Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van itt ilyen sok...

Miért van itt ilyen sok karácsony ellenes ember? Mi bajotok van a karácsonnyal?

Figyelt kérdés
Sok karácsonnyal kapcsolatos kérdés lett a napokban feltéve és szinte az összesben hőbörög egy pár karácsonyt utáló emberke és a válaszok többsége 0-20% között van értékelve. Mi bajotok van a karácsonnyal? Szerintem ez az egyik legszebb időszaka az évnek, mondom ezt úgy, hogy ateista vagyok és a vallásos háttere engem nem érdekel.

2017. dec. 12. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Mert mondjuk nincs családjuk, rosszban vannak a családjukkal, az egészet úgy fogják fel hogy csak az ajándék a lényeg és folyton veszekedés van. Vagy az én esetemben pl én szeretném a karácsonyt de egyedül vagyok ezzel, a családomat nem érdekli mióta meghalt a bátyám
2017. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
A fogyasztói, konzumkarácsonnyal van a bajom. Arra, hogy egy spirituális, vallási ünnepre így rátelepedett ez a fogyasztói mentalitás, és kötelező, szinte versenyszerű dolog lett abból, hogy ajándékozgatni kell. Felszínes az egész, elvárják az embertől hogy boldog legyen, és kiáradjon belőle a végtelen szeretet de csak szigorúan ebben a néhány napban. Gáz
2017. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
+1 sotoro
2017. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én szeretem a karácsonyt, de mi nem ajándékozunk. Ajándkékozás a gyerekeknek van. Soha sem szerettem ezt a veszek valamit mert karácsony van és ezért vennem KELL ajándékokat. Ha ajándékozol akkor azt szívből tedd és nem azért mert ez valami elvárás. Nekem a hangulat miatt tetszik a karácsony. Minden szépen kidíszítve, fények, karácsonyfa, vásár, sütemények, karácsonyi illatok...


Csak mert egyesek nem szeretik a karácsonyt, attól még nem kell másokba belekötni és az ő hangulatukat rontani. Ha valaki kellemes ünnepeket kíván, akkor miért kell leugatni, hogy ő ateista és amúgy is utálja a karácsonyt szóval neki ne kívángassanak kellemes ünnepeket. Nem lehet csak egyszerűen azt mondani, hogy köszi neked is és mész tovább?

2017. dec. 12. 11:19
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem magával a karácsonnyal semmi bajom, legyen évente egyszer egy ilyen szép pár napos ünnep, de az, hogy már 2 hónappal előtte az üzletek karácsonyi díszben vannak, és mindenhonnan ezek az okádék karácsonyi zenék jönnek, aztán decemberben már az összes tévé és a rádió is ezt nyomja a millió télapós reklámmal együtt, plusz a millió idióta karácsonyos film, és nem unják ezredszer is leadni a Reszkessetek betörök-et minden adón, és minden nyomi megasztáros, x-faktoros "sztár", plusz sok C kategóriás énekes, együttes kényszert érez karácsonyi albumot, dalt kiadni, akkor már eljutok egy olyan szintre, hogy mire karácsony lesz, addigra felfordul a gyomrom az egésztől.
2017. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Én azért utálom, mert egy színjátszás az egész. Olyan emberekkel kell folyton bájolognom, akiket alig ismerek (pl párom 30 fős családja), idegenekkel kell pusziszkodni, amit a hátam közepére sem kívánok. Egy csomó pénz elmegy az ajándékokra, mert az én családomban szokás ebből presztízskérdést csinálni. Az eredmény meg végül az, hogy a testvéremmel, anyámmal, vagy az apósjelöltemmel jól összeveszek és szépen beszólnak valamit, amin én fél évig pityergek, mert mindhárom eléggé szeret szúrkálódni és ezt karácsonykor sem képesek feladni. Már előre görcsben van a gyomrom a karácsonytól.
2017. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Igen, az egyik legszebb időszaka LENNE az évnek, DE.

Valamikor régen a szeretet ünnepét jelentette. Ha szétnéztek, mi maradt ebből mára? A rohanás, ész nélküli költekezés és giccs ünnepe, amikor az ember az egész éves elhanyagolás után pár nap alatt ajndékokkal akar behozni mindent.

Szerencsésnek érzem magam, hogy nem ebben a helyzetben vagyok, és a karácsony nálunk még mindig azt jelenti, amit kellene.

2017. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Én kifejezetten szeretem a karácsonyt az összes giccsességével együtt, de megértem azt is, aki nem. Az engem is zavar, hogy már októberben karácsonyi akciók és zenék vannak mindenütt (sőt, plázában dolgoztam, és októbertől február végéig!!!! ugyanaz az 5 karácsonyi szám ment végig... hát rohadt idegesítő volt, na), sok helyen ha nem veszel karácsonyra x Ft értékben másnak ajándékot, szar vagy...

és lehet azut mondani, hogy lehet máshogy is... a szűk családodban pároddal talán. De vannak sajnos hozott rokonok is, akiket nem tudsz megváltoztatni. Kicsi koromban én is rühelltem az apai rokonoknál szokásos kötelező kamu Colgate-reklám-mosolyos jópofizós pofaviziteket, amikor jól tudtam már 14-15 évesen is, hogy nagybátyám és nagyanyám karöltve próbálják kisemmizni a mi családunkat az örökségből, de ha eseteg megszólalok, hogy ez nekem nem szimpi, apám elver otthon, mert így illik... 18 év alatt meg azt kell tennem, amit a szüleim mondanak, ugye, mert ők tartanak el. Ha meg elköltözik az ember otthonról, ugye jönnek a hozott rokonok, anyós-após, sógorok. Nekem szerencsém van ilyen téren, de másnak nem :(. Simán hótt stresszes lehet az egész.


Plusz nem mindenkinek ízlése a karácsony.

2017. dec. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert az egész egy rohadt képmutatás csak. Csináljunk úgy mintha mi is olyan normális család lennénk mint amik a reklámokban van. Egy hétig megy ez az képmutatás, a maradék 51 hétben meg a valóság, a nagy nihil.
2017. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Én mondjuk azért nem szeretem, mert rosszban vagyok a családommal évek óta, és csak a magányra emlékeztet (ez is).
2017. dec. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!