Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan tudjatok megítélni...

Ti hogyan tudjatok megítélni a külsőtöket?

Figyelt kérdés
Az emberek visszajelzése a fontos, vagy az, hogy ti mit láttok a tükörben?

2017. dec. 11. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Magával szemben hajlamosabb elfogult lenni az ember (akár negatív, akár pozitív irányba), szóval vigyázni kell vele. Fontos tud lenni a visszajelzés, persze az is lényeges, hogy kitől. Random ismeretlenek véleményére nem feltétlenül kell adni. Én a környezetemből nem kapok túl sok visszajelzést, ha igen, akkor az meg inkább "dicséret" de az sem gyakori. Olyan tök átlagos külsőm lehet én úgy gondolom, összességében.
2017. dec. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2017. dec. 12. 00:16
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Mind a kettő fontos ahhoz, hogy reálisan lássuk magunkat. Kell az egészséges önbizalom, de nem szabad önteltnek lenni. Mások visszajelzéseire is érdemes adni, de nem mindegy, hogy kitől. Az anyukánk szerint nyilván mi vagyunk a legszebbek, legokosabbak, sok nő meg iszonyú féltékeny, irigy és rosszindulatú, mind a kettőt a helyén kell kezelni.
2017. dec. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az számít hogy mit látok a tükörben. Én úgy gondolom hogy csak akkor fogom tudni elhinni hogy valaki szépnek lát ha én is annak látom magam. És hiába van olyan aki dícséri a hajam, szemem, arcom, mosolyom, alakom, mindenem nem hiszem el senkinek hiszen én nem ezt látom. Ennek valószínű oka az is hogy otthonról mindig azt kapom hogy milyen ronda vagyok
2017. dec. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Reális ítélőképességű embernek tartom magam, elég amit látok a külsőmből, amit nem azt viszont elhiszem a tükörnek.:D Így természetesen azt is tudom, hogy ki hízeleg és ki gúnyol. Kevés az aki őszintén mond véleményt másról, én is szoktam kicsit ferdíteni pozitív irányba mások megítélésében és ha lebukok arra fogom, hogy én ilyennek látlak.:D
2017. dec. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Én inkább hajlamos vagyok negatív irányba elmenni, ahogy itt az egyik hozzászólásban olvastam, de erre azt szoktam mondani, hogy tudok objektív és önkritikus is lenni. Persze, szívesen meghallgatom a külső véleményeket, mert ezek fontos visszaigazolások (nem csak a külsőre értem, úgy "ánblokk" mindenre). De a legfontosabb, hogy ma már el tudom fogadni magamat(95%+ :D), régen sokat küzdöttem ezzel, amúgy is ha nem tetszik valami és lehet rajta változtatni, akkor azon változtatok (külső: edzés, hajviselet, ruházat stb.)
2017. dec. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem annyira bonyolult. Amúgy én objektíven “ítélem meg” pl. kék szemū vagyok, 165~ cm, 60 kg, fehér bõrū, barna hajú, stb. Az más kérdés, hogy mennyire akarnék tetszelegni az embereknek.

Nem kell mindenkinek tetszeni, fõleg párkeresésnél nem, mert ott leghamarabb az számít, hogy egyedül a párod szeressen téged olyannak, amilyen. Mástéren meg nem tudom mennyire számít ez, nem hinném, hogy bármi jelentõsége is lenne!


Olyan értelemben nem adok az emberek véleményére, hogyha valaki azt mondja, hogy szép vagyok, akkor sem leszek megelégedve magammal, mert érzem, hogy min szeretnék változtatni. Tehát hamarabb leszek ítéletes sajátmagammal, mint mások velem.


Azt elég problémásnak tartom, hogy sokan azért nem tartják szépnek magukat, mert nincs párkapcsolatuk, vagy xy visszautasítja õket. Nagyon torz az olyan önkép, amikor valaki megvan gyõzõdve arról, hogy csakis a külseje lehet az egyetlen ok, akiért nem tetszik másoknak. Ismertem olyan személyt, aki modellkedik, facebook-on virít a sok modell kép, és hízelgõ hozzászólások. De az illetõ panaszkodik nekem, hogy õ “nem szép”, mert nem talál párt magának. Én meg ettõl a felületességtõl elokádok, biztosan csakis a megjelenése tehet arról, hogy szingli, milyen szomorú.


Nem tudhatom, hogy itt a kérdezõ is mit ért “visszajelzés” alatt, mert az emberek a mindennapokban nem szokták mindig dicsérgetni egymás külsejét, inkább randikon. Én a barátaimmal nem szoktam bárhogy közölni, hogy “Annyira szép vagy”, mert talán félreértenék. De a visszajelzés gyakran hamis is lehet. Ha megkérdezed bárkitõl, hogy “jól áll-e a ruha rajtad?” , akkor a legtöbbjük illedelmesen bólint, mert nem akar megbántani (max. csak olyan esetben, ha túl vészes a helyzet). Más esetben meg gyakran látom, hogy olyan emberek kapnak pozitív visszajelzést, akiket nem tartok különösebben szépnek, vagy olyan embereket csúfolnak, akiket szépnek látok. Tehát ez eléggé késztet arra, hogy ne vegyem túlzottan figyelembe az emberek visszajelzéseit.

2017. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Az, hogy én mit látok a tükörben. Belenézek. Jól nézek ki? Tetszik, amit látok? Ha nem ,tudok rajta változtatni? Kell-e egyáltalán? Ennyi. Ha az alapján tartanám magam szépnek, hogy 10ből 8 pasi azt mondja, szép vagyok, akkor hetekig bőgnék, ha pont azzal a másik kettővel futnék össze, aki meg azt mondaná, hogy ronda vagyok.
2017. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Visszajelzés pedig bármi lehet. Nem arra gondolok, amikor beszólogatnak az utcán, hanem hogy sokan mondják, dicsérik az illető külsejét (a munkahelyemen például én rendszeresen kapok ilyen visszajelzéseket, nem nagyon fogjak vissza magukat a férfiak). Persze, ennél sokkal bonyolultabb a dolog, tisztában vagyok vele.

2017. dec. 12. 17:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy x. vagyok, sokáig zavart, hogy emiatt b×ak az emberek, ma már nem érdekel. Semmi ilyesmi nem érdekel.
2017. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!