Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Kínaiaknak miért van olyan...

A Kínaiaknak miért van olyan nagyon vékony hangjuk?

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg azért alakult ez így ki náluk, hogy ne keltség fel a tigrisek figyelmét ha ordítanak, de mára már semmi funkciója nincs, ugyanis alig él már tigris Kínában.
2017. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon motyogós, parasztos a kínai nyelv beszéd alatt. Talán azért.


Én azon gondolkodtam el:


Miért nincs magyarban kínai vagy keleti származású tizen-huszonéves korosztály? ><

2017. dec. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi egy rész lemaradt ><" csak kómás vagyok.


Szerintem nem vékony a hangjuk.

A kínai szakácsunkat hallottad volna kiabálni xD kifagytam mennyire mélyen ordított.

2017. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, mégis olyan cincogó, számomra kissé irritáló, figyelemfelkeltő hangjuk van...

de szép a hajuk, mondjuk azt megfigyeltem :D

2017. dec. 13. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán nincs erre vonatkozóan antropológiai-statisztikai felmérés, de a keletiek alacsonyabb termetűek és a hangszálak mérete is arányos a testméretekkel. Így én a többnyire kisebb (keskenyebb és rövidebb) hangszálakra vezetném vissza.
2017. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Nincs nekik :D
2017. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kultúrájuk miatt van. Nem mindegyik ázsiainak van magas hangja. Leginkább a nőknél elterjedt ez a "divat" szerű beszéd. Szándékosan emelik ilyen magasra a hangjukat+ az akcentus is kicsit ilyen cincogó.

Nőknél törékenységet és aranyosságot sugall a vékony hang. Férfiaknál a mély hang az ami vonzó.

Ha megnézed csak ázsiai színészeknél és idolok-nál figyelhető meg ez. Közemberéknél nem jellemző.

És nem csak Kínában hanem Japánban és Észak,-Dél- Koreában is ugyanez a helyzet.

2017. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!