Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem vagy általában...

Csak én érzem vagy általában tájékozottabbak a férfiak, mint a nők? (Főleg olyan 25 éves korig)

Figyelt kérdés

Nem az a célom a kérdésemmel hogy egymásnak ugrasszam a két nemet. Férfi létemre, nagyon is tisztelem és szeretem a nőket, szóval a kérdés nem ellenük irányul, pusztán személyes tapasztalataimon alapuló "ténymegállapítás".


Jelenleg egyetem tanulok, és felfigyeltem arra hogy nem nagyon lehet a lányokkal például politikáról, természettudományokról, intelektuálisabb témákról beszélni, mert vagy nem érdekli őket, és ezért egyáltalán nem követik, vagy pedig teljesen hülyeségeket beszélnek. Ez igazándiból a 18-25 éves korosztályra vonatkozik főként, ugyanis 30-40 felett azért már a nők többsége is behozza a lemaradását, és sokszor még komolyabban ellehet velük beszélgetni mint egy férfival, többet között azért mert egy érdekesebb, más szemszögből látják a dolgokat, és talán kevésbé lesznek fanatikusak egy adott dolog iránt.


Félre ne értsetek, azért ismerek pár lányt akik igenis képben vannak, és bármiről ellehet velük beszélgetni, de a többségük, akikkel körbe vagyok véve, nem ilyen. Még a lány ismerőseim és a barátnőm is sokszor mondja hogy a férfiakkal komolyabb témákról lehet beszélgetni, és nem ugyanazt fujják folyton mint a lányok. Na persze az is igaz, hogy a másik oldalon meg a férfiak képesek a végtelenségig is lealacsonyodni.


Lényeg a lényeg, ti is azt tapasztaljátok hogy a lányok, általában később kezdenek el foglalkozni, érdeklődni a világ "nagy" dolgaival, mint a férfiak?


A KÉRDÉS NEM ARRA IRÁNYUL HOGY KI AZ OKOSABB!


Köszi a választ mindenkinek!



2017. dec. 14. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Kinek mi számít intellektuális témának. Én így a 30-hoz közel is undorodom a politikai témáktól pl., ha valakinek ettől kevésbé intellektuálisnak tűnök, tehet egy szívességet. :)
2017. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem mondanám,hogy tájékozatlanabbak,inkább más dolgok iránt érdeklődnek :-)Lehet velük beszélgetni pszichológiáról,irodalomról,egészség megőrzésről,utazásokról.Amikor egyetemre jártam mi ilyen dolgokról beszélgettünk az évfolymatársnőkkel.A politika kevés nőt érdekel,még 30 felett is.

30-as nő

2017. dec. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Ez nem azt jelenti hogy tájékozottabbak,hanem hogy más érdekli őket.Nálunk a férfiak inkább beszélnek a traktorról,autóról,hajvágásról,mert őket ez érdekli,a lányok meg továbbtanulás,ügyintézés,pletyka.

Azért ha valami olyan dologról van szó,ami jogi,ügyészeti,érinti őket,akkor igenis képben vannak,csak általában feleslegesnek érzik hogy ilyenekről beszéljenek?Miért is nem beszélnek a politikáról?

Nem azért mert nem értenek hozzá,hanem mert a politika is olyan dolog,hogy ott keveset érnek az ép tények és inkább mindenki a saját szemléletét tárja a másik elé,a saját nézetét és ha az a másiknak nem tetszik,akkor vitatkoznak róla és össze is vesznek,akár odáig is mennek,hogy megharagudnak vagy összeverekednek.

2017. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%

A fentiek szerint jól érzed. Én szégyenlem magam helyettetek is, lányok.

40/N

2017. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nos, igen más dolgok érdeklik őket. Ugyanakkor azt gondolom, hogy bármennyire is mondja valaki hogy nem érdekli őt a politika, egy értelmiségi, diplomázott ember nem tud csak úgy elsiklani ezek mellett, hiszen kihatással vannak a mindennapjainkra. És én most nem arra gondolok, hogy itt keményen beállunk az aktuálpolitikába, és akkor most minden korményintézkedést kivesézünk. De ha huzamosabb ideig lóg valami a levegőben, ami sok mindenkit érint, akkor szerintem ezt meglehetne beszélni.


De most nem csak a politikáról van szó. Felsorolhatnék még más közös érdeklődésű témákat is, mint sport, gazdaság, történelem, média stb..


De monjuk az irodalomban, művészetben, gasztronómiában nem érzem a különbségeket a két nem között.

2017. dec. 14. 22:43
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni mindenről lehet.Kérdés ki mennyire szeret belemerülni bizonyos témákba.A történelem is általában érdekli a nőket nekem az a tapaszatlatom.A sport is,de általában nem a labdarúgás.De attól,hogy valakit nem érdekel a téma még lehet tájékozott benne.Pl.nem rajongok a fociért,de kb.tudom melyikek az angol,német,olasz stb.csapat tagjai.Vagy melyik sportágnak kik a jeles képviselői.Ugyanúgy a politikában is lehet valaki jól informált,de nem tartozik a kedvenc témái közé.
2017. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
A mi barati tarsasagunkban ezez pont forditva van. Baratnoimmel beszelgetunk kozeleti dolgokrol, politikarol, errol-arrol, a fiuk meg pislognak, mint hal a szatyorban, hogy miii?!
2017. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

A nőkkel nem az a baj, hogy nem tájékozottak. Inkább az hogy képtelenek saját ötletek megalkotására.

Eddig egy nőt sem láttam kb akinek önálló gondolatai lettek volna. Mind irodalmakra, meg más személyekre hivatkozok.

Persze nem rossz. De én például szeretek innovációval foglalkozni és ők nem képesek sosem a meglévő tudásnál többet tudni. Nem kreatívak új megalkotására. Követő szerepben jók inkább.

2017. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt Madam Curie kikérné magának azért:D Egy férfi.
2017. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

#8: Ne általánosíts.

Én rengeteg buta, tájékozatlan, semmi önálló gondolatra nem képes pasit ismerek. És nők között is nagyon sok kreatív van.


Most kezdjük el mi is, hogy a pasikat csak a kondi, autó érdekli, képtelenség velük értelmes dologról beszélni.


"ugyanis 30-40 felett azért már a nők többsége is behozza a lemaradását"

Nahát ezen jót röhögtem :D

Nem lehet, hogy valamiért csak veled nem állnak szóba értelmes lányok?

És milyen politikáról nem tudsz beszélgetni? Mert a kocsmai politizálás rettentő szánalmas. Piásan osztani az észt és játszani a megmondó embert.

Bár volt, aki rám is azt mondta, hogy nem lehet velem politikáról beszélgetni, mert leállítottam, hogy nem vagyok kíváncsi a rasszista, jobbikos szövegeire :D

2017. dec. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!