nem nagyzolni meg felvágni akar vele? Esetleg nem akar tömegkocsit? De ez csak egy tipp.
2017. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Mint nem hozzaerto en csak a kocsibol nem neznem ki az árát, szoval azt hinném csori kategoria, igy azt gondolnám hogy ertekrendje szerint inkabb a csaladra költ es nem a kocsi az elso,mint a legtobb pasinal. Szoval tévedesben lennék..
2017. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Azt gondolom, hogy e három márkán kívül is vannak autók. Kapaszkodj meg, sokkal jobb autók. Most csak egyet mondok, Mazda.
2017. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen emberek általában a jómódú, van pénzem de nem mutogatom emberek. Akik a farokméregetés helyett ár-érték arányban jó minőséget akarnak kapni.


Egy Kia vagy Skoda is hoz ugyanolyan minőséget, sőt sok esetben még többet is mint mondjuk egy BMW. Míg BMW-ből az alap felszereltséget veszed 10 millióért, addig Skodából a Full Extrásat. Átlag proli nem fog utána fordulni, viszont ha a külsőséget félreteszed akkor többet kapsz mint egy alap BMW-vel.


Kicsit hasonló a helyzet például telefonok terén. Vehetsz például középkategóriában Sony vagy Samsung telefont, cserébe gyenge hardvert kapsz. Vagy vehetsz egy "kínai" telefont, ami ugyanúgy minőséget hoz manapság és összességében mégis többet kapsz a pénzedért.

2017. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy pont olvastam egy cikket, hogy az olcsó használt autó piacon is egyre inkább előtérben vannak a kevésbé régi, olcsó Ford, Opel típusok és már nem a használt "Bömös" vezet mint korábban évekig.
2017. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Biztos lázad. Autóból németet, órából svájcit, kajából olaszt, divatból franciát. Ne cserélgessük.
2017. dec. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
A Kia mellett szól pl. a 7 éves garancia, és az eddigi tapasztalatok alapján problémamentesebbek, mint a német prémiumok. Én világ életemben japánautós voltam (volt más is, de mindig ezek tetszettek) és most már a koreaiak is egyre inkább bejönnek, mióta feljöttek dizájnban és minőségben. A német prémiumok sosem fogtak meg, ennyiért én is inkább Lexust/Toyotát/Hondát/Mazdát/Kiát vennék.
2017. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

Először is pontosítsunk:

9-10-11 millióból nem nagyon lehet új Audit/BMW-t/Mercit venni, max csak alapáron értelmesebb extra nélkül ilyen 2 literes mezei 5 ajtós szedánt (320d, A4, C200). De ezek az alapmodellek nem éppen a presztízsmajmoló újgazdagokat célozzák meg (akik 95%-ban 15 milka alatti értékben nem vesznek a "nagy német hármastól" autót) és egy full extrás VW Passat/Opel Insignia/Ford Mondeo bőven jobb a fenti zárójelben említett modelleknél.

Ez az ársáv egyébként elég ritka, hiszen a népszerű korrekt SUV-kat is (Nissan Qashqai, Mazda CX5) bőven 9 millió alatt lehet megvásárolni (a Golf meg Focus kategóriájú kocsikról nem is beszélve). Ebben az ársávban általában zöld- (Prius Plug-in Hybrid, Nissan Leaf) vagy olcsóbb élményautókat/"hot-hatcheket" (Toyota GT86, Audi TT, Seat Leon Cupra) lehet venni. Mindkét kategóriának azonban szűk a célközönsége. Előbbi táborát a jómódú különc zöldpártiak (mert Mo.-n sajnos különcnek számít ha valaki eletromos autóval jár a nyugattal ellentétben), utóbbiak táborát pedig a klasszikus benzingőzagyú autómániások erősítik, akik azért annyira nem gazdagok (vagy inkább racionálisabban gondolkodóak), hogy második autónak egy nagyobb teljesítményű 440i BMW kupét vagy egy E400-as Mercit vegyenek meg 16-19 milliós alapáron.

Az én véleményem összességében az, hogy aki ennyiért vesz új autót attól egyáltalán nem sajnálom, egyúttal nem is nézek rá ferde szemmel, mert elég kevés az esélye annak, hogy valami kétes előéletű személyről legyen szó. Ők ugyanis nem szoktál alább adni a +25-35 milliós Porsche Cayenne-eknél, X6-os vagy 7-es BMW-knél esetleg A8-as Audiknál.

2017. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

* nem szokták alább adni

(Bocsi a hülye elgépelésért :D)

2017. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!