Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beképzeltnek tartod, ha...

Beképzeltnek tartod, ha valaki úgy fejezi ki magát, hogy "nem ad lejjebb az igényeiből"?

Figyelt kérdés

Pl. egyik ismerősömet alapjábavéve rendes embernek tartom, mégis kiakasztott és furcsálltam, amikor egy témában így fejezte ki magát, úgy hogy megjegyzem, egyrészt egyáltalán nem tartom őt egy Adonisznak (egy olyan embertől még elnéztem volna) sőt elég tökéletlennek; másrészt olyan emberekről beszélt, akikről cseppet sem lehetne lenézően tekinteni. Tehát végeredményben azt akarta elmondani, hogy nem az esete, de így leírva elég gáz és rossz szemmel néztem rá. Azt megértem, ha valaki tartja magát az igényeihez, de a “lejjebb” kifejezés úgy hangzik, mintha valami magaslaton képzelné magát. Elég ellenszenvesnek tartom, bárhol olvasom/hallom ezt így.

Szerinted beképzelt, aki így fejezi ki magát?


2017. dec. 15. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Helyzetfüggő. Én munkahely szempontjából nem adnék alább az igényeimből. Nyilván vannak, akik többet értek el, mint én és olyan hú de magasan sem vagyok, de ha megszűnne a munkahelyem, csak ugyanilyent, vagy jobbat keresnék.
2017. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én emberekre is ugyanúgy használom ha úgy gondolom, hogy lejjebb vannak mint az igényeim, elvárásaim, stb. Sok ilyen ember van, ez az igazság. Felesleges fennakadni rajta.
2017. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 Én inkább arra gondoltam, ha valaki emberekre használja a fogalmat. Munkahely esetében nem zavar.
2017. dec. 15. 21:18
 4/16 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van, de tegyük hozzá, hogy ez nem is beképzeltség.


Az, hogy milyen Isten-adta adottságaid vannak külsőre nézve meg mit értél el az életben, azért a kettő nem hozható összefüggésbe.


Ugyanis a kinézet relatív dolog: valakinek bejön xy, és valaki rondának tartja.


De az, hogy mit ért el az életben, az nem relatív dolog többnyire. Azt kívülről sokszor lehet látni.

2017. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#2 Azt elhiszem, hogy sok ilyen ember van. Viszont én ezt nem tudom olyan formában elképzelni, hogy valaki mindenkire ezt mondja, akivel nem akar párkapcsolatban lenni. A kérdésben is olyan témát vázoltam fel, ahol egyik sem volt “lejjebb” a másiknál. Más esetekben még megértem.
2017. dec. 15. 21:22
 6/16 anonim ***** válasza:

Emberekre használva sem mindig beképzeltség. Pl. egy atomfej matematikus, aki a szabadidejében a csillagászatnak hódol, nem felel meg az igényeimnek és mivel az én igényem az egyetlen mérce (nekem), még egy ilyen nagyon okos ember is lejjebb van, mert mondjuk amit ő csinál a szabadidejében, az nem egyeztethető össze azzal, amit én szeretnék.


Szerintem ez a kifejezés az igényekkel használható arra is, amikor túl nagy kompromisszumot kell kötni egy másik emberrel.

2017. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#4 Egyetértek. Személyiség terén is lehetnek ilyen szubjektív szempontok, aki nekem idegesítő, az másnak jófej.

Nem zárom ki azt, hogy léteznek valóban lenéznivaló emberek is, de nem mindenki, akit csak visszautasítottam eddig életemben.

2017. dec. 15. 21:26
 8/16 A kérdező kommentje:

Szerintem önmagában az, hogy valaki “lejjebb van”, az lenézően hangzik, elég általános értelmezésben is, csak emiatt furcsállom.

Csak mondom, talán találóbb úgy, mint “távol áll az igényeimtől” “nem felel meg az igényeimnek”:D

2017. dec. 15. 21:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Számodra kik a "lenézni való" emberek? Kiket sorolsz ide?
2017. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen. Bár sajnos sokan hozzászoktak ahhoz, hogy bunkón kezelik ezeket a helyzeteket, ebből adódóan sokan nagyon magukra is veszik azt, ha lekoptatják őket, vagy a személyük ledegradálásaként élik meg a szakítást minden esetben.

Én tartom magam ahhoz, hogy ok nélkül ne bántsak meg másokat, tehát nem vetítem ki az elvárásaimat senkire. Nem fogok lenézően, vagy csúfosan nézni valakire, csak mert nem az esetem

2017. dec. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!