Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Utálnak a párom szülei!?

Utálnak a párom szülei!?

Figyelt kérdés
Szóval 2 éve vagyunk együtt, a párom 35 éves, én 26. A szülei kibírhatatlanok, és nem csak a korkülönbség miatt utálnak, hanem azért is, mert szerintük a párom pénzére hajtok, de ez egyáltalán nincs így... Igazából nem értem miért szólnak bele, hiszen mindketten felnőtt emberek vagyunk, nekem is van munkahelyem, még csak azt sem mondhatom, hogy ő tart el. Most épültünk KÖZÖSEN házat, persze anyósomék egyszerre jöttek azzal, hogy biztos az egészet a fiuk fizette. Nagyon nincs ez így rendben, mert az én szüleim elfogadták a döntésem, akkor ők miért nem tudják a fiukét? Ráadásképp nemrég tudtam meg, hogy terhes vagyok:) persze nálunk nagy a boldogság de összeházasodva nem vagyunk, anyósomék még nem is tudják, de ebből biztos megint balhé lesz.. nemtudom mit kezdjek velük, előre félek mi lesz akkor ha megszületik a pici. Karácsonykor jöttek hozzánk vendégségbe, nem ettek abból a kajából amit én csináltam, mert én nem tudok a keresetemből előkelő ételeket felszolgálni nekik. (ez nem igaz, hiszen amit meg akarok venni, azt meg tudom venni..)ja anyósomékról még annyit, hogy "menő" üzletemberek, minden nap étteremben ebédelnek, persze a város legdrágábbjában.. A párommal nagyon szeretjük egymást, bizonyíték a pici is. Ő is már mindig azt mondja, hogy bárcsak olyan szülei lennének mint nekem. Bár 35 éves, egyedüli gyerek a családban, nem szeretné megszakítani a szüleivel a kapcsolatot, ezt valamilyen szinten megértem, de attól még én is ugyanígy itt vagyok..
2015. júl. 17. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A párod nem válogathatja meg a családját, sajnálatos.

Nem kell mindenről beszámolni anyóséknak, éljék csak a saját Mr és Miss Üzlet életüket, nem kell beszámolni a családi kasszáról, a pénzelosztásról, nem kell bizonyítgatnod nekik, ti ketten tudjátok és ez így van jól :)

2015. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Megoldás egyszerű:

Párod látogatja nélküled a szüleit amikor akarja és ha elkezdenek ócsárolni téged feláll szó nélkül és hazamegy.

Ha a gyerek elég nagy lesz, és anyósék meg tudják állni, hogy téged szóba hozzanak, akkor meg megy majd a gyerekkel látogatni a párod.

Nem muszáj szeretni egymást, csak annyi az elvárható hogy ne ócsároljanak. Ha ezt se tudják megtenni akkor meg párodon áll, hogy mennyit hajlandó ebből elviselni.

2015. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Elég kemény a helyzeted, de szerencsére a párod melletted áll. Szerintem, ha egyszer leszólták, amit főztél (vagy rendeltél), akkor többet ne hívjátok őket ebédre/vacsorára.

Ha balhéznak azon, hogy gyereket vártok, akkor végképp lecsökkentheted a kapcsolattartást. Menjen a párod hozzájuk, amikor akar, de te nem mész és hozzátok sem hívjátok.

Nyilván kell a kompromisszumkészség, de ilyen durva dolgokat nem kell lenyelni.

2015. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Epp ezaza hogy 35evesen kezd családot alapítani...talan miert?lehetseges hogy az eddigi valasztottjat mindig anyós elmenekitette??nekem volt ilyen baratom csaja azert merem feltételezni.


Mostmar családja van idelye lenne nem megfelelni a szüleinek hanem nektek.


Ne legyen igazan de sajnalak kérdező a párod nem hajlado teljesen levalni a szulerol...anyos mindig kozetek áll majd...parod pedig soha nem fogja megbántani a szüleit.

Remelem hogy apa lesz nemsokára es mellétek áll mint Férj es apa! Es ti lesztek 1.sz. Fontoss.

2015. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Elírtam csaj...csak azert akart lenni
2015. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez ha nem örökre, de még jó hosszú ideig így is marad. Ki tudja miért. Lehet jobb lenne, ha párod elbeszélgetne velük erről komolyan konkrétabban, hogy neki így jó és boldog veled. Az is lehetséges, ha megtudják hogy babátok lesz, megenyhülnek és elfogadnak. Szerintem hasznos volna ezért is megosztani velük a hírt, megnézni mi a reakciójuk. Ha ezután is így kezelnek téged, szerintem akkor az már a párodon múlik, hogy ezt mennyire engedi be közétek a hétköznapokba.
2015. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kezdd el szedni a leszarom tablettát. Napi egyet, a te , a kapcsolatotok és a baba érdekében. Ihatsz is rá:)
2015. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
A leszarom tabletta tényleg jó ötlet, sürgősen szokj rá, ha érzékenyebb típus vagy tdom hogy nehéz a helyzet, teljesen átérzem. Nálunk is hasonló a felállás de alapvetően rá kellett jönnöm hogy a legtöbb anyós probléma a férfiak anyjával kapcsolatos (hangsúlyozpm, többynire, biztos van sok ellenpélda) és minden rosszindulatát, beszólását az ilyen embereknek kb úgy lehet lefordítani: kisfiam neked igazából csakis és kizárólag rám van szükséged, csak én tudom megfőzni a kedvenc húslevesed, csak én tudok úgy kitakarítani hogy neked jó legyen, majd én megmondom hogy mi a jó és mit kell csinálnod, mert azt csak én tudhatom, mert az én kisfiam vagy és az is maradsz örökre... szóval jól jegyezd meg hogy az összes ilyen meglátásuk ebből fakad. Ha 10 évvel idősebb lennél és 5x ennyit keresnél akkor meg az lenne veled a baj hogy még egy rántott húst sem tudsz megcsinálni/ha ennyi évesen lett csak párod akkor biztos vaj van a füled mögött/csak azért vagy a fiukkal hogy felcsináltasd magad és még sorolhatnám. Szóval fel a fejjel, ez az egész igazából nem is rólad szól, hanem az ő nyomorukról. Nincs tartalmas, igazi életük ezért csak a fiúk életén csámcsoghatnak, ez köti le őket és ha már neki is van családja nyilván olaj a tűzre mert ők meg kezdik haszontalannak érezni magukat..
2015. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!