Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálom a pénzt és a...

Miért utálom a pénzt és a drága dolgokat?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka annak, hogy ilyen spórolós fiatal lettem, annak ellenére, hogy a szüleim nem kifejezetten azok? Nem szórják a pénzt, de vannak igényeik. Én viszont minden esetben többször meggondolom, hogy megvegyek-e valamit, sajnálom a pénzt a márkás ruhákra és egyéb drága tárgyakra, egyedül élményre vagyok hajlandó költeni, amúgy mindig megkeresem az olcsóbb megoldást. De zsugori sem vagyok, ha úgy van, adok kölcsön a barátaimnak, veszek nekik ajándékot és alap dolog, hogy elosztjuk a költségeket vagy viszonozzuk a meghívást. Sőt, ilyen esetekben szeretem fizetni a saját részemet, nem szeretem ha meghívnak, lelkiismeret-furdalásom van ha drága ajándékokat kapok, abszolút nincsenek ilyen igényeim, férfiakkal szemben sem. Pl. ha elvisz valaki vacsorázni, csak azért engedem, hogy meghívjon,mert tudom, hogy ez az etikett és a férfiaknak ez is egy olyan dolog, ami úgymond büszkeséggel tölti el őket, főleg a kapcsolat legelején. Sosem akarnék igazán gazdag lenni és nagyon utálom az érdekembereket, akik a még több pénzért kihasználnak másokat.

Honnan eredhet ez az egész?



2017. dec. 7. 00:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
59%
Onnan hogy egy nirmális rendes ember vagy
2017. dec. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Kyle?
2017. dec. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

#1: Miért adod meg neki azt a választ amit vár?

Ezeket a "kérdéseket" csak ezért írják ki ide.

2017. dec. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval szerintetek ez egy mindennapi dolog, hogy valaki ódzkodik a gazdagságtól és mindentől, ami nem olcsó? Hát a fiatalok körében biztos nem, de szerintem más korosztályokban sem. Itt most nem arról van szó, hogy elfogadom, hogy nem vehetek meg valamit, hanem arról, hogy hiába van pénzem, nem akarom és másnak hiába van pénze nem érzem jól magam, ha meghív.
2017. dec. 7. 01:06
 5/13 anonim válasza:
87%
Mert te különleges vagy. (Na örülsz?)
2017. dec. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Mert van értékrended s ítélőképességed, tartásod.


Mai napig nem értem a sok baltaszt, hogy évente veszik az újabb s újabb hulladék telefonokat, melyeket 1-2 évnyi működésre terveznek 100-300e-ért...mutogatják jaj, de szép s "okos"...ugyanolyan mind csak kis ráfosás itt ott:DDD...szánalmas, hogy cipelik a "vágódeszkát" magukkal, mint betegek az infúziót...


Mi abban a büszkeség, ha egy férfi ki tud fizetni egy vacsit? :DDD

Mármint meg tud venni téged ezzel magyarul s utána "törlesztesz" neki...így is nézhető...

Mára korrektebb elsőre a külön számla a kölcsönös megalázás helyett.Persze, mindenki más dologgal próbál "bevágódni"...


Sokaknál a pénz, 5 forint is úr s mindenható, minden téren...vacak különcnek lenni sajnos...

2017. dec. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Juj, micsoda fantasztikusan emelkedett személyiség vagy te! Annyira helyén van az értékrended, talán még a napfény is szebben ragyog, ha te elmélkedni kezdesz! Bár mindenki ilyen lenne! Bárcsak ilyen barátnőm lenne! A magasztos gondolataidat okatatni kellene! Uh, oh, milyen nagyon egyedi és csodálatos nő vagy te, könnybelábadt szemmel olvastalak! Kérlek írj még sokat a véleményedről, kérdésnek álcázva az öntömjénezést, kérlek, kérlek...
2017. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 FalledAngel ***** válasza:
90%

Én hasonlóan gondolkodok, mint Te. Többet adok az élményre, mint arra, hogy birtokoljak valamit, ami nem is biztos, hogy kell. Számomra ez saját tapasztalatból jön, hogy a pénz megbolondítja az embereket egy idő után, legjobb barátok, sőt édestestvérek egymás ellenségei lesznek miatta. Mert mint tudjuk a pénz nem boldogít, de könnyebbé teszi az életed. Én sem költök minden hasztalanságra (amit annak ítélek meg), de ha valamihez kedvem támad, akkor nem igazán foglalkozok az anyagi oldalával, mert eltökélten végigviszem, amit kigondoltam.

Hogy mi a forrása? Szerintem az, hogy önzetlenek vagyunk, de józan ésszel mérlegelünk minden kiadást, amit hasztalannak tartunk.

2017. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
mert proli vagy és csóró
2017. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy anyagias vagyok, de nekem fontos a pénz. Nem azt mondom, hogy a legfontosabb, de fontos. Nem teszek meg mindent a pénzért, de nem tudok nélküle élni, nem tudok boldog lenni, ha nincs.


Nem minden áron kell és nem kell a világ összes pénze, de annyi kell, hogy meg tudjam venni amit szeretnék és ne csak a minimumot vagy azt se. Ha olyanom van rendelek vacsorát, mert nincs kedvünk főzni, ha gondolok egyet elmegyek moziba. Nem akarok a számlákon aggódni, meg akarom engedni a masszőrt és nyaralni is el akarok menni. Ezek mind pénzbe kerülnek és én ezeket szeretem.


Szerintem mindenki szeretné ezeket (vagy nem pont ezeket, de valami kikapcsolódást, ami pénzbe kerül), de nem engedhetik meg maguknak és könnyebb azt mondani, hogy nem szeretik a pénzt. Egyébként még nem láttam boldog hajléktalant...

2017. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!