Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálom a pénzt és a...

Miért utálom a pénzt és a drága dolgokat?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka annak, hogy ilyen spórolós fiatal lettem, annak ellenére, hogy a szüleim nem kifejezetten azok? Nem szórják a pénzt, de vannak igényeik. Én viszont minden esetben többször meggondolom, hogy megvegyek-e valamit, sajnálom a pénzt a márkás ruhákra és egyéb drága tárgyakra, egyedül élményre vagyok hajlandó költeni, amúgy mindig megkeresem az olcsóbb megoldást. De zsugori sem vagyok, ha úgy van, adok kölcsön a barátaimnak, veszek nekik ajándékot és alap dolog, hogy elosztjuk a költségeket vagy viszonozzuk a meghívást. Sőt, ilyen esetekben szeretem fizetni a saját részemet, nem szeretem ha meghívnak, lelkiismeret-furdalásom van ha drága ajándékokat kapok, abszolút nincsenek ilyen igényeim, férfiakkal szemben sem. Pl. ha elvisz valaki vacsorázni, csak azért engedem, hogy meghívjon,mert tudom, hogy ez az etikett és a férfiaknak ez is egy olyan dolog, ami úgymond büszkeséggel tölti el őket, főleg a kapcsolat legelején. Sosem akarnék igazán gazdag lenni és nagyon utálom az érdekembereket, akik a még több pénzért kihasználnak másokat.

Honnan eredhet ez az egész?



2017. dec. 7. 00:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy nem ismertek, nem szokásom fényezni magam, sőt...se baj.

Gondoltam arra, hogy azért, mert egyik családtagom pénz miatti vita miatt szakította meg a kapcsolatot a családdal, de végülis előtte is ilyen voltam. Az átlag pedig szerintem az előttem szóló válaszoló, nem gondolom magam jobbnak vagy rosszabbnak nála, sem különlegesnek, csak ahogy magam körül látom, nem ez a megszokott, ennyi.

2017. dec. 8. 00:21
 12/13 anonim ***** válasza:
60%

A pénz egy egyszerű eszköz. És imádom. Pontosabban azokat a dolgokat imádom, amit megkaphatok érte. Szerencsére nem kell megnéznem mire mennyi megy el. Van megtakarításom is, biztonságban, a többit miért ne élvezzem ki ha már lehet? Egyszer élünk, miért kellene fukarkodnom, gyűjtögetnem? Azért van, hogy költsem. Aki szerint a pénz nem boldogít, az nem tudja hol kell elkölteni!

Akkor én most nagyon rossz vagyok? A fenébe... :D

2017. dec. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a pénzt, de ha lenne pénzem, akkor a drága dolgot is megvenném. Igazából nem az ára a szempont, hanem hogy szép legyen és akkor nem sajnálnám rá. Ha van, akkor költöm, ha nincs nem. Általában inkább nincs. Sok embert el tud rontani a sok pénz. Elfelejt másokra is gondolni, akiknek nincs. Szerintem akinek van mit ennie, annak adnia kell olyanoknak, akiknek nincs mit.
2017. dec. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!