Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha utálnak a...

Mit tegyek, ha utálnak a párom szülei?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal, de a szülei utálnak. Hiába igyekszem nekik megfelelni, sehogy sem lehet. Az apja ilyen cicababát szeretett volna mellé, emiatt engem nem néz jó szemmel. Mindig mondogatja az olyan lányokra a páromnak direkt előttem, hogy az olyanok az igazi nők meg milyen szépek meg kérdezgeti őt direkt előttem, hogy ugye tényleg így van-e és elvárja, hogy azt mondja, hogy igen.

Az anyja meg egyenesen gyűlöl, pedig nem adtam rá neki okot. Mindig egy másik lányt emleget a páromnak, hogy miért nem hívja meg hozzájuk meg miért nem tartja vele a kapcsolatot. Ha menne valahová, bárkivel elengedi, de ha mi ketten mennénk valahová, akkor rögtön azt mondja, hogy nem mehetünk el, mert nincs pénze, vagy szimplán csak azt mondja, hogy ő szeretne a fiával lenni. Mindig mondogatja, hogy milyen szép lányok járnak a suliba, engem meg kritizál, hogy hogy nézek ki. (Nem vagyok ronda, csak nem úgy öltözök, mint a mai lányok meg nem teszek fel 5 kilo sminket magamra.) Akármilyen ajándékot adok a páromnak, mindig kritizálja. Rajzoltam neki egy szép képet, 1 hétig csak azon dolgoztam, a párom nagyon örült neki, de ő leszólta, hogy semmi értéke nincs, mert nem vettem. Szerette volna a párom a közös képünket beketreteztetni és kitenni a szobájában a falra, de nem engedte meg neki, azt meg kierőszakoskodta, hogy az osztályképüket rakja ki, mert az neki az örök emlék. Teljesen ellenem akarják mindketten fordítani. Már azt is mondták, hogy majd az esküvőnkre sem lesz pénzük, úgyhogy ne gondolkozzunk nagy lagziban, csak egy bográcsolás lesz náluk pár emberrel és kész. Még nekem is szegezte az anyja a kérdést, hogy ugye tudom, milyen drága egy esküvői ruha. (Egyébként a menyasszonyi ruhát az én szüleim fizetnék, szóval nem tudom, milyen jogon akarna beleszólni) Ha meg megemlítek valamit, hogy nem tetszik, akkor meg szid, hogy hisztis vagyok meg követelőző. Már nem tudom mit tegyek. Szeretem a páromat, nem akarok szakítani vele, de nem bírom már idegileg a szüleit. Elköltözni még nem tudunk, mert mindketten tanulunk még elég sokáig, nincs önálló keresetünk. Hozzánk költözhetne, de akkor a szülei nem fognak neki egy vasat sem adni és akkor meg a sulit nem tudja elvégezni. Esküvőről is így jobb esetben minimum 4-5 év múlva lehet csak szó, ha nem több, mert az én szüleim egyedül nem tudnák az egész költségét fedezni, az ő szülei meg igen adnának bele túl sokat a költségeibe. Olyan megjegyzést is ejtett már el az anyja, hogy talán 10-20!!! évmúlva kezdhetünk gondolkozni kisbabában, de még akkor sem biztos, hogy ENGEDNÉ. Teljesen el vagyok keseredve, fogalmam sincs, mit tegyek.



2017. dec. 9. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A párod mit tesz ezellen?


Ha semmit, dobd ki a fenébe, mert mindig az anyja lesz az első.

2017. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan férfi vagyok, de ez lényegtelen. Nekem is volt ilyen problémám.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy megkérdeztem, hogy miért gyűlölnek. Vagy ha nem gyűlölnek, miért vagyunk ilyen rossz viszonyban. Mert ha így elharapódzott a viszonyunk, akkor valamit elb**tunk. És nagyon szívesen változtatok a viselkedésemen, de amíg ez nem kölcsönös és nem mondják, hogy mi a gondjuk velem, addig nem megy.


Hosszas küzdelem után elmondták, hogy az, hogy 'elveszem tőlük a lányukat'. Ezt pedig megbeszéltük négyesben, többet jár hozzájuk, és azóta nagyszerűen elvagyunk.

2017. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos mindennapos eset. Nekem is volt sok gondom a párom szüleivel. Mi is 3 ève vagyunk együtt de már fèlève egy közös albérletbe èlünk, többek között miattuk is. Mikor párom bejelentette h elkoltozik otthonrol, szulei kiakadtak es nekem estek, pedig o dontese volt. Mi is meg tanulunk, de apukaja tamogatja anyagilag, engem is a szuleim + osztondij+ dolgozunk. Nem konnyu, de a boldogsag nem jar ingyen. Senkinek sem. Azota jol megvagyunk, nincs vita :) es parom szulei megbekeltek, es mostmar olyan kedvesek velem, hogy kezdek rosszul lenni a megjátszástól. En azt tanacsolom, ne hunyaszkodj meg! Hiaba idosebbek, tisztelet stb. Egyszer eletedbe allj ki magadert, mondd meg nekik s utana tisztelni fognak! Mert rajonnek, h nem nyomhatnak el, hogy talpraesett vagy es gyoztes!
2017. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mondta már az anyjának, hogy fejezze be, meg hogy amint tud elköltözik majd velem, mert elege van belőle, hogy mindenbe beleszól. Erre elkezdett vele ordítani, hogy amíg az ő kenyerét eszi azt csinál, amit ő mond, amikor meg látta, hogy ez nem válik be, akkor meg elkezdett sírni, hogy ne hagyja ott, mert neki már csak ő van, mert a férjével megromlott a kapcsolata.

Ha megpróbálok fellépni vele szemben akkor meg minden hisztisnek meg követelőzőnek elmond. Múltkor is szerettünk volna elmenni egy koncertre, aminek 3000 Ft volt a belépője (nem hiszem, hogy ez olyan sok lenne) és rögtön kiverte a balhét, hogy neki annyi pénze nincs, én adjak lejjebb az igényeimből, az ő fiának tanulni kell, nem ér rá engem szórakoztatni. Megemlítettem, hogy bezzeg a 100000Ft-os külföldi osztálykirándulására volt pénz és akkor én voltam a hisztis meg a követelőző, meg azt mondta, hogy jaj hát az osztálytársaival már csak hagy menjen el, mert szegénykének kell valami élmény, ahol jól érzi magát és amit majd a gyerekeinek (így egyes számban, nem többesben, hogy gyerkeinknek!) mesélhet.

Az apja sem ad pénzt neki, tehát az elköltözés tényleg nem opció. Az én szüleim támogatnának minket, felőlük hozzánk költözhetne, de mindkettőnknek nem tudnák az anyagiakat biztosítani, mert nekem ráadásul még testvéreim is vannak.

2017. dec. 13. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!