Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon van ebben valami? Ezért...

Vajon van ebben valami? Ezért nem tudok szeretni egy lányt meg senkit sem igazán igy jön képbe isten?

Figyelt kérdés

Tehát sok barátnőm volt eddig, vagy valami mindig volt de sehogy sem volt jó, de szerintem rá jöttem valamire.


Az elsőt nagyon szerettem nyilván utána jött egy aki leszart utána, végig olyan kapcsolatokba keveredtem amik igazából szarok/szerencsétlen/semmilyen próbálkozások voltak még a szex sem ért semmit.Utána próbálkozásokat tettem az felé, hogy tudjam szeretni az illetőt, vagyis hogy ő szeressen meg engem leirom gyors példában ez 6 év gondolkodása volt és 15 nő.


Én+Kriszti.


Ha leszarom szeret, de mivel én nem szeretem nem veszem észre hogy szeret. Nyilván ezért megutál utána éppen ezért én kezdem el "szeretni", mivel hogy akkor jövök rá hogy mit érzett amikor már késő kivétel nélkül az összes kapcsolatom ez miatt ment tönkre és meglepően hamar.

1-2-3 Hónap max.


Utána amikor békülések formájában ugye szépen lassan helyre áll a mérleg, és megint ő elkezd szeretni az már nem olyan mert mintha benne lenne egy csepp méreg is :) és valahogy szépen folyamatosan (mostanában nagyon gyorsan) vége a kapcsolatnak.


Tehát a lényeg annyi, hogyha nem adok akkor kapok de adni szeretnék csak nincs kinek...de amikor van azt nem veszem észre magyarúl kialakul egy komplex szeretethiány ez miatt, és lelkinyomrék leszek. Szerintem ezt az érzést nehéz leirni de nálam annyira erős lett már, hogy konykrétan bele tudtam halni és még néha most is ha nem csinálok egy bizonyos dolgot.



Tehát összegezve nagyon érdekes dologra jöttem rá, az egyik hogy ez sehogyan nem tud normálisan helyre állni semmiképpen, viszont van egy dolog amivel meglehet oldani és az isten kizárólag ő. Mindenhol azt olvastam, hogy tanuljam meg szeretni magam és akkor engem is szeretnek hát kösz amikor szerettek észre sem vettem...ergo önbizalom hiányos voltam, amikor meg jól éreztem magam valaki mindig elcseszte az egészet szépen lassan TEHÁT SEHOGY nem éreztem jól magam, addig amig majdnem ebbe bele nem haltam ami egyébként nem rég volt szó szerint a fájdalomba a leki fájdalomba.


Sokszor lehet olvasni azt, hogy szülessen újjá az ember stb "töltekezzen be szent szellemmel".

A lényeg annyi ,hogy amikor megszületik az ember van benne egy lélek ami szépen lassan kimerül, ha nagyon hamar kiéli valaki mint pl én akkor nagyon gyorsan.

És utána ha mondjuk ez megtörténik akkor lehet fordulni istenhez (de igazából nagyon durva hogy nem is kell mert ő keres meg) és újjat ad de teljesen mást, és ezt komolyan mondom.



Ezáltal éreztem meg, hogy hogyan is kéne normálisan szeretni és kizárólag igy éreztem azt, hogy szeretem magam TÉNYLEGESEN jól érzem magam ha ő velem van ha imádkozok hozzá, ha olvasom a bibliát.

Még az emberek is jobban szeretnek igy, ha viszont pár napra vagy hétre abba hagyom megint szarúl leszek :D


Szóval rájöttem, és nem vagyok szent fazék arra, hogy igazából ez a hiány először is istené és addig nem is lesz normális kapcsolata az embernek amig őt meg nem találja.


Valami kezd összeállni de egy nagyon összetett dolog, ami teljes mértékben kizárja azt hogy isten nem létezne ÉREZHETŐEN nem létezne, és itt nem arra gondolok amikor bemegy a templomba valaki hanem amikor magában istenben hisz amikor már ő mutatkozik be neki, én szerintem ez akkor van amikor már valaki tényleg nagyon nagy szarban van csak még talán ő sem tud róla mekkorában.


Mégis létezik isten? Mégis csak tényleg vele lehet valódi értékeket teremteni?


