Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden lépésedről tud a...

Minden lépésedről tud a körzeti orvosod, megosztasz vele mindent, azt is ha olyan szakrendelésre mész/jársz amihez nem kell beutaló?

Figyelt kérdés

2017. dec. 11. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt se tudom, ki a körzeti orvosom, pár éve még más volt, de azt is csak akkor láttam, ha vittek. A mostanit sem fogom előbb.
2017. dec. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Metionin ***** válasza:
A körzeti orvosom 9 éve látott utoljára. Illetve nem is egy orvos van hanem több akik ugyanabban a rendelőben váltják egymást. Amúgy szakrendelés másik városban volt, nem tudott róla a körzeti hogy mikor és hol voltam szemészeten például.
2017. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jó neked. Én is így,ilyennek képzeltem el az életemet,de hát ember tervez,isten végez.Nincs kedvem az orrára kötni sok mindent,járom a saját utamat,ha tehetem.De most olyan helyzet állt elő,hogy kénytelen leszek kipakolni és leleplezni magamat,miközben meg tudom,hogy egy nagy PCSA szájú az asszisztenciával egyetemeben.
2017. dec. 11. 23:16
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát alapvetően minden orvosi dolgot el kéne neki mondanod, hogy minden tényezőt tudjon amikor, amikor felír valamit, diagnosztizál, stb. Ha nagyon nem vagy vele jóban, próbáld meg elintézni, hogy átkerülj máshoz. (Már ha meg tudod oldani diszkréten, nehogy ne sikerüljön és még meg is sértsd vele.)
2017. dec. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Salx Narval ***** válasza:
Hát, nem tudom mennyire titok az amire gondolsz, a számítógépes rendszer minden infót megad a vizsgálataidról és azok eredményeiről, hacsak nem privát orvoshoz jártál. Rólam legalábbis mindenki mindent tud, nem is kell elmondanom milyen problémáim vannak mert látják a gépen.:D
2017. dec. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az otthoni orvosom kb. 6 éve nem látott.


Itt kinn pedig nem kötelező az orvosválasztás, gyakorlatilag bárhol ellátnak, csak picit több telefonba kerül időnként.

De itt is maximum a nőgyógyászom fog sűrűbben látni, ha majd gyereket tervezünk.


Gykorlatilag soha nem vagyok beteg, mindig egyetem miatti szűrések okán mentem az otthoni dokimhoz, vagy FSME oltást beadatni.

2017. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a rendszeren keresztül minden orvosi dologról tud, én azon szoktam meglepődni, hogy a munkavállalói státuszomat is tudja, sőt, lehet azt is, éppen ki a munkáltatóm. Egyszer megkérdezem, miket is lát azon a csodálatos eü. rendszeren keresztül.


De ez minden magyar orvosra vonatkozik, olvasd el.: [link]


Az orvosi titoktartás elvileg alapvető kellene legyen.

2017. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az etikai kódex szerint az orvosoknak a beteggel való konfliktus esetén is azt kell tenniük, hogy a beteg olyan orvoshoz kerüljön, akivel együtt tud működni.


Sajnos ez ilyen, igen van a "bunkó beteg", de sajnos az orvosi hivatás ilyen, akinek ez nem tettszik válasszon más szakmát. Ha bunkó a beteg és képtelenség vele együttműködni, az orvosnak akkor is arra kell törekednie, hogy a beteg olyan orvoshoz kerüljön tovább, akivel megtalálják a közös hangot. Ez áll az etikai kódexben.

2017. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Minden lépésemről...XD
2017. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát, alapvetően az lenne a normális, hogy tudjon mindent az egészségi állapotomról, betegségeimről.
2017. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!