Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van itt ilyen sok...

Miért van itt ilyen sok karácsony ellenes ember? Mi bajotok van a karácsonnyal?

Figyelt kérdés
Sok karácsonnyal kapcsolatos kérdés lett a napokban feltéve és szinte az összesben hőbörög egy pár karácsonyt utáló emberke és a válaszok többsége 0-20% között van értékelve. Mi bajotok van a karácsonnyal? Szerintem ez az egyik legszebb időszaka az évnek, mondom ezt úgy, hogy ateista vagyok és a vallásos háttere engem nem érdekel.

2017. dec. 12. 10:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Áh, semmi, épp csak az, hogy olyanokkal kell együtt lennem, akik az év 362 napjában vagy leszarják, vagy kibeszélik egymást a hátuk mögött. Elkönyvelnek mindenkit idiótának, semmirekellőnek és összes céljuk egymás - szerinteük elbxott - életén való csámcsogás.


Komolyan, remek a karácsony. Gyűlölöm a képmutatást, és ez a három-négy nap semmi másról nem szól.


Együtt a család, "jaj de szeretlek",aztán haza sem érnek, már megy a rosszindulatú megjegyzések sora. Undorító.

2017. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, azt meg tudom érteni, hogy egyesek rossz úton haladnak, amikor szóba jön a karácsony. Rokonok, akik egész évben feléd sem böfögnek karácsonykor ajándékokkal lepnek el. Emberek, akik fél fizetésüket ajándékokra költik majd megsértődnek, ha csak valami apróságot kapnak, de ez nem maga az ünnep hibája. Azt is megértem, hogy nem kellene már szeptembertől az ember képébe nyomni, hogy halihó, jön a karácsony, tessék itt van millió méregdrága ajándék, amiket megvehetnél karácsonyra. Függetlenül ettől igenis vannak olyanok, akiknek nem a mértéktelen pénzköltésről, hanem a szeretetről és az együtt töltött időről szól a karácsony. Nem a mi hibánk, hogy egyesek a jópofizást letudják karácsony 1-2 napján aztán kész, vége, ennyi. Nem maga az ünnep a hibás, hanem az emberek. Hiába utálják egyesek a karácsonyt, inkább azokra nézzenek, akik ilyenné tettek egy szép ünnepet. Ha csak beálltok a sorba karácsonyt utálni és egy tucat drága ajándékot vesztek, mert ez a szokás és mit szólnak majd a többiek, akkor ti is részesei vagytok ennek.
2017. dec. 12. 12:15
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs vele semmi bajom, amíg nem kell benne részt vennem, az "élj és hagyj élni" elv szerint élek. Borzasztó családban nőttem fel, nincs egyetlen jó emlékem se az ünnepekről, nem alakult ki bennem az igény arra, hogy tartsam.

Mondjuk én nem szólok meg senkit, aki tartja, nem szólok bele, hiszen elhiszem, hogy másoknak jó élmény.. egészen addig, amíg nem kezdenek el cseszegetni, hogy hát de miért és erőltetik, hogy tartsam mert az milyen jó.

2017. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Erőltetni nem jó ötlet. Nem lehet elvárni, hogy mindenki ugráljon örömében, ha valaki karácsonyt emleget. Ezzel nincs is semmi baj. Nem várhatjuk el mindenkitől, hogy imádja a karácsonyt. Az ilyen emberek egyszerűen csak ignorálják az ünnepeket.

A probléma inkább az, ha valaki utálja a karácsonyt és minden egyes adandó alkalmat megragad, hogy ezt hangoztathassa is. Az ilyeneket nem értem. Oké, te nem szereted, sőt utálod a karácsonyt, de attól még nem kell mindenhol ez miatt hőbörögnöd. Ha hallod/ látod, hogy karácsonyról megy a beszélgetés, akkor miért érzed a késztetéts, hogy beugorj és belekezdj a "én gyűlölöm a karácsonyt... ti is hülyék vagytok, ha ünneplitek... mit érdekel titeket a karácsony... legértelmetlenebb ünnep... olyan nap mint minden másik" mondókába?

2017. dec. 12. 14:51
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A többségüknek, talán nem a Karácsonnyal van bajuk, hanem a "körítéssel".
2017. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen: 1-2 napra jópofizunk egymással, tűzszünetet kötünk, aztán "The Show Must Go On".
2017. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!