Mert isten nélkül is lehet gazdag az ember, kapcsolata lehet, sikeres lehet de mégis az összes olyan ember között akinél ez megvolt éreztem egy hiányt ami miatt megvan törve a kép, és nem teljes és csak egy kamu az egész.


Viszont láttam olyan embert is aki hisz istenben és megvannak neki is ezek a dolgok, de tényleg csak ott láttam azt hogy ez valódi és igazi szeretet és nem kamu az egész.


És most ide nem azt mondanám, hogy az egyik szar ember a másik meg nem. De valami külömbség NAGYON NAGY külömbség van.


A mai kapcsolatok egymás kihasználásán alapulnak tudatlanúl, de ezekben épitkezik mind a két fél.


És bármennyi trükköt,cselt,személyiség fejlesztő szarságot alkalmaztam nem jött be SOHA.


Boldog csak istennel együtt lehet egy ember?? mi a véleményetek?


2017. dec. 14. 23:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
25f
2017. dec. 14. 23:43
 2/12 anonim ***** válasza:
23%

"Mégis létezik isten? "

Persze hogy létezik.. Ha nem létezne isten mi hogy léteznénk?..


"Mégis csak tényleg vele lehet valódi értékeket teremteni? "

Lehet... Csak más a valóság mint amit neked és másoknak tanítanak.

Ugye nem véletlen van a bibliában szó a hitről.

Ugyanis az lesz a valóságod, amit elhiszel. Ha elhiszed, hogy például le tudsz szólítani tökéletesen egy csajt és megkapod őt, akkor tényleg teljes önbizalommal tökéletesen előadod magad bármi félelem nélkül. Viszont ha úgy hiszed hogy úgysem lesz meg, már végig elrontod. A hitrendszered határozza meg a viselkedésed, gondolkodásod, az egész valóságod.


Mivel te elhiszed, hogy a biblia és az imádkozás segít, ezért tényleg a valósággá válik.

Itt jön képbe a Vonzás Törvénye, az univerzum törvényei, ilyenek, rezgések, ilyen egyéb dolgok.


"Boldog csak istennel együtt lehet egy ember??"

Igen, de más istenről beszélünk mint amit te elképzelsz.


Imádkozz azért hogy a következő csajod jó legyen és minden tökéletes legyen, és hidd el teljesen, 0 kételkedéssel. Úgy is lesz.

2017. dec. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ugye te kb 20 ev koruli emberke vagy? (ez ilyen onigazolo, koltoi kerdes csak, eleg ha te tudod a valaszt).

Nos, a dilemmad alapvetoen jogos. Nem kell ide vallas, vagy egyhaz, hiszen azok emberi fogalmak. Meg csak a hitet sem kell definialni, mert az olyan, mint az igazsag: mindenkinek sajatja van, es ami sajat magadnak igazsag, masnak kozel sem biztos, hogy az. Nem kell egy kalap ala venni magunkat, mindenki a sajat letezeseben mas es mas fejlettsegi szinten all, es mas es mas ideologiara van szuksege. A sajat(!) velemenyem az, hogy Istent, mint fo- es tulajdonnevet, jelenleg a vilagegyetemmel azonositom. Nem szemelyesitem meg, hanem, mint a sejtjeim milliardjai altal alkotott ontudatom, a valaha elt, elo, es ujra elo emberi tudatok letezesebol, fejlodesebol felepulo, univerzalis, kollektiv egysegkent kepzelem el.

A tudomanyban es a hitvilagban nagyon gyakori az egyensuly keresese, es a ratalalas is. Egy hatas, ellenhatas nelkul... A hideg, meleg nelkul... A tuz, viz nelkul, es lehetne sorolni. A vilagegyetem alapvetese, hogy mindennek van ellentetparja, amivel kialakul az egyensuly. Egyik nelkul nem tudna letezni a masik,hiszen a merleg nyelve elbillenne a semmibe. Ugyanez a helyzet az emberi kapcsolatok szintjen: ha te nyomulsz, belefer, hogy a masik lazabban vegye a dolgot, hiszen a te "nyomulasod" egyensulyban tartja az egesz kapcsolatot. Majd az egyik gyengul, a masik erosodik, igy periodikusan valtakozva. Akar a jin-jang szimbolum. A vilagegyetem ugyanugy megtartja az egyensulyt, ahogy az atommag korul a neuklonok. Piciben minden ugyan az, mint nagyban, hiszen minden egybol valo. Ez az univerzalis egesz, amit Istennek hivhatunk.

