Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet ebben az esetben tenni?

Mit lehet ebben az esetben tenni?

Figyelt kérdés
Megpróbálom összefoglalni: Van egy nyomorék lúzer, aki beleszeretett a barátnőmbe, üzeneteket küldözget neki. Ez odáig fajult, hogy azt írja öngyilkos lesz ha a barátnőm nem hagy ott engem és jön össze vele. A kérdésem az, hogy: A barátnőmet ugye nem fogják meghurcolni a hatóságok, ha ez a kretén kinyírja magát?
2017. dec. 19. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de nagy lépés lenne, ha az összes kapcsolatot megszakítaná vele, akár új közösségi fiókok, telefonszám, stb. Ha személyesen is felkeresi az akarata ellenére, az zaklatás, tehát feljelentheti. A lényeg, hogy ne vegye be az öngyilkosleszek-dumát, mert az ilyen gyenge lelkű emberek nem hülyék, csak tudják, hogy az ilyen lelki-érzelmi zsarolás eredményes lehet. Ha meg mégis az lenne, akkor nem a bnőd miatt teszi meg, hanem, mert van rá hajlama.
2017. dec. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, de ha ennyire nem vagy tisztában a törvényekkel, te sem álltál sorban amikor az észt osztogatták. Mennyi az IQ-d kérdező?
2017. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1: Egy csomó ember lesz öngyilkos minden évben, a sikertelen öngyilkossági kísérletek száma még több. Miért ne lehetne valaki öngyilkos? Semmi extra nincs benne.
2017. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2-3 - gyógyszerre ne igyál!
2017. dec. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!


[link]


Itt vannak az adatok, mint látod ez csak 1 évre van levetítve.


80 évig él egy átlagos ember. Tehát, hogy öngyilkossággal fejezze be az életét egy magyar arra az esély:


1-(1-0.00025)^80=0,0198 ---> kb 2%


Kb. mint az esély egy 2-esre ötöslottón. Nem elhanyagolható. És a sikertelen öngyilkossági kísérleteket ez nem is számolja.

2017. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem követ el semmiféle bűncselekményt ezzel. Egyedül a segítségnyújtás elmulasztása az, amit nagyon erőltetve talán rá lehetne húzni, de ez csak közvetlen veszély esetén büntetendő, az pedig, hogy valaki fenyegetőzik, nem minősül közvetlen veszélynek.

Persze, én ilyen esetekben azért rá szoktam küldeni az 112-t, a tapasztalat az, hogy miután a rendőrség megbizonyosodik róla, hogy csak lódított az illető, a továbbiakban el szoktak tekinteni a fenyegetőzéstől. :D

2017. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 - de ez kit érdekel? Teljesen másról szól a kérdés, és én teljesen mást válaszoltam, és NEM neked, hanem a kérdezőnek. Tehát NE velem foglalkozz, hanem oktasd tovább a kérdezőt, mint ahogy tetted #2-ben is.
2017. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha tudtok a fenyegetőzésről, de nem tesztek semmit akkor a rendőrség titeket is meghurcolhat.

viszont érdemes lenne bevinni ezeket a papírokat a rendőrségre, és vagy bezárják a nyomit vagy kérhettek távoltartási végzést és ha megszegi akkor is bezárják. utána elmegy a kedve az egésztől

2017. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha asszonykád szeret, az idő megoldja e dolgot...


Türelem hullát terem:DDD

2017. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!