2017. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Ne próbáljátok meg Istent definiálni, nem személy, nem univerzum, nem sors... tudatlanság a fejünkben és hit a szívünkben. Ezt a két dolog lehetséges.
2017. dec. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Két magzat beszélget az anyja hasában :

- Mondd, te hiszel a születés utáni életben ?

- Persze. A születés után jön az élet. Talán azért vagyunk itt, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

- Lárifári ! A születés után nincs semmi ! Onnan még senki nem tért vissza ! S különben is, hogy nézne ki ?

- Azt pontosan nem tudom, de úgy érzem, hogy ott mindenhol fények vannak... S talán a saját lábunkon fogunk járni, s a saját szánkkal eszünk.

- Ez már végképp ostobaság ! Járni nem lehet ! S még, hogy szájjal enni ?! Nevetséges ! Hát nem látod a köldökzsinórt ? S ha már itt tartunk, gondolkodj el egy picit : azért nem lehetséges a születés utáni élet, mert a köldökzsinór túl rövid .

- Igen, de szerintem valami biztosan lesz, épp csak máshogy, mint amit itt életnek nevezünk.

- Ostoba vagy. A születéssel az élet véget ér, és kész.

- Figyelj, nem tudom pontosan mi lesz, de majd a Mama segít nekünk...

- A Mama ? Te hiszel a Mamában ?

- Igen.

- Ne nevettesd ki magad ! Láttad már valahol ? Egyáltalán látta már valaki ?

- Nem, mert itt van körülöttünk. Benne élünk. S bizony, neki köszönhetjük, hogy vagyunk.

- Na, most már hagyjál békén ezzel az ostobasággal, jó ? Majd akkor hiszem a Mamát, ha látom.

- Látni nem tudod, de ha elcsendesedsz, akkor hallhatod az énekét, érezheted a szeretetét. Ha elcsendesedsz, érezni fogod a simogatását, érezni fogod óvó kezét .

2017. dec. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miert van az, hogy altalaban azok talalnak ra istenre akik amugy nem sok oromuket lelik az eletukben?
2017. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A Biliában van egy idézet erre amit pont mostanában találtam "aki szereti a világot az isten ellensége" nos hát néha nehéz hova tenni a dolgokat....én sem vagyok kivétel olyan ember vagyok mint ti is, nekem is még ezer hibám van, és nem értek sokszor nemhogy 1-2 dolgot hanem semmit szóval én nem itélem el senkinek a gondolkodás módját.
2017. dec. 15. 18:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Aki szereti a vilagot az isten ellensege. Es ti ezt kovetitek? Lenyugozo milyen melyre lehet sullyedni mentalisan. Kerlek meseljetek meg milyen felemelo a hitetek.


Es ezek szavazhatnak.

2017. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És arról nem hallottál. Aki az istenit keresi az emberben, engem keres.
2017. dec. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

,,Miert van az, hogy altalaban azok talalnak ra istenre akik amugy nem sok oromuket lelik az eletukben?"


Az élet lehet jó is meg szar is. És a világban vannak jó és rossz dolgok. Ez a valóság. Ha valaki boldog és tökéletesnek látja a világot, attól még nem lesz az csak az illető el van a saját rózsaszín ködjében, nagyon sok szenvedés van a világon akármilyen tudatállapotba kerülünk ez nem változik. Én érzem hogy van igazság ebben, hogy nem lehet csak szeretni ezt a világot. Az oké hogy a természet meg az emberhez nem tartozó világ az tökéletes úgy ahogy van, de az emberi világot nem lehet csak szeretni. Én sose fogok tudni 100%-osan boldog lenni, akármilyen ,,örömöt lelek az életben", mert a világon ebben a pillanatban is valahol erőszakolnak, gyilkolnak, rabolnak, kínoznak, élve nyúznak meg állatokat stb. sorolhatnám a végtelenségig... Az ember tökéletlen, az ember teremtette világ tökéletlen. Isten világa tökéletes.

2017. dec. